Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni akkor, ha...

Mit kell tenni akkor, ha kutyasétáltatáskor a kutya mindig ugat, morog, ha kutyát lát vagy hall? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kutyánk sétáltatáskor a meghall vagy meglát egy kutyát mindig morog vagy harap. Ha ház előtt megyünk el nem lehet onnan elcibálni. Ilyenkor mi a megoldás?

2013. máj. 17. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
vigyél magaddal egy botot és ha ezt csinálja csap rá az orrára. ne erősen de azért érezze meg. Vagy ha ez nem megy akkor találj ki neki valami büntetést. Ha nem szereti a vizet akkor sprccold le vagy ha ugat fordulj vissza és ne menjetek aznap sétálni.
2013. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisebb korában mennyire találkozott kutyákkal? És mostanság van erre lehetősége?
2013. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én azért nem verném bottal a kutyám...

ha elkezd ugatni egy kutyára, akkor jóóó nagy fordulat, kutyán rántasz egy nagyot és sétálni az ellenkező irányba. Ezt egészen addig, amíg találtok egy olyan távolságot, hogy ne törődjön a kutyával.

Vagy szoktasd hozzá, próbálj a kutyák közelében jutifalattal egyszerű dolgokat csináltatni vele. Először csak távolabb állva, aztán egyre közelebb.

Ennyi jutott eszembe. Ja meg szocializálni ezerrel...

2013. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt anno hasonló probléma, és sok helyen utána olvastam + Cesar Millan videókat néztem ezerrel és nálunk bejött az a módszer,hogy háttal leülteted a kutyát a másiknak és jutalomfalattal,vagy valamivel,amit szeret,eléred hogy rád figyeljen.Nagyon megdicséred és ezt sokszor ismétled.És minél többet sétáljatok és nagyon sokszor érintkezzen kutyákkal.Amennyiben jól viselkedett mindig meg kell nagyon dicsérni :D


Viszont pl. nálunk a környékbeli kutyák már abszolút nem érdeklik,akik ugatnak rá a kerítés mögül,kivéve egyet.Azzal az egy kutyával rendesen utálják egymást és bármit csináltam eddig,nála egyik sem vált be.De ez csak 1 kutyára igaz,így hál isten nincs nagy baj :)

2013. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kutyám többször találkozik, találkozott kutyákkal.

2013. máj. 18. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!