Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a puliról?

Mit kell tudni a puliról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan (ha minden jól megy) kezdő puli tartó léeszek.

Utánaolvastam, de szinte mindenhol szakleírás van, szóval : marmagasság, stb.

De nekem ezek nem kellenek, nekem tapasztalt pulitartó tanácsok kellenek. És nem olyan amit olyan ír aki "diszkutyának" tartsa. Nekem olyan ember kell aki kint az udvaron tartja és nem bent, ahol a kutya még koszos sem lehet. (mellesleg ha tud valaki akkor érdekelne puli kutya eladó, vagy elvihető)



2013. máj. 14. 16:44
 1/2 sameths ***** válasza:
100%

Tele vannak a menhelyek pulikkal, nézz szét itt:


gazditkeresek.hu

A puli egyébként rettenetesen okos kutya, de igazi munkakutya, ha csak kiteszed a kertbe, hogy legyen, nagyon fog unatkozni, és a fejedre nő. Következetesen kell vele bánni, és foglalkozni vele.

2013. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nekem van tapasztalatom pulival. Nagyszerű fajta, ezt meg kell hagyni. Magyar kutya, ezt külön becsülöm. Amit általánosságban elmondanék róla, az a következő: Makacsok, önfejűek, ezért nem szabad őket elengedni, hanem ragaszkodni kell arra az útra amit a gazda diktál. Viszonylag könnyen tanulnak, ezt ki kell használni. Az egyetlen negatívum városban főleg, hogy ugatós. Nem tudom neked mennyire okoz majd gondot, és a szomszédod mit szól majd. Mozgékony energikus fajta, és nagyon sok mozgást igényel. Csak kertben tartva megőrül, igényli a lehetőleg mindennapos sétákat, nagy mozgásokat. Sok pulit ha van lehetőség kivisznek birkákhoz, hogy az ösztönei hadd működjenek. Jó dolog, bár nem mindenkinek van rá lehetősége. Amúgy ha teheted hagyd meg a szép zsinóros bundáját, úgy őrzi meg az ősi jellegét. Ha van további kérdésed, privátban szívesen válaszolok! Üdvözlet!
2013. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!