Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mi, hogy ráírják a tápra,...

Az mi, hogy ráírják a tápra, hogy gabonamentes, de az első összetevője a gabonapehely?

Figyelt kérdés

Ez csak számomra tűnik ellentmondásnak? Ért ehhez valaki? Mert pl. van a zacsiján egy szépen áthúzott búzakalász meg rá van írva, hogy gabonamentes, erre gabonapehely van benne???


Aki ezt meg tudja magyarázni, annak köszönet.



#kutya #táp #gabonamente
2013. máj. 19. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
A kutyának szüksége van bizonyos gabonák némely összetevőjére is.
2013. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mely gabonákra és milyen összetevőjére? :)
2013. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok pesti. Itt nem láttam fresiben Orijent, de megnézem, hátha bevezették már itt is...sosem lehet tudni.

Cicáknak Acanát vettem anno, de az az igazság, hogy ezeket a superpremiumokat nem ették nagyon a ciccek. Bár beszéltem exemmel és azt mondta, h a TOTW-ot falták a cicusok is. Hát próbálkozom majd valamelyiket biztos szeretni fogja. Mjuk ezt a dm-eset eléggé eszi. Most két nap alatt megette azt a mennyiséget, amit a britből egy hét alatt finnyázott ki.

2013. máj. 19. 16:24
 14/18 anonim ***** válasza:

ma 15.27


"

Egy sok vitát kavaró összetevő a szénhidrát, melyet többynire gabonafélék formájában tudunk adni a kutyának. Ezzel kapcsolatban különböző vélemények léteznek. Szénhidrátforrásként szerepelhetnek gabonapelyhek és fött tészta, rízs, krumpli, köles, hajdina,..."

2013. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát igen. De sok kísérletezés után ez egy olyan táp amit- kopp,kopp,kopp- viszonylag szívesen eszik a dög. Szóval egyenlőre maradok nála :)
2013. máj. 21. 16:21
 16/18 anonim ***** válasza:

Nincs róla egyező álláspont, így nem jelenthető ki, h szükséges :)

Ezért kérdeztem.

Én speciel nem adok az enyémnek, a szénhidrát azt a célt szolgálja, mint a zsír, ebből nyerik a táplálék hasznosításához/lebontásához az energiát. Szénhidrát bontó enzimek alapjába véve nem találhatóak meg a kutya szervezetében, ez az egyetlen olyan dolog, amit a kutya képes előállítani, miután 2-3 hétig kap szénhidrátot, utána már le tudja bontani, addig nem.

Én úgy vagyok vele, h ami alapjáraton nincs a kutya szervezetében, vagy nem képes lebontani, azt nem adok neki, így én az etetés ezen részét zsírral oldom meg, erre pl. tökéletes 1-1 farháton levő bőr/zsír mennyisége.

Jó ideje így etetek, makk egészséges a kutyám :)

2013. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Háti igen, ebben is van igazság, de az enyém eszik szénhidrátot, úgyhogy tulajdonképpen már mindegy is. De amúgy ugyanez megy az embereknél is: kell/nem kell, jó/káros... stb. Mindenki egyen amit jólesik, csak mértékkel, úgyse tudunk eligazodni az egymásnak ellentmondó nagyon tudományos véleményeken...
2013. máj. 22. 11:58
 18/18 anonim ***** válasza:

olcso, szupermarket áron, legalábbis a nagykiszerelésüek, van amit ingyen szállitanak: érdemes megnézni, itt már ki vannak listázva a gabonamentesek:

[link]


ez az oldal nekem szimpibb: [link]

2014. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!