Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám,...

Hogyan tanítsam meg a kutyám, hogy csak azt eheti meg, amit tőlem kap?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt megmérgezték a kutyám. Most szeretnék egy másikat,de nagyon félek,hogy véletlen kiszökik és így jár. Hogy tanítsam meg arra,hogy ha talál valamit vagy esetleg bedobják,akkor ne egye meg?
2009. okt. 2. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

De ezt csak 6 hónapos kora körül lehet elkezdeni megtanítani!


Arra hogy az utcán ne szedjen föl semmit nagyon egyszerű megtanítani. Figyelni kell, és amikor megpróbál valamit fölzabálni, alaposan le kell szídni. Ezt a 3-4 alkalommal már jutalmazd is meg, ha pl. csak megszimatolja a büdös csontot és nem veszi föl.


Arra, hogy mástól ne fogadjon el kaját szintén egyszerű megtanítani: Megkérsz egy idegent, hogy kínálja falattal és amikor elfogadja le kell szídni. Meglepően hamar nem fog elfogadni kaját másoktól. Ezt a gyakorlatot, ha már tudja, akkor is meg kell ismételni, mondjuk havonta, mert hát a kutyák hajlamosak az ilyen kajás dolgokat hamar elfeljteni.:)


Arra, hogy a bedobott kaját ne egye föl nehéz megtanítani. A gyakorlat ugyanez, viszont nagyon nehéz, mert a kertet a saját területének tekinti... Ha erős az terület-védő ösztöne, akkor úgyis megugatja a járókelőt, tehát az nem tudja beetetni, viszont ha egy jól irányzott hajítással a kertben landol a méreg, azt nem feltétlenül fogja idegentől származó kajának tekinteni. :(


Én drukkolok, és majd vigyázzatok magatokra! Kutyasuliban csak másodfokú engedelmességin esetleg, vagy őrző-védőn biztosan tanítják, de ahhoz mindenképp kell az alap engedelmességi. Ha jól tudom, de ebben egészítsetek ki, mert nem vagyok biztos benne.

2009. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló szépen leírta:) Én is hasonló problémával küzdök, még kicsi a kutyám4 hónapos, de mindent felszed.. Sajnos nagyon erős benne az ösztön, hogy megtartsa amit szerez... Tanítgatom, mert mindnenben tök ügyes, de ezt még nem sikerült kinevelnem... meg még sokmindnet. :)Sajnos. Nálunk is sok mérgezés volt egy időben, a de a kutyasuli tuti megoldás lehet. Ott tényleg szakemberek vannak, és biztos tudnak segíteni ebben. Én elviszem az én kutyámat. De az első Válszoló nagyon jól leírta. Tetszik, ki is próbálom:)
2009. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. okt. 2. 19:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést én is fel akartam tenni mostanában, úgyhogy kíváncsian várom még válaszokat. A kételyem ill. a kérdésem az első válaszoló módszerével kapcsolatban az, hogy hogyan lehet elérni a kutyánál, hogy akkor se fogadjon el semmit idegentől, ha én nem vagyok ott mellette. Mert ugye ha gyakorlom vele, akkor ott vagyok, és ezt ő is nagyon jól tudja.
2009. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Olyat is hallottam,hogy be kell erős paprikázni a kaját és azt oda adatni valakivel. Így gondolom megtanulja,hogy amit mástól kap az rossz.

Hát nem tudom,de valamit ki kell fundálni! :)

2009. okt. 3. 13:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Az erőspaprikásat cáfolnám, egyes kutyák kifejezetten szeretik, az enyém is!
2009. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
és ha beborsozod a kaját?én ezt hallottam,de nem próbáltam.
2009. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az sem jó, sok kutya szereti a fűszereset/csípőset, nem érdemes vele kísérletezni mert a veséjüket meg kikészíti.
2009. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem könnyű a dolog és nem is kevés idő, amíg eredménye lesz.Már a születésétől fogva, célirányosan arra kell nevelni, hogy csak a saját edényéből ehet.Nem szabad kézből etetni, még neked sem.A jutalom falatokat is, csak az edényéből eheti meg.5 hónapos kortól kezdődik a komolyabb próbatétel.Elsőként a kezedből kínálod,ha elveszi, szidod, ha nem, megjutalmazod.Mint már írtam,a jutalom falatot is, az edényből.Minden nap etetéskor és egyéb tanítások gyakorlásakor is, ezt kell betartani.Ha ez már megy,akkor el kell kezdeni a második leckét.Eldobod az ételt a kutya felé.A tennivaló ugyan az mint az első esetben.Szidni, jutalmazni.Nálam egy év,két hónapba telt, Németjuhász kutyánál.Mára már, az udvaron hagyott kaját nem veszi fel és még tőlem sem fogadja el az ennivalót.Nem szabad ellágyulni.Sajnos egyre több mérgezésről hallani és erre csak te taníthatod meg.A kutyasuliban ezt, ilyen formában nem lehet tanítani.Hetente egyszer,próba elé kell állítani, mert tényleg szeretik elfelejteni a tanultakat, főleg ha a hasukról van szó. Remélem segítettem.
2009. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Az utolsótól kérdezném, hogy miért jó az ha tőlem se fogadja el a kaját?! Ezt nem értem. Az ötlet, illetve a tanitás folyamata az jól hangzik, de hogy jutalomfalatot is... pl amikor sétálunk, és jutalmazom minden egyes sikeres behívást. Szeritnem ha a gazdija eteti, azzal nincs baj. Mi sokszor eszünk együtt. :) Szintén német juhász:) Tetszik az ötlet, de ezzel a tálas etetéssel, azért vitatkoznék, persze meggyőzhető vagyok, de alapos magyarázattal:)
2009. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!