Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szaporítást büntetik?...

A szaporítást büntetik? Tudnak velem valamit csinálni, ha szaporítok? Akkor is szaporító vagyok, ha az egyik kutyám törzskönyves?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

minden olyan ember aki nem tenyésztő az szaporító!


Ugyan is mind 2 szülőnek rendelkeznie kell törzskönyvvel és szűrésekkel.


Ne szaporísd a kutyákat,van elég gazdátlan kutya,mellesleg nem tudhatod milyen betegségek fognak elő jönni a kölyköknél!

2013. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ja, és ilyenkor mégis ki és mit tud tenni ellene?
2013. máj. 17. 17:29
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen, akkor is szaporító vagy. Miért akarod ezt tenni???
2013. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, ezt tudom, engem igazából az érdekelne, hogy ez milyen következménnyel járhat, és ki az illetékes szerv (ha van ilyen.)
2013. máj. 17. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Remélem csak provokálni jöttél ide....
2013. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Például a NAV tudja szép kis csekkel honorálni a dolgot. Most nagyon rászállak a kutyásokra.
2013. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

önmagában nem hinném,hogy büntetnének,viszont ha a kutyákat elhanyagolod és nem megfelelően tartod,illetve már bűzlenek amit a szomszéd érez,akkor megbüntetnek és a kutyákat is elviszik..

állatrendőrségnek és egyébb állatvédelmi szerveknek bejelenthetnek,állatvédőrség elé durván bánik a szaporítókkal,szerencsére:D


első voltam amúgy..


egy kérdésre felelj mért jó szaporítani?

2013. máj. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha megfelelő nagyságú területen tartod a kutyádat jó állapotban a kicsiket 8 hetes kortól adod el chippel akkor senki nem tehet ellened semmit, nincs törvényben, hogy csak úgy adhatsz el kutyát ha ha van tk-e. Viszont ha nincs tk akkor gyakorlatilag értéktelenek a kölykök és semmi hasznod nem lesz rajtuk, jó esetben 0-ra kijösz. Magyarországon a kutyatenyésztés egy drága hobbi és nem lehet belőle megélni, még a legnagyobb tenyésztőknek is van mellette állandó jövedelem. A kicsik költségei: vérre vinni a szukát, hogy megtudd melyik nap kell fedezni 5000ft, ultrahang a vemhesség felénél 6000ft, a szülésnél ha komplikáció adódik akkor a császár és az utó kezelés ára: 40-60 ezer ft. A kiskutyák hat hétig infra lámpa alatt vannak ez 15000ft, a szuka szoptató tápja és hús kiegészítés: 30000-60000ft a kiskutyák starter tápja 20 ezer ft, féreghajtók: 6000ft (mert a szirupos változat drágább és 2 hetes kicsit még nem lehet tablettával féreghajtani, chipp 3500ft (3 kutyánál ez: 11000ft), oltások minimum egy oltás ami egy kutyának 3000-5000ft. Ha ezt összeadod akkor már nem is biztos, hogy megtérül neked, plusz ha a szukád nem fog gondoskodni a kölykeiről akkor 3 hétig 2 óránként cumiztatni kell őket, ezen kívül 6 hétig elfelejthetsz minden szórakozást és munkát mert 2-3 óránál többre nem hagyhatod egyedül a szukát.
2013. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Minden tele van gazdátlan kutyával, nem tudom minek tetézni...ne ebből akarj már meggazdagodni. Am ha vennék fajtatiszta kutyát, akkor kiadnám rá azt a min. 60 ezret, nem vennék szaporítótól 5-10 ezerért, és egyre többen vannak ezzel így, szerencsére
2013. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Persze, meglátom az ilyen gusztustalan idiótákat akikről azonnal lerí hogy a pénzért csinálják az egészet, és szenvedtetik a kutyát, írok egy név nélküli bejelentést a Navnak hogy kutyát akartam venni ettől az embertől, de nem akart számlát adni, illetve rossz körülmények közt tartja az állatokat, kérem kivizsgálni az esetet.


Ismerősöm dolgozik Navnál ő pl kifejezetten mondta hogy ügye tavaly a fodrászokra, kozmetikákra, látók-médiumokra szálltak rá + idejük-erejük engedi akkor nézegetik az expressen meg az ilyen helyeken az állatos hirdetéseket, és a kirívó esetleg bejelentett esetekre rápróbálnak.

Nem adsz számlát, már eleve akármit csinálsz lemeszelnek, pláne ha kifogsz egy állatbarát ellenőrt, akkor ott neked annyi.

2013. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!