Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudnom a puli kutyáról?

Mit kell tudnom a puli kutyáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 2 héten belül pulit fogok venni, kérlek írjatok minnél több hasznos infót amit egy pulitartónak feltétlenül tudnia kell. És nem olyanokat amit minden oldalon olvasni lehet, inkább tapasztalatokat.

2013. máj. 14. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Juhász kutya ezért vigyázni kell arra hogy ne rohanjon neki brigásoknak vagy autóknak vagy bármi más mozgó dolognak.
2013. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem jellemző hogy ész nélkül üldözne mindent. Imádja a gazdit és rengeteg foglalkozást igényel, rengeteg mozgást terelő kutya lévén. Ha egyedül tartod ez főleg igaz mert nálunk is egy darabig nem volt mellette másik kutya és amikor nem voltunk itthon egy csomó életveszélyes dologgal foglalta el magát. Szerintem könnyen kezelhető és jól tanítható. Nálunk pl. a nyitott kapun nem megy ki akkor sem ha nem figyelünk rá. Szerintem 2 puli eggyütt a legjobb ha nem tudsz vele sokat foglalkozni, eggyütt feltalálják magukat. Imád bármivel játszani, labdázni, rongyot huzogatni de be kell tartani a játékszabályokat mert a miénk úgy bele tud lendülni a játékba hogy egy egy véletlen harapás is előfordul úgy hogy észre sem veszi. Egyébként egy nagyon alázatos kutya.
2013. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, nem, nem egyedül lesz, lesz mellette egy kuvasz is. Azt mondják hogy ez egy nagyon jó páros. Kérlek még írjatok sok-sok infót amit tudnom kell a puliról.
2013. máj. 14. 23:06
 4/7 sameths ***** válasza:
2013. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: ezt én tettem ki, az érdekelne jobban hogy hogyan kell bánni a bundájával, én rasztásra akarom
2013. máj. 15. 14:28
 6/7 sameths ***** válasza:

Bocs, nem konkrétan ez volt a kérdésed. :-)

A puli szőre genetikusan nő rasztásra, persze idővel. A bundában vannak erős, sprőd spirálisan csavarodó felső szőrök, ezek alatt pedig a puha, selymes szőrzet. Csak hagyd nőni a felső szőrréteget, akkor kialakulnak a raszták (zsinórok). Ezeket kell majd formázni, nem vágással, inkább tépéssel. De első alkalommal mindenképpen egy gyakorlott kutyakozmetikusra bízd, aki megmutatja a technikát.

2013. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szőrével kapcsolatban én úgy tudom hogy a kölyökszőrétől meg kell szabadítani és utána fog majd szépen nőni neki. Ezt csak hallottam.

Nálunk is kuvasz van puli mellett. :D

2013. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!