Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lettetek egy fajta...

Hogy lettetek egy fajta szerelmesei? Hogy csak olyan fajtát semmi mást vagy álom kutya.

Figyelt kérdés

Nekem sokszor van,hogy megtetszik egy fajta és utána nézek az igényeinek,ápolásánák,nevelésének stb

de kb tart 2 hétig és más fajta tetszik,de van,hogy egy keverék menhelyi kutyust tartanék..szóval nincs az,hogy minden áron egy fajtához ragaszkodok..


eddigi "álom" kutyáim :

Dobermann,Német juhász,Staffordshire terrier,Orosz fekete terrier,Orosz agár,Magyar agár,Vizsla

menhelyi keverékekben pedig a fenti kutyák keverékjeit keresem mindig..


Jelenleg van egy Bichon Frise-m,imádom szeretem jobb kutyát nem kívánhatnék ,mégse tartanék több Bichon-t..


pár év múlva szeretnék még egy kutyát, törzskönyveset vagy menhelyről /fajtamentőktől


20 éves vagyok szóval nem kislányos hóbort ez,hogy minden kutya cuki,mert én totál nem ilyen vagyok!


imádok a kutyákkal foglalkozni és a 2.kutyámat suliba is járatni fogom :)

a jelenlévő kutyám is több mint 20 trükköt tud,behívható,barátságos és jól nevelt,nincs elkényeztetve!


2013. máj. 18. 15:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező!

Jól teszed, a lehető legjobb döntés a menhely, ha nincs egy fajta sem, ami nagyon-nagyon megfogott! :)


Öhm. A munkakutya nem attól munkakutya, h trükköket tud.

A másik válaszolónak üzenem, h fajtiszta a kutya, amire te gondolsz, az a fajtatiszta. És baromság, ha megvannak a fajtára jellemző kötelező/ajánlott eü szűrések, a fajtatiszta kutyák örökletes betegségtől mentesek lesznek és ezzel szemben egy keverék kutyusnak is lehet örökletes betegsége, de tény, h ritkább azért.

2013. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a spániel tetszett, már gyerekkoromban is. Még amikor plüsskutyát kellett választani, akkor is olyasmit kerestem, mint a spániel :) aztán folyamatosan utánaolvastam, spánieles honlapokat, könyveket kerestem. 27 évesen lett végülis spánielem. Nem bántam meg, nekem a tökéletes fajta. Szeretem a lógó fülét, a selymes, hosszú szőrét, és azt, hogy a külseje ellenére egy aktív, kirándulós vadászkutya. A mérete is megfelel, nem túl kicsi, nem túl nagy, és barátságos. Nekem tökéletes.
2013. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

érdekes, ezek szerint a bichonom munkakutya, mert sok trükköt tud :D:D hát sírok mik vannak :D


amúgy meg a legtöbb kutyafajta szeret trükköt tanulni mellesleg tök jól lefáradnak agyilag is!


igen szerintem is jó döntés segíteni árva kutyuson mindenféleképpen nagytestűt szeretnék és inkább 1-2 éveset :)


egyedi keverék ebek mindig megfogtak/megfognak :)

lehet,hogy az álom kutyám egy keverék:D

2013. máj. 18. 21:01
 14/29 A kérdező kommentje:
tök jó,hogy sok kutyafajta van mindenki megtalálja a neki megfelelőt :)
2013. máj. 18. 21:02
 15/29 anonim ***** válasza:
20 éve Dobermann, soha nem lesz más!
2013. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
14 évvel ezelőtt kezdtem el nézegetni a kutyákat.Tetszett több fajta is,de végül ráakadtam a border collie-ra. Utánaolvastam,amennyire tudtam,elmentem terelőversenyre,kiállításra,és teljesen beleszerettem a fajtába. Akkoriban még nem volt sok tenyésztő,és meglehetősen drágák voltak,szüleim nem engedték,azt hitték múló szeszély. Így aztán elkezdtem gyűjtögetni a pénzt,és puhítani szüleimet. Csupán 3 évbe telt,és már meg is vehettem Őt. Azóta is ez a fajta a nagy szerelem, bár már sajnos nem olyan sok kutya, mint még akkoriban voltak. De azt hiszem ez a "szerelem" már nem is fog elmúlni.
2013. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Igen! :)

Ha nem lennék szerelmes a bullmacikba, valszeg én is keverék kutyust választanék :)

Bár azt hozzáteszem, h én néha hajlamos vagyok a lustaságra, így nálam az is szempont lenne, h ne legyen hatalmas mozgásigénye :)

Ha neked nincs semmi ilyesmi kikötésed, személyiség alapján válassz :) Érzi azt az ember, h igen, ő az én kutyám!

Én a kölyök választásnál is a szívemre hallgattam, amint megláttam, egyből tudtam, h őt visszük haza :)

Jó döntés volt :)

2013. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
12 voltam, ismerős tenyésztő kérdezte, nem akarunk-e kölyköt. Semmit nem tudtam a fajtáról, de utánaolvastam és innentől naná, hogy akartam. :) A szüleim nem lelkesedtek az ötletért, 2 évembe telt, hogy meggyőzzem őket. Amikor meglett a rég áhított kutya, kiderült, hogy a könyvek kissé túl rózsaszínnek festik le a valóságot. Pl elfelejtik megemlíteni, hogy a kanok meglehetősen dominánsak lehetnek és tapasztalt kutyást igényelnek, nem egy 14 éves kislányt. Az a szerencsétlen mudi a szökésen kívül minden lehetséges viselkedési problémát produkált. De akkor is, ő volt a rég vágyott kutya, az én saját kutyám, valamit ki kellett találnom. Jártunk több kutyasuliba is, bújtam a netet, kísérleteztem. Az évek során lassan összecsiszolódtunk, sikeres munka- és kiállítási kutya lett belőle, rengeteget tanultam a kutyákról és nagyon örülök, hogy ő az én kutyám. Még a hivatásomat is neki köszönhetően találtam meg, ugyanis juhász vagyok és nagyon élvezem. Sajnos ő most nem lehet itt velem, mert külföldön élek és a család hallani sem akar arról, hogy az imádott kutyát elvigyem, de amint rendeződnek a körülményeim, venni szeretnék egy új mudit, lehetőleg az ő egyik leszármazottját és még azt sem adtam fel, hogy ő egyszer itt lehet velem.
2013. máj. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nekem is bichonom van, és ez az első kutyám, de nekem szerelem!!!


Imádom a kis gomb szemét, hogy mindig olyan kis vidám, a kis zászlós farkát, azt hogy szófogadó, nem domináns, nem kell vele folyton küzdeni, hogy azt csinálja amit mondok neki, imád engem, meg mindenkit kb....stb. Én legközelebb is bichont vennék.


De pl. anyukámnak most halt meg a bernije karácsonykor, és szeretnének másik kutyát, de azt mondja, bernit nem. MErt mindig csak összehasonlítgatná az előzővel, és az nem fair, mert nyilván az új kutya tök más lenne.


Viszont tacskóból már a második van nekik. Igaz az első barna volt, ez meg fekete.


Szerintem attól függ, ki mennyire tud elvonatkoztatni attól, hogy nemcsak a fajta teszi az ebet, és hiába veszel ugyanolyan kutyát, tök másmilyen lesz.

2013. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

JA azt még elmesélem, hogy gyerek korom óta nekem is volt mindenféle: először nagyon tetszettek a spanik, aztán a westie lett szerelem, és ez még mindig az. Viszont mikor kutyát kellett választanom, nem az volt a szempont, hogy mennyire tetszik a kutya, hanem próbáltam megtalálni a hozzám való kutyust. Ami szobakutya, nem nagy mozgásigényű, nem domináns. Hirtelen kettőre szűkítettem a kört: uszkár, bichon. NEkem a bolognese nem tetszett, így maradt a hava, illetve az uszkár meg a páromnak nem tetszett annyira.


Mint mondtam, megint bichont vennék, bár imádom a westie-ket, de nem vagyok elég erős kezű, és egyikünknek se lenne jó, ha a fejemre nőne egy 10 kilós szőrgolyó :D :D


Keveréket azért nem választanék, mert tényleg nem tudnék mit kezdeni egy domináns kutyával, márpedig egy menhelyi keveréknél elég lutri- ezzel még a NAGY a Cesar is egyetért. Bár az a vicc, hogy a havám is hajlamos dominánskodni, de azért őt még lenyomom :D :D

2013. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!