Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám,...

Hogyan tanítsam meg a kutyám, hogy csak azt eheti meg, amit tőlem kap?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt megmérgezték a kutyám. Most szeretnék egy másikat,de nagyon félek,hogy véletlen kiszökik és így jár. Hogy tanítsam meg arra,hogy ha talál valamit vagy esetleg bedobják,akkor ne egye meg?
2009. okt. 2. 10:29
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
76%
Az utolsónak: Az volt a tapasztalatom, hogy a kézből történő etetés,hetekre visszavetette a nevelést.Mármint az étellel kapcsolatban.A kézből való etetés után, már az eldobott ennivalót is felakarta venni, ha viszont rászóltam, a tálból sem mert enni.Egyszóval megzavarta.Lehet, hogy sokkal nagyobb türelemmel és hozzáértéssel megoldható ez is, de nekem így tűnt egyszerűbbnek.Tény, hogy csak simogatással tudtam jutalmazni az utcai, ill a terepen történő viselkedéséért, de a célomat így is elértem.Persze az is igaz, hogy az én kutyám, nincs túlidomítva, nem is volt célom.Félnem viszont nem kell attól, hogy esetleg megmérgezik.Tehát, én nem mondom, hogy másképp nem lehet vagy nem jó és meggyőzni sem szeretnék senkit.Csak egyfajta megoldásnak szántam.Még egy érdekesség, ha éhes odahozza a tálat és lerakja elém, erre senki nem tanította.Ha ilyenkor rászólok, hogy vigye vissza, úgy néz rám, hogy az utolsó falatot is odaadnám neki, inkább én nem ennék.Nem tudok és nem is akarok érvelni a módszerem mellett.További szép napot és jó kutyanevelést.
2009. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszi:) Így érthető! Csak azért kérdeztem, mert én még nem tanítottam meg ezt a kutyámnak, pedig ezt én is meg akarom neki tanítani, szóval elképzelni nem tudtam, hogy miért lehet baj, ha a kezedből eszik, de így érthető. A kutyáknak minden fekete vagy fehér, igazad van, nem tudja megkülönböztetni, hogy mi lehet a baj, hogy ha te dobod el, akkor miért nem lehet elfogadni? :) Köszi, ez így teljesen érthető... Innentől kezdve nem tudom, hogy én hogy fogom ezt megtanítani neki..:( Nem kötözködés akart lenni:) csak szeretem az érveket, ellenérveket:) És így ezek ismeretében teljesen logikus amit írtál. :)
2009. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
Menni fog ez, csak kitartás és türelem.Nem vettem kötekedésnek a kérdésedet.Sok sikert nektek.
2009. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az első vagyok!

Hogy hogyan ne fogadja el a kaját akkor se, ha nem vagyott?


Na, ehhez már tudnia kell a kutyának a maradot, elég magas szinten, hogy úgyis helyben maradjon, amikor nem lát téged. Na ha ez megvan, akkor megkérsz valakit, hogy kínálja meg, és ha elfogadja leszíthatod, ill. dobd meg egy pár(!) kaviccsal töltött pet palackkal. A zaj a lényeg, nem a súly! Ha nem szereted szídni, akkor a pet palackot is használhatod ily módon.

2009. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Az én kutyám is hasonló,hozzánk is állandóan bedobálnak kaját,és mivel nem először történt és meg nem először láttam milyen fajta ember (idősebb,kissé iszákosnak tűnő) most jutottam el oda megkellene neki tanítani hogy ne egye meg.Csak már lassan 2 éves lesz és gondolom így nehezebb lesz egy kicsit..
2014. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!