Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos labrador kutyusom,...

7 hónapos labrador kutyusom, pár hete elesett és azota sántít a bal első lábára. ( csak akkor, amikor felkel) Ha már mozog picit ( bemelegszik az izom) akko semmi gond. Kicsit már agódom. Talán meghúzodott, és ha igen mikor múlik el?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
tudod, ha elviszed az állatorvoshoz ő tökéletesen pontos választ fog tudni adni a kérdésedre. hidd el sokkal tutibbat mint itt a neten keresztül bárki más. és talán akkor még nem ragsszuk rád a felelőtlen kutyatartó jelzőt aki ölbetett kézzel várja hogy a kutya fájdalmai mikor múlnak már el.
2013. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy itt segítséget kapok. Az hogy felelőtlen kutyataró lennék? Hát nem gondolom. 2 hónapja vittük orvoshoz, 30000 ért, semmi baja nem volt, a barátaim kiröhögtek miért visszük minden sza....rt az orvoshoz.Nem a pénzt sajnálom, mielött azt gondolnád. Azért köszi.
2013. máj. 17. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Ajánlatos lenne egy röntgen. Rossz mozdulattól sajnos sérülhet az ízület.
2013. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tudod, itt mifelénk sem a pénzt sajnáljuk. egyik nap furán viselkedett a kutya, nem is volt kérdés hogy állatorvoshoz visszük. 4en nézték meg. ebből hárman beadtak neki mindenféle xart mire a negyedik kiderítette az okot. valojában semmi extra baj nem volt. mi is otthagytunk pár eurót mégis ha egyetlen egyszer is nem úgy pislogna a kutya ugyanígy elvinném. nem mellesleg ha jól láthatóan fájdalmai vannak (ugye ha sántít az azért eléggé jól látható és értelmezhető) akkor ott már valami van. szintén nem kérdés (legalábbis számomra) hogy rögtön orvos. ráadásul azt írod pár hete! ugye most tök őszintén te most viccelsz, hogy elvárod felelős kutyatartónak tartsalak? nálunk nem gnd a pénz, és azt hiszem felelős állatartók is vagyunk: kizárt hogy a kutyám hetekig sántikáljon a szemem láttára én meg még nagy sértődötten írjak a netre hogy ugyan mikor múlik már el? azért kicsit gonddolkodjunk már!
2013. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem mellesleg most eszembe jutott még egy eset. csak úgy példaképpen. kb, ennyi idős volt a mienk is amikor ment a rohangászásos-kergetőzős játék. amíg futott a kutya annyit vettem észre hogy mintha megbicsaklott volna a lába, majd két három lépésnyit még sántított utánna minden normális volt. persze ezalatt a kutya végig futott. én azonnal leállítottam. megnéztük a mancsát, nem e fúródott bele valami, majd végigtapogattuk a lábát, nem volt érzékeny. oké. folytatódott a séta. ezalatt én le nem vettem a kutya lábáról, járásáról a szemem. minden normális volt. de még kb. két három napig is figyeltem, pl. ébredés után nem e sántít, bizonyos testartásban, helyzetekben (mondjuk futás, séta stb) nem e sántít. nah ekkor valóban én sem rohantam orvoshoz. de ha csak másnap megláttam volna egyszer is akár ébredéskor hogy sántít tuti vittem volna az orvoshoz. attól mert lábra tud állni és bár sántikálva de tud mennni még nem jelenti azt hogy nincsen semmi baj. főleg ha már hetek óta ez megy.
2013. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maxitabi ***** válasza:

Szia, pont most történt hasonló, de mi nem láttuk, mikor. Tünet uaz nálunk is -szalag-probléma. Lehet viszont súlyos is, feltétlenül lássa doki!!

Kaptunk egy szurit egy nagyon alapos vizsgálat után, egy hétig kíméléses séta (border...),kontrollkor fogja eldönteni, hogy röntgen kell-e-ha nem javul. Szerencsére úgy néz ki, hogy rendbe jön:)

2013. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk dokinal, azt mondta semmi baj (mar hogy nem erez semmit),kapott valami "kanalas" gyogyszert. Azt mondta ha nem mulik egy heten belul, akkor sajna rontgen.

Koszonom!

2013. máj. 21. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

7 hónapos kutya sántíthat a gyors növekedés okozta csonthártya gyulladástól. Sántíthat tartósan a vállízület sérülésétől is. Ezek a leggyakoribb okok a tartós sántításra.

Remélem, elmúlik neki és nem lesz szükség a röntgenre.

2013. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kutyuli meggyògyult.Tipp-topp' ujra vidáman vágtat!!!
2013. jún. 11. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!