Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mondható meggondolatlan...

Ez mondható meggondolatlan szaporításnak?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy törzskönyv nélkül adják a kutyákat, de a szülőket szűrésekre hordják, és mindkét kutya törzskönyves(amit meg is mutatnak).
2009. okt. 3. 10:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem, de annyi kutya összezárva egyikben megjelenhet betegség, hiszen a kutyagyárban sem rózsásak az egészségügyi viszonyok. A betegséget szép sorban elkapja az összes többi.
2009. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Beteg kutyát át sem vesz a kereskedő. Mivel állatorvoshoz viszik az átvétel útán az útlevél miatt. Összezsúfolva!!! Láttál te már kutyaszállítót. Légkondis és két óránként megállnak itatni. Mivel a kereskedőnek sem az az érdeke, hogy elhulljanak a kutyák mivel ő is ebből él.

Én most vettem egy 2 éves tkv kan kutyát akit láncon tartottak mert rájöttek, hogy parkosított udvarban a kani bizony kipisili a 100 ezres dísz fákat. Ki dönti el, hogy melyik kutya él jól és melyik rosszúl?.?

Bocs hosszú lett..

2009. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 kutya van. Az egyiket egy "szaporítótól" vettük, akinek nem volt sok kutyája, csak a mama és a papa kutya. Nincs törzskönyve, de korának megfelelően oltva, férekhajtózva volt. Gyönyörű, egészséges állat,és akitől hoztuk a mai napig is érdeklődik utána.

A másik kiskutyámat egy "mittudoménmilyen mester tenyésztő"-től hoztuk el törzskönyvesen. Volt legalább 6! fajtájú kutyája. Minden fajtából kb. 4-5 alom. Azokról nem is beszélek, amelyiknek éppen nem volt kölyke... lépni nem tudtunk tőlük, annyian voltak. Amikor rákérdeztem az oltásokra, előkapott a fiókból egy fecskendőt, megszúrta a kicsit, és belefirkantott valamit egy oltási lapra ami előre le volt pecsételve. Időközben kiderült, hogy izületi problémái vannak a kiskutyámnak. Felhívtam telefonon, na nem azért, hogy adja vissza a pénzt, hanem mit tanácsol, mit tegyek. Elég durván közölte, hogy őt ne molesztáljam ilyen hülyeséggel, ha nem xart etetnék a kutyával nem lenne semmi baja, és lecsapta a telefont. (Royal Canin az a pocsék táp amivel etetem)

Lehet, hogy én most fogalomzavarral küzdök, de akkor ki is a tenyésztő és ki a szaporító?

2009. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Te vagy fogalom zavaros és naív. A szaporító nem csak úgy árthat a kutyának hogy moslékkal eteti, ólban tartja és 30 állata van. Hiába egészséges, nincs törzskönyve (ami nem sznobságból kell fogjátok végre fel! :@) így sokkal könnyebb bajba keverednie, tovább ellethetik őt is, a származás ismeretének hiányában is, és ronthatja a fajta aminőségét, hiszen hiába egészséges, hibái lehetnek mivel ugye bírok nem értékelik, nincs kiszámolva a beltenyésztettsége, rokonai stb. Szerintem te is igencsak bajban lennél személyi és minden egyéb nélkül...

A tenyésztő meg nem attól lesz tenyésztő, hogy címei és kennelneve van! Ez csak szükséges de nem elégséges feltétel (matek, gimnázium). Ezen kívül még van egy csomó minden ami szükséges ahhoz hogy Igazi tenyésztő legyen valaki! És már bocsánat de nem a törzskönyves kutyákat és a JÓ tenyésztőket minősíti, ha TE nem vagy képes egy normálisat találni, hanem azt hiszed mindneki tenyésztő akinek ez a neve és akkor itt egy rossz, húha lehet szídni! Minden jó dologban van néhány hülye aki belekontárkodik, de ettől nem vesztenek az értékükből. Pl a márkás ruhákat is szokták hamisítani, rávarrnak egy címkét, de ettől még nem az igazi márkás ruhák lesznek rosszak...

2009. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól tenyésztő valaki, hogy felelősen, csak és kizárólag a FAJTA ÉRDEKEIT figyelembe véve hoz létre almokat. A fajta érdeke (szerintem!), hogy mindenekelőtt egészséges, a fajta eredeti hasznosítási céljaira alkalmas, kiegyensúlyozott idegrendszerű, és végül a standardhez külsőben is minél inkább hasonló kölykök szülessenek. Ehhez tudatos tenyésztési munka kell, tudatos párosítások, ami azt jelenti, hogy jó lenne pontosan ismerni az apa és anya jelölt őseit, látni, hogy milyen tuladjonságokkal bírnak, melyik vonalon mi öröklődik jobban, mi kevésbé, milyen hibák fordulnak elő, stb....

Törzskönyv nélkül ez kizárt!!!! Igen, sajnos léteznek hamis törzskönyvek, hála a lelketlen szaporítóknak, akik nem egy adott fajáért, hanem a pénzért csinálják, és csak a több pénz reményében képesek hamis papírokat szerezni. Ezek nem tenyésztők, és nem a fajtáért tenyésztenek.

Ha van két tk nélküli kutya, akiknek a gazdái úgy gondolják, hogy legyenek kölykeik (bár értelmes indokot nem tudnak mondani erre, de akarják), honnan fogják tudni, hogy mire számítsanak, honnan tudják egyáltalán, hogy nem rokon a két kutya, honnan tudják, hogy néznek ki a szülők, nagyszülők, hogy egészségesek-e, hogy milyen hibáik vannak? Ennek ellenére megteszik, lesz még több teljesen bizonytalan származású kölyök, akik szétszórórdnak az országban, nekik is utódaik, akik szintén ki tudja mit hordoznak magukban. Őszintén, ennek mi értelme van? Ez a szaporítás!

A fajták kialakulása okkal történt! Kellettek egyedek bizonyos célokra, és úgy hozták őket létre, hogy a célnak legmegfelelőbbeket tenyésztették.

Manapság a kutyákat össze-vissza párosítják, nem tudnak mit kezdeni a kölykökkel, mert nagy részük az eszetlen párosításoknak hála nem jó szinte semmire, beteg, ideggyenge, szenved egész életében, stb...

Nincs már semmi cél, és ok a kutyatenyésztésben, így veszítik el a fajták a jellemzőiket, a fontos tulajdonságaikat, amik azzá tették-teszik őket amik. Azt amitől az a fajta olyan lett amilyen, ami miatt szeretik őket, és használják őket.

Az egészségügyi leromlásról meg ne is beszéljünk.

Ez a szaporítás nekem!

2009. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!