Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy évben kétszer fedeztetni?

Egy évben kétszer fedeztetni?

Figyelt kérdés
Mennyire viseli meg a szukát,ha egymás után kétszer be van fedeztetve?(Nyomós ok lenne rá.)Utána akár az egész jövő évet végig pihenhetné.
2013. máj. 15. 15:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
Miért kéne egy évben 2x fedeztetni??? Sztem az kínzás, nem tesz jót és szaporításnak számít..
2013. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hivatalosan engedik,nem ezt kérdeztem.Hanem,hogy a szukát mennyire viseli meg? Megoszlanak a vélemények,ezért közvéleménykutatok.
2013. máj. 15. 15:48
 3/35 anonim ***** válasza:
Ha az előző ellés nem viselte meg a szukát és kirobbanó formában van, lehet.
2013. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem viselte meg,sőt egyenlőre nem látszik rajta a szoptatás sem.Nagyon nem szeretném ha lógnának az emlői.
2013. máj. 15. 15:55
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
nyomós ok lenne rá? mi az a nyomós ok? mondjuk h 10-20 ezer ft hasznod lenne rajta? undorító az ilyen ember :S:S
2013. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Hát én azért ezt annyira nem helyeslem, akár engedik hivatalosan, akár nem. Szerintem a farkasok nőstényei sem véletlenül egyszer ivarzanak egy évben. Jó, gondolom más okai is vannak, az évszakok meg minden, de a legtöbb nőstényt nagyon megviselné ha 2x kellene elleniük évente.
2013. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Az alap véleményem nekem is ez lenne,de nem évente,csak idén lenne így.
2013. máj. 15. 16:15
 8/35 anonim ***** válasza:
84%

Ez hatalmas nagy ostobaság... Tipikus szaporítós hozzá állás.

Ha egy állaorvost kérdeznél, azt mondaná, hogy a kutyákat 2-5 éves kora között szabad fedeztetni. Ez vonatkozik a kanra és a szukára is. A szukát pedig életében 2x hozzon a világra kiskutyákat. És az ideális az, ha nincs 4-nél több kölyke. Ez mint írtam, pusztán ha a felnőtt kutya egészségét nézzük.

Ha egy kis tenyésztői etikát is nézünk, akkor 2 évente szabad lehozni almot egy szukától és életében 3-4 alomnál többet nem hozunk le tőle.

2013. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szaporító.A szuka 2 éves. 1.és 2. ellése lenne.
2013. máj. 15. 16:50
 10/35 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy mi az a nyomós ok.


Amúgy igen, nagyon megviseli. Két évente egyszer szokás.

2013. máj. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!