Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás? Van egy 6...

Ivartalanítás? Van egy 6 hónapos labrador kan kiskutyánk a férjem és én nem tudunk megegyezni az ivartalanításában.

Figyelt kérdés
Én szeretném ő nem. Milyen hátrányokkal járna az ivartalanítás?

2013. máj. 13. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyébként egy szuka kutya is lehet domináns, őket is ivartalanítják, pedig náluk nem csökken az agresszió az ivartalanítással.
2013. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó,hogy ne lehetne visszatartani a kutyát,ha meg van nevelve-márpedig az enyémek meg vannak-akkor ha ivaros,ha nem,a lényeg ugyanaz.Nem szökünk,nem ugrálunk tüzelő szukára és így tovább.DE számtalan előnye van az ivartalanításnak,és ha nincsenek fajtanemesítési,kiállítási stb céljai,nyugodtan ivartalanítsák a kant,elég egy alkalom,ha elszökik,máris kész lehet a baj.Fegyelem ide vagy oda,családi kutyának marhára nincs szüksége ezekre a pluszokra".Az a baj,sokan csak akkor nézik kan kutyának a kutyát,ha ivaros,valamiért a férfiak(a kérdező esetében is)szeretik a saját férfiasságukat a kutyára is kivetíteni,,nehogy már"töketlen legyen...Az a jobbik eset,ha valaki tüzelő szukáról is le tudja hívni(bár ahogy olvastam korábbi kommenteket,még az agyoniskolázott kutyákkal is megesett,hogy kiállításon belebolondultak a becsempészett,tüzelő szukára)de sajnos valljuk be,nem mindenki tud úgy kutyát nevelni,hogy az első pisszenésre a legerősebb késztetésnek is ellenálljon.Ja,ha pedig gondol egyet,és meglép...Mire a kutyát eléri a gazdi,,fegyelme",már mindegy.Hobbi kutyáknál szokás ivartalanítani,sőt,egy tenyésztő is javasolja,ha hobbi célra ad el kölyköt.A jobb menhelyek,fajtamentők úgyszintén csak ivartalanítási kötelezettséggel adják ki a kutyát,nem véletlenül.
2013. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első kutyánál az én férjem sem akarta a műtétet. Heteken keresztűl ment a vita rólla. Aztán gondoltam egy nagyot, megbeszéltem a dokival egy időpontot kivettem egy nap szabit és elvittem a kutyát a párom tudta nélkűl. Amikor hazajött nem tudott mit tenni. Először kicsit mérges volt, de hamar rájött hogy nem változott semmi a kutya viselkedésébe, max a kanokra való a csargás megszünése. A második kutyánál már ő vetette felaz ivartalanítást.
2013. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az a jobbik eset,ha valaki tüzelő szukáról is le tudja hívni(bár ahogy olvastam korábbi kommenteket,még az agyoniskolázott kutyákkal is megesett,hogy kiállításon belebolondultak a becsempészett,tüzelő szukára)"


Ezt lehet, hogy kicsit félre értelmezhetted, ugyanis nem arról van szó, hogy nem lehet lehívni róla, meg hogy mindenáron fel akarja csinálni, hanem arról, hogy izgatott és figyelmetlen lesz, illetve ahelyett, hogy szépen, nyugodtan állna, inkább tekintget jobbra-balra, mocorog, ellép és azt figyeli, hogy merről jönnek a szagok. Lehet fegyelmezni, csak nehezebb és nem is tud úgy összpontosítani a feladatra, mint normál esetben. Ez nem függ az iskolázottságától, a hormonokat nem tudja teljesen kikapcsolni semmilyen iskola. A tüzelő szukák pedig nem csak az ivaros kanokat zavarják meg, hanem valamilyen mértékig az ivartalanított kanokat és szukákat is. Ezt alátámasztja az is, amikor egy fellépésre gyakoroltunk volna és jelen volt három tüzelő szuka. Nem csak az én ivaros kanom lett hirtelen használhatatlan, hanem az ivartalanított kutyák gazdái is panaszkodtak.


Én is támogatom az ivartalanítást, ha nincsenek kiállítási tervek a kutyával! Akinek meg tüzel a szukája, az vigyázzon rá, mert minden más kutyát meg tud zavarni vele!

2013. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sameths ***** válasza:

A férfiaknál gyakran lelki gondot jelent az ivartalanítás.

Mondd meg neki, hogy attól ő kevésbé lesz férfi, hogy a kutyáját ivartalanítja, csak felelős gazda lesz! :-)

2013. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd meglátjuk mi lesz.

2013. máj. 14. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!