Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki fogadott már örökbe menhely...

Ki fogadott már örökbe menhelyről kutyát? Vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbe fogadni egy kutyát, a dalma mentés oldalán találtam egy szimpatikus kutyust, hogy működik az örökbe fogadás? mennyi időbe tellik? felnőtt kutyusról van szó, megszokna minket hamar? ragaszkodna hozzánk? nálunk maradna? valakinek van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata?

2013. máj. 17. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább személyesen kellene a kutyát megnézni ott mindjárt jelezne is a kutyus.
2013. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom ugyan nincs,de majd szeretnék én is menhelyről örökbefogadni egy kutyust.Viszont ami fontos,hogy a kiszemelt kutyát személyesen is látogasd meg,vidd el sétálni,legyél vele,mert attól,hogy szimpatikus, élőbe lehet nem passzolnátok egymáshoz.

A kutya jellemétől függ,hogy milyen hamar szokná meg a családot,vannak akik pár nap alatt vannak akiknek pár hétbe is beletelik az átszokás.Minden menhelyi kutyussal türelmesen kell bánni.A ragaszkodás pedig megint csak a kutya jellemétől függ,meg attól,hogy milyen volt az elő élete.


Mindenképpen azt javaslom látogassátok meg személyesen és vigyétek el a sétára.Utána úgy is érzed,hogy ez a kutya kelleni fog vagy még sem.Meg a kutyus reakcióját is figyelni kell,mert ha nem érdeklődik irántatok sehogy sem akkor is veszett ügy szerintem.

2013. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem felnőtt, hanem 8 hetes kiskutyát fogadtam örökbe menhelyről. Időben semmibe nem került. Interneten láttuk meg, elmentünk személyesen, nagyon tetszett, ő is nagyon barátságos volt, aláírtunk pár papírt, hogy megígéjük, hogy normális helyen fogjuk tartani, beadatjuk az oltásait stb.,, stb., és már jöttünk is el. Annyit kértek, hogy a menhely támogatásaképpen fizessünk 3000 Ft-ot az első oltásért és féregtelenítésért (a kutyus már ott született). Kb. negyed órát voltunk ott, és már jöttünk is.


Minket hamar megszokott, de mondom, felnőtt kutyához nem tudok így hozzászólni, abban nincs tapasztalatom.

2013. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem van tapasztalatunk. Mi nyáron menhelyről hoztunk el egy kölyökkutyát. Az a jó a menhelyi kutyákban,hogy hálásak, egy életen át szeretni fognak, így fejezik ki a köszönetüket, hogy egy ,,új életet" adtál nekik. Én is azt javaslom, hogy te személyesen menj oda, és úgy hozd el,ha lehetséges. Nekünk tavaly pár papírmunka volt, aláírás és kész is. Eleinte sokat foglalkoznék vele, hogy megszokjon, séta, játék, odafigyelés,-egyéb együtt töltött programok-és már olyan, mintha már évek óta a ti kutyátok lenne. Vagyis nálunk ez történt, de ahogy már említettem, mi kölyökkutyát hoztunk el.:)
2013. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 éves volt, mikor örökbe fogadtam. Azt már ott is mondták róla, hogy szökős. Kötődés az enyémnél elég lassan alakult ki, eleinte tőlem is elszökdösött. Végül pedig kutyasulin kötöttünk ki, mert egy viselkedési problémájával nem tudtam mit kezdeni. Összességében amennyi pénzt rááldoztunk ennek a gondnak a megoldására, abból már törzskönyves kiskutyát vehettem volna. Ennek ellenére egy percre sem bántam meg, hogy elhoztam, és ha megint döntenem kéne, újra elhoznám. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szép dolog az örökbe fogadás, de nem mindig fenékig tejfel. Amúgy én is neten választottam ki őt, elmentem 2-szer hozzá, ivartalanítva, minden oltással 3000 ft jelképes összegért hoztam el. Alapból szobatiszta volt, ez szerintem nagy pozitívum.:) A legtöbb menhelyen élő kutyával semmi eget rengető probléma nincsen amúgy, egyszerűen az egykori gazdái csak nemtörődömök voltak és ezért jutottak erre a sorsra a kutyák.
2013. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 julianna24 ***** válasza:
Azt hogy ott mukodik nem tudom,de ahol en voltam ott kell lakcim kartya,18 eletev betoltese,szemelyi igazolvany.orokbe fogadasi szerzodes alirasa,plussz tetszoleges mennyisegu penz adomany.Ket kutyat fogadtam orokbe,mind a ketto felnott kutya.Nagyon halasak es szereto kutyusok
2013. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!