Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mondható meggondolatlan...

Ez mondható meggondolatlan szaporításnak?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy törzskönyv nélkül adják a kutyákat, de a szülőket szűrésekre hordják, és mindkét kutya törzskönyves(amit meg is mutatnak).
2009. okt. 3. 10:42
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Jah igen és szoktak a kiskutyák után érdeklődni, akiket eladtak. Van, hogy felajánlják, hogy segítenek ha valami gond volna velük(nevelés, szocializáció, stb...)
2009. okt. 3. 10:44
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is szaporítás, de nem meggondolatlan. És akkor miért nem törzskönyvezik a kiskutyákat?
2009. okt. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Így van.A szaporítók szeretik azt hazudni,hogy drága a törzskönyv ,pedig chippel együtt 6000 ft/kutya.

Mi a garancia arra,hogy a mutatott tk-ek valóban az adott kutyákéi?

Ma már pár ezer forintért kapsz tk-et bármilyen fajta kutyának.

2009. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy látszik, hogy ők jó emberek. De kiskutyának sokkal könnyebb törzskönyvvel, mert az nem a sznobság miatt kell. Amíg nincs törzskönyv, addig sajna szaporítanak, persze ez a könyvecske azért nem leég a jó tenyésztéshez. Szerintem a szűrések sokkal drágábbak mint a kennelnév meg a törzskönyv.
2009. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
Így van, szaporítás de nem meggondolatlan. Minden szaporítónak így kéne viselkednie, szűrésre kéne hordani a kutyákat és érdeklődni a kicsik után. Az teljesen lényegtelen, hogy van-e törzskönyve a szülőknek, vagy nincs, amíg egészségesek. Legalább is ez az én véleményem.
2009. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem lényegtelen!

A tk a kutyához tartozik,az bizonyítja,hogy az adott egyed fajtatiszta.

Egyébként logikátlan:törzskönyves,szűrt szülők,az utódok papírjára meg sajnálnak 6000 forintot?Arról nem is beszélve,hogy tk-vel drágábban eladhatók a kicsik.

2009. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
41%
Azért írtam,hogy lényegtelen és ez az ÉN VÉLEMÉNYEM. Számomra lényegtelen. Tudsz olvasni? Ne kötekedj. Kösz a 0%-os hülye VEREBEK. Ha kutyagyárból akarok vásárolni akkor majd kérem elmegyek egy tenyésztőhöz és megkapom a wécépapírt is a kutya mellé.
2009. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy próbálnak gondosak lenni a kölykök tekintetében, és úgy gondolják, hogy megtesznek mindent. De ez nem jó így szerintem. Honnan fogják tudni, ha vmelyik kölyköt utcára teszik, hogy kerül vissza hozzájuk, ha nincs nyilvántartva a kölyök a nevükön. Ha van chip és törzskönyv, akkor egy talált kutya legalább a tenyésztőhöz visszajuthat, még ha át sem íratták a tulajdonost, és egy gondos tenyésztő pontosan tudja kinek adta el, hiszen van szerződés. Innen ki tudja deríteni, miért van utcán a kutya, és ha olyan a helyzet, akkor tud másik gazdit keresni.

De ez csak egy szempont. A másik lényeges, hogy az emberek elviszik a sok törzskönyv nélküli kölyköt, aztán úgy döntenek, hogy "a kutya babákat akar". Nyilván nem a kutya, de sokszor ezzel magyarázzák. Törzskönyv nélkül esély sincs tenyészszemlére, se kiállítási címekre, összejön az alom, és kiderül, hogy nem olyan könnyű eladni őket. ÉS elkezdenek pár Ft-ért gazdát csrélni a kölykök, olyan helyekre kerülnek, ahol talán meg sem becsülik, mert nekik nem kell törzskönyv, csak olcsó legyen, ennyi számít egy kölyöknél, arról nem beszélve, hogy ilyenkor sokan ki is teszik őket, vagy menhelyre adják, mondván nem kellenek senkinek, itt meg ugyan nem maradhatnak, mert nincs rá pénz.

Ez egy olyan folyamat, aminek sose lesz vége. Jó lenne, ha lenne végre vmi szabályozás ebben, és akkor talán nem lennének zsúfolásig a menhelyek!!!

2009. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Most nem leszek népszerű....

Ez nem meggondolatlan szaporítás, hanem előre kitervellt... nem értem, h miért nem lehet elmenni egy tenyézszemlére a kutyával, ahol kiderülne, hogy tényleg alkalmas-e a fajta továbbvitelére a kutya két kutyára 10000.-, de akkor a kicsiknek lehetne törzskönyve.


egyébként az elöttem szólóval tökéletesen egyetértek, a chip a regsiztráció, és az azonosítással kapcsolatban.

2009. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Na, írok egy olyat, amitől majd jól lepontoztok :)

Van két törzskönyves kutyám. Azért törzskönyvesek, mert szimpatikus volt a tenyésztő, ezért vettem tőle a kutyákat. De a törzskönyveket nem írattam át, mert nincs rá kedvem, hogy munkaidőben MEOE irodába járjak, meg tagdíjat fizessek a kutyás szervezetnek.. miért is? Nem járunk kiállításra, mert szerintem hülyeség. Viszont kapnak a kutyák sokezer forintos szuper prémium tápot, vitamint, kiváló kozmetikushoz járunk... ez nem pénz kérdés. Ha nekem semmi hasznos dolgot nem ad a MEOE, akkor nem fogok csak azért fizetni nekik, hogy úgymond legálisak legyenek a kutyáim...

(hozzáteszem, én nem szaporítok, és már ivartalanítva is vannak, de attól még megértem azokat, akik nem zaráldokolnak el a MEOE irodába átíratni a szülői törzskönyvet, anélkül meg ugye nincs hivatalos törzskönyves alom...)

2009. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!