Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lettetek egy fajta...

Hogy lettetek egy fajta szerelmesei? Hogy csak olyan fajtát semmi mást vagy álom kutya.

Figyelt kérdés

Nekem sokszor van,hogy megtetszik egy fajta és utána nézek az igényeinek,ápolásánák,nevelésének stb

de kb tart 2 hétig és más fajta tetszik,de van,hogy egy keverék menhelyi kutyust tartanék..szóval nincs az,hogy minden áron egy fajtához ragaszkodok..


eddigi "álom" kutyáim :

Dobermann,Német juhász,Staffordshire terrier,Orosz fekete terrier,Orosz agár,Magyar agár,Vizsla

menhelyi keverékekben pedig a fenti kutyák keverékjeit keresem mindig..


Jelenleg van egy Bichon Frise-m,imádom szeretem jobb kutyát nem kívánhatnék ,mégse tartanék több Bichon-t..


pár év múlva szeretnék még egy kutyát, törzskönyveset vagy menhelyről /fajtamentőktől


20 éves vagyok szóval nem kislányos hóbort ez,hogy minden kutya cuki,mert én totál nem ilyen vagyok!


imádok a kutyákkal foglalkozni és a 2.kutyámat suliba is járatni fogom :)

a jelenlévő kutyám is több mint 20 trükköt tud,behívható,barátságos és jól nevelt,nincs elkényeztetve!


2013. máj. 18. 15:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Mindig is a nagy kutya szerelmesei voltam. Igaz volt spánielünk, anyuméknak most egy bichonjuk van, de tudtam hogyha lehetőségem lesz rá, akkor valami nagyobbat szeretnék.

Több kutya is tetszett/tetszik, kinézet alapján: weimari vizsla; svájci juhászkutya; staffordshire terrier; pitbull, argentin dog. Még vannak, de most hirtelen ezek jutottak eszembe. De ezek a kinézet alapján tetszenek, és tudjuk nem ez a fő szempont a választásnál.

Járok futni, bicajozni, és a hétvégi 30 km-es túrák sem ritkák nálunk a párommal, de egy vizsla, vagy egy terrier energia szintje nekünk már sok lett volna. Így a kissé nyugodtabb, de szívósabb argentin dogot választottuk. Igaz jóval temperamentumosabb, de párommal már egyetértettünk, hogy ha több kutyánk is lesz egyszerre, egy dogó mindig lesz köztük. Bár egy argentin dognál jobb a kettő ;)

2013. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy fajta szerelmese, nagyon sok fajta van, akik nagyon tetszenek. De többségük kistestű terrier, vagy agár.

A nagy, robosztus, erős testű kutyák nem annyira tetszenek.

Most yorkim van, legközelebb valószínűleg whippetem lesz, vagy perzsa agaram.

2013. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

én szeretem a kihívást ha nevelésről van szó,elég határozott vagyok és erős a kisugárzásom lány létemre,ezt abból gondolom,hogy néha van,hogy a kutyám behúzott farokkal jön oda hozzám,pedig SOHA nem vertem meg!

tudom ilyenkor vissza veszek,mert túl intenzív vagyok a számára,ami érdekes húgom kutyája (havanese) imád és engedelmeskedik,neki kell az erős kisugárzás mert szuka létére domináns viselkedésre hajlamos.


szóval én egy erősebb fajtát is simán elképzelek magam mellett,ami viszont biztos legyen az egy törzskönyves vagy egy menhelyi keverék,felnőtt vagy kölyök a kutyasuli alap lesz,mert nagytestű kutyánál mindent tökéletesen akarok csinálni,nyilván másabb a nevelés egy kistestű és egy nagytestű eb között.Viszont mint írtam elég határozott és következetes vagyok,így nem hiszem,hogy gond lenne.Tudom,hogy a menhelyi ebeknél főleg ha felnőtt kutyát fogadunk örökbe,bármi lehet,bármilyen viselkedés előjöhet,de pont ezért viszem kutyasuliba,hogy semmit se rontsak el a nevelésben még ha 2. kutya is lenne.

Ettől,hogy lutri egy menhelyi eb én nem riadok vissza mivel 1-2 max 3 éves kutyát fogadnék örökbe és ők elég fiatalok,könnyebben formálhatóak :):)


köszönöm a sok választ!


azt meg nem értem egyesek mért lettek lepontozva,én mindenkinek adtam zöld pacsit!

2013. máj. 19. 15:57
 24/29 anonim ***** válasza:
én a kedvenc kutyafajtámba 4 évesen szerettem bele egy mese alapján. Akkor még azt sem tudtam, hogy mik az igényei, milyen a jelleme(a mesében egy kicsit túloztak), de a szerelem már megvolt. Később utánanéztem, és amit olvastam, csak megerősített, hogy nekem egy ilyen kutya kell. utána elkezdtem menhelyen keresgélni, de szerencsére nem divatfajta, úgyhogy nem találtam, így maradt a tenyésztő. azóta már eltelt majdnem két év, és egy percig sem bántam meg, mindennap rácsodálkozok, hogy milyen csodálatos kutyám van. :)
2013. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, milyen fajta?
2013. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

00:07-es milyen fajta kutyád van?

mert a leírásból nem jöttem rá:D

2013. máj. 20. 10:42
 27/29 anonim ***** válasza:

akita inu. De hozzá kell tennem, amikor eldöntöttem, hogy nekem ilyen kutyám lesz, arra is rá kellett jönnöm, hogy ez nem egyoldalú dolog. Nem csak az a fontos, hogy a kutya legyen ilyen, legyen olyan, feleljen meg az elvárásaimnak, hanem fordítva is. Neked is kell változnod a kutyáért, legyen szó csak a kölyökkori huncutságok miatti türelemről, vagy később a falkavezér elfogadásáról, tekintélyről, stb. Nekem is nagyon sokat kellett változnom érte, mert nem ajánlják első kutyásoknak, de szerencsére nincs probléma. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha a vásárlás erre a pontjára eljutsz, akkor utána már majdnem mindegy, melyik fajtát (vagy annak keverékét) választod, jó helye lesz nálad.

a kérdésre visszatérve pedig nem baj, ha nem csak egy álomkutyád van. Én pl. már tudom, hogy többet nem lesz japán akitám, mert ha a mostani kutyám meghal, nem akarok egy második "Shiro"-t, egy pótlékot, ezért valószínűleg egy teljesen más jellemű kutyám lesz. Addigra majd keresek egy következő álomkutyát. :)

Ha pedig hosszútávon nem tudod eldönteni, hogy melyik fajta az igazi, én is a menhelyet ajánlom, gyönyörű kutyák vannak ott, biztos beleszeretsz egybe, és már meg is van oldva a probléma. :)

2013. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 DzsiDzsi77 válasza:
Ilyen nálam is volt. Én viszont kislány vagyok, de ez nem hóbort. Mindig is a labrador volt az álom kutyám, de nem hittem, hogy lehet, ezért más kutyákat néztem. Azért változtattam mindig a véleményem, mert olyat akartam mint a labrador. Te is gondolkodj el és azt a kutyát válaszd akire ha gondolsz nagyon-nagyon jó érzés tölt el. Ez kicsit bonyolultnak hangzik, de hidd el nem az :)
2013. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

staffordshire terrier tetszik küllemben jellemben,képes lennék a nevelésére is..

viszont bennem van az is ha elrontom akkor az veszélyes is lehet..persze kutya oviba,suliba vinném..

meg van a családban egy kistestű kutya és félnék,hogy bántaná,tudom hogy nevelés kérdése..csak bennem van a félsz..


lehet aztán egy menhelyi kutyusnál fogok kikötni :D


nekem kinéztre tetszenek az erős fajták viszont jellemben meg túl erősek..

2013. jún. 17. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!