Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? A Bassetek hosszúak,...

Ez igaz? A Bassetek hosszúak, de attól még ugyanolyanok, mint a többi kutya!

Figyelt kérdés

Állítólag a Bassetek (Basset Hound - Mint Columbo-nak volt) nem tudnak ugrani a hosszú testük miatt.

Na most az én 3 éves kislány kutyusom imád ugrálni, gyorsan futni - Az állatorvosi előtt a lépcsőn fölugrál, a kocsiba beugrik, a kisebb kerítések fölött is át tud menni. Hosszú ugyan, de nem jellemző, hogy bármi baja lenne. Én pedig imádok Vele ugrálni... Nem szeretnénk abbahagyni, viszont ha ebből valami nagyobb baja lehet, nem érné meg kockáztatnom.



2013. máj. 19. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fennáll a veszélye sajnos, h idősebb korban az ilyen hosszabb testű, rövidebb lábú kutyusoknál porckorongsérv alakul ki. Én a lépcsőzést, ágyra, kocsiba vagy magasabb helyekre való felugrálást nem engedném.
2013. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2013. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valóban, még fiatal, de később baj lehet a lépcsőzéssel. Takarékoskodjatok a gerincével, csak egy van belőle, és ha tönkremegy, mert most olyan játékos, akkor később majd a legalapabb mozgásokkal is gondja lehet.
2013. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Félreolvastam, és percekig gondolkoztam, hogy a hosszú testük miatt vajon miért nem tudnak ugatni :D


Szóval ja, a hosszú gerincű, rövid lábú kutyákra tényleg fokozottan figyelni kell. Pl. tacskóknál sajnos pont emiatt nagyon gyakori a tacskóbénulás.

Hasonlítsd össze, hogy milyen az, ha egy vizsla megy a lépcsőn, és milyen egy basset. A vizslának kb a térdéig ér a lépcsőfok, alig kell emelnie a lábát, sétál rajta. Egy bassetnek viszont majdnem a marjáig ér, és páros lábbal ugrál föl rajta, mert nem tud fellépni. A gerince minden ugrásnál hátrahajlik (akár föl, akár lefelé megy) és ez nagyon megterhelő, emiatt lehetnek később bajok.

Nekem is kistestű kutyám van. Nem tudom megakadályozni, hogy a lakásban a kanapéról, ágyról ugráljon, de ha lépcsőn megyünk, ott mindig fölveszem.

Szerintem nyugodtan futhat, de az ugrálást inkább hanyagoljátok. A bassetek kopók, biztos jobban élvezi, ha elmész vele valami erdős helyre, ahol kedvére szimatolhat, és rohangálhat:)

2013. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem muszáj abbahagyni az ugrálást, de ne ugorjon magasat. Max 15-20 cm és ne gyakran. Illetve még arra figyelj, hogy ne legyen elhízva, sőt inkább egy picit soványabb legyen. Tudom, hogy ők olyan húsos fajták :), de így könnyebb a gerincüknek.

Ha ezt betartod, valószínűleg hosszú, egészséges élete lesz.

2013. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most sovány a kutyus, amúgy sose ugrunk magasra.

De annyira azért nem sovány, hogy így nagyon, a doki mondta, hogy jó, mert a Bassetek hajlamosak elhízásra. :) Köszi a válaszokat, az utolsó választ különösen!

2013. máj. 19. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:
No, azért a lépcsőzést én sem ajánlom. :) Csak ilyen agility-szerű akadályugrást. Max. 15-20 cm ;)
2013. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
25 kg körül van, két lépcsőfokot ugrál! Addig már csak nem kell emelgetni (fél évente egyszer lépcsőzik két fokot fölfele!)
2013. máj. 19. 21:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyi megengedett :D
2013. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de egy lépcsőfok sincs magasabb 15-20 cm-nél szóval egy kategória.

Én egyiket sem ajánlom egy ilyen kutyusnak!

2013. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!