Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok ebben a kutyás...

Mit javasoltok ebben a kutyás kérdésben?

Figyelt kérdés

Nos, már régóta szeretnék egy kutyát, csak eddig helyszűkében(mivel panelben laktunk) úgy véltem, jobb ha várok ezzel a dologgal. Nemrég azonban egy kertes házba költöztünk, így az utóbbi időben komolyan elgondolkodtam ezen a dolgon. A helyzet a következő: édesanyámmal élek, én egyetemista vagyok, így mondhatni nem olyan kötöttek a hétköznapjaim, viszonylag sok szabadidőm van (ritka az amikor reggeltől estig bent kell lennem), viszont a hétvégéimen gyakran eljárkálok otthonról, mondjuk akkor anyu többnyire otthon van. Van egy cicánk, aki 5 éves és eddig vegyes viszonylatban állt a kutyákhoz, nem tudom mit szólna hozzá, ha jönne egy új jövevény, biztos kellene összeszokási idő. A kertünk közepes méretű, nem túl nagy, de nem is nagyon kicsi (azért inkább egy kicsi-közepes méretű kutyának ideális szerintem). Most, hogy így felvázoltam a helyzetet, igazából csak a következő kérdéseim lennének: ti mit javasoltok, belemerjek vágni egy kutyás projectbe? tudom, hogy következetes nevelést igényel egy kutyus és sok időt kell rá szánni, de az ember nem tud vele mindig otthon lenni...bár szerencsére talán pont az egyetemi időszak az, amikor még több szabadideje van az embernek jobb esetben mint máskor. A másik kérdésem pedig az, hogy ezeken túl, ha úgy alakul, milyen kutyafajtát tudtok ajánlani?

Köszi előre is a válaszokat és bocsánat a hosszú megfogalmazásért, így is próbáltam rövidre és tömörre fogni :))



2013. máj. 16. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, hogy bent lakhatna, alhatna a házban vagy mindig kint kell lennie a kertben. Szerintem felesleges tanácsot adnunk, mert olyat kéne választanod, ami neked teszik. Én hiába írok pl. spánielt, ha neked inkább a bolognese tetszik. Szóval érted. :)

Érelemszerűen egy border collie-t (bár nekem a kedvenc fajtám) ne tarts otthon és sok sétát, játékot igénylő kuyát, ha nincs rá elég időd, de pl. egy labrador elég nyugis. Ha bent alhat veletek, akkor az összes szobakutyát felsorolhatom. Pincsiktől kezdve, mopsz, francia bulldog, yorkshire terrier. Kintre jó még a jack russel is, de azok elég hiperaktívak és, ha olyan kedve van, akkor rombol. Tapasztalatból mondom. :D Én imádom a tacsikat is. Vizsla is nagyon okos, nincs sok probléma vele. Nem fogja szétszedni a kertet. Na, de majd reggel úgyis jön egy überkutyaszekértő, aki remélhetőleg többet tud segíteni. :)

2013. máj. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Első sorban azt kell mérlegelni, hogy tudjátok e vállalni a kutyával járó plusz költségeket, oltások, vitaminok, élelmiszer,ha kell orvosi ellátás, stb.Másodszor azt, hogy mit szól hozzá a család, lesz e valaki aki gondját viseli, ha te nem vagy ott,esetleg nem érsz rá. Végül pedig azt, hogy az adott körülményekhez megfelelő méretű és természetű kutyát válasz. A választást én is rád és a családodra bíznám.
2013. máj. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Döntsd el, milyen fajta kutyák tetszenek, és olvass utána a fajtának, az alapján dönts, de pl. egy labrador simán elvan egy kisebb kertben is, türelmes, nagyon jól nevelhető, békés, és kijön más állatokkal, ezzel szemben pl. egy foxi/tacskó vagy akár jack russell pörög egész nap, hajlamos agresszióra, szétás mindent, és elkergetné a környékről nem csak a ti macskátokat, de az összes többit is, persze akadnak kivételek, de alapvetően ez jellemzi a fajtát... szóval elsősorban a jellemet nézd, ne a méretet.
2013. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kert annyira nem mérvadó. Ha tudsz vele foglalkozni szellemileg és testileg is minden nap, ha leviszed sétálni, ha normálisan eteted, ha elviszed orvoshoz, ha tanítod mindenféle új dologra hogy ne unatkozzon, ha nem dobod ki egy plüsscsirkével egyedül mondván játszik ő magában, ha viszed más kutyák közelébe is, szóval nyüzsögni fog az élete akkor a panel lakás is megfelelő neki. Ha nem tudsz vele napi szinten foglalkozni, akkor a kert sem ér semmit. *-*
2013. máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok szintén, vizslám van.

Tudtam eleve, hogy a kert nem számít sokat (a méret nem igazán fontos, a kutyák nem szaladgálnak random körbe-körbe, hogy elfáradjanak), de azért nem lehetett előre felmérni, hogy ennyire sok foglalkozást igényel.

Napi minimum egy nagy séta a természetben szabadon, általában mellette rövidebb a környező utcákban, tanítás (én klikkerezek vele, azzal is jól lehet fárasztani), apportozás, ráadásul van egy másik kutyánk is, akivel együtt is sokat játszanak. Hétvégéken kutyasuli.

Az órarendem teljesen összevissza, de azért meg lehet oldani valahogy. Ha megfelelően le van fárasztva a kutyus, akkor elpihenget, amíg az egyetemen vagy (munka mellett és lakásban tartva is megoldják sokan a kutyatartást, elkötelezettség kérdése).

Nekem sajnos kint alszik (szüleim kifejezett kérésére), de nappal rengeteget bent van velem. Nyilván van a vizsláknál kisebb mozgásigényű fajta, bár hozzáteszem, hogy az enyém még egy nyugodtabb egyed. Konkrét fajtát az alapján döntsd el, hogy pontosan miket szeretnél csinálni a kutyával, mennyire vagy sportos típus, stb.

Alaposan mérd fel, hogy mire van kapacitásod, de ha elszántnak érzed magad, vágj bele. Nincs jobb dolog ennél:))

2013. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem merj bele vágni,ha akarsz egy kutyát!:) nekem egy beagle-om van,ha sok szabadidőd van akkor olyan kutya kell:),vele sokat kell foglalkozni,viszonylag kistestű kutya,az én beagle-om minden macskával kijön,és kedves kutya,de nagyon!:),a macskákat elfogadja,szóval szerintem beagle-t szerezz :D
2013. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!