Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autóban szabályos szállítás?

Autóban szabályos szállítás?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy biztonsági öv adaptert, amit a kutya nyakörvére/hámjára lehet csatolni, az már szabályos szállításnak minősül a kocsiban? (nagytestű kutya)

2013. máj. 17. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

nem tudok róla hogy van e kikötés rá hogy, hogy szabályos.


Engem múltkor állított meg rendőr úgy hogy a kutya az anyós ülés előtt ült a földön. Semmit nem szólt érte.


Én az adaptert nem szeretem nagyot ránt a kutyán(van egy méteres holtjátéka) Inkább teszek rájuk egy hámot és egy nyakörvel áthurkolom a hám karikáját és a biztonsági övet. Jah az övet természetesen bekötöm a kutya háta mögött.

2013. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ez jó ötlet, kipróbálom!

Megnyugtató, hogy nem szólt semmit a rendőr, ezen szoktam parázni, mert elég gyakran megyünk kocsival.

2013. máj. 17. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

senkinek semmi köze hozzá hogy hogy szálítod a kutyádat az autódban

Én sem hallotam ilyen rendeletről amiben leírják hogyan szálíthatsz kutyát asaját autódban :)

2013. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy az a rendőr nem szólt semmit, nem jelenti azt, hogy nincs szabályozva és más rendőr nem fog megbüntetni, ha nem megfelelően szállítod.

Mi is sokat szállítjuk kocsiban a kutyát (nagytestű).

Biztonsági autós hámja van. Ilyen: [link]

Mi boltban vettük, mondták, hogy ha nem passzol a kocsi biztonsági öv csatolós részéhez, visszavihetjük.

Jobban szeretem, mintha a kocsi biztonsági övével csatolnám be, mert az automata övvel jobban tudna "mászkálni" a hátsó ülésen.

Az autóban szállítást a KRESZ szabályozza.

Itt egy egész jó link róla:

[link]

2013. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag az a lényeg, hogy valamilyen módon rögzíteni kell a kutyát, mint ahogy az embernek is kötelező a póráz. Ha mondjuk egy nagyobb fékezésnél előre esik, az eléggé baleset veszélyes. Én pl. csomagtartóban szállítom és rácsal van elválasztva az utastértől.
2013. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* Embernek a biztonsági öv (nem póráz). :-)))
2013. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2013. máj. 20. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!