Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjek vele, ha egész...

Mihez kezdjek vele, ha egész este ugat és nyüszít?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kicsi kaukázusi kölyköt. Három napja van velünk, három napja nem alszom...és az utca se. Éjszaka nem szaladgálhat a kertben, kenelben tartjuk. ( sajnos rossz környéken lakok, és erre több kutyát megmérgeztek kerítésen bedobott ételekkel..) Ivóvíz, játék, étel, fedél minden van a kenelben. De egész este szívet tépően nyüszít, és úgy morog mint egy jávorszarvas. Jelenleg 3 hónapos kis kutyus, felszámolták a telepet ahol született, hozzám került. Vagy én vagy a telep. Én imásom az állatokat és őt is. De mit csinálok ha 1 évesen és 50kg-osan is így morog ha nem vagyunk kint vele? Hogy szoktathatom le róla? Soha nem ütném meg, ha valakinek megfordulna a fejében az erőszak.... Nagyon ügyes kiskutya, a pórázhoz már hozzászokott, ügyesen leül, lefekszik, jól idomítható....de a szörnyű éjszakai ricsaj....Napi két órát van más kutyák társaságában, minden este 1 órás sétákra viszem, ha nagyobb lesz akkor ezt a távot lefutjuk. Napközben a kertben van.Mit csináljak? Tapasztalt kutyatartók? Nem eleget törődök vele?
2013. máj. 15. 09:59
 1/6 sameths ***** válasza:

Nyilván nyüszít, ha kölyökként elszakították a családjától, testvéreitől, és 3 napja új helyen él, ráadásul éjjel teljesen egyedül, bezárva.

Kicsi még ahhoz, hogy ennyi időt a falka nélkül töltsön úgy, hogy nem sír.

Biztosan nagyon szereted, és eleget is törődsz vele...de értsd meg, hogy neki ez most új hely, és ijesztő hirtelen egyedül lenni.

2013. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor nem tehetek semmit? majd megszokja? tudom hogy rossz lehet neki egyedül :( de igyekszem minél többet törődni vele
2013. máj. 15. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden kölyök máshogy viseli ezt az időszakot. Az enyémnek pl egy hangja sem volt.

Esetleg bevihetnétek éjszakára a házba. Ha érzi hogy nincs egyedül talán nem lesz gond. Éjszaka maximum felkelsz mellé, és kiviszed pisilni, de egyébként is ajánlott fél éves korukig hogy házban legyenek. Ilyen melegben nyilván nem egész nap.. de ha tehetitek vigyétek be éjszakára. nekünk otthon anyuméknál is van egy kaukázusink. Ő kiskorában az elején benn aludhatott az előszobában. nem volt vele gond. Esetleg ha van másik kutyátok, és jól kijönnek, tegyétek őket egybe. Pici még, kell neki a társaság.

2013. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sameths ***** válasza:
Igen, célszerű lenne bevinni éjszakára a házba, hogy a falkában érezze magát.
2013. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy vidd be a házba, amíg megszokja az új helyét!
2013. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz ez, de hidd el teljesen normális, hogy így viselkedik. A kutyák ösztönösen falkához vannak szokva, épp ezért a legelső dolog amit meg kell tanítanod neki az az egyedüllét. Azért mondom, hogy tanítani, mert ez számukra egy természetellenes dolog, neked kell rávezetni, hogy bizony van, hogy egyedül lesz. Most még kicsi és ez új neki. Muszáj erősnek lenned ezen a téren, különben felnőtt korára szétszed mindent valahányszor egyedül marad. Ha körbenézel nagyon sokan kérdeznek erről, az első napok mindig ilyenek, de 1-2 hét és megszokja a kutyus. Semmiképp se válaszd a könnyebb utat, hogy beviszed a hálószobába, vagy aludjon a lábatoknál. Ne reagálj, ne menj ki. Meg fogja így érteni, hogy nem ér célt ezzel a módszerrel. Azt a helyet kell megszoknia már most, ahol szeretnéd, hogy mindig aludjon. Tudom nehéz ellenállni egy kiskutya sírásának, de az ő érdeke, hogy ezt megtanulja. A legjobb ha a jutalomfalat módszert használod. De hidd el normális ez az első napokban.
2013. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!