Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mondható meggondolatlan...

Ez mondható meggondolatlan szaporításnak?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy törzskönyv nélkül adják a kutyákat, de a szülőket szűrésekre hordják, és mindkét kutya törzskönyves(amit meg is mutatnak).
2009. okt. 3. 10:42
1 2 3
 11/25 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Na csak hogy megnyugodj kedves 09:28-as, a kicsiknek így is lehetne TK-ük, csak ha nem szemlések a szülők akkor felülbélyegzett lesz a TK.

Valamelyik korábban okoskodónak üzenem,hogy nem mindig(sőt a legtöbb esetben nem) egyszerűbb és nem lehet drágábban eladni a TK-es kölyköket,mint a papír nélkülieket.

2009. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
22%
Ez varázslatos mese, kár hogy a tenyésztés sok százezres üzlet,a MEOE-nak több milliós. És pont. Erről szól az egész. Mint a madárinfluenza elleni oltási kampány. Oltsák be magukat, mert ha nem, meghalnak. Fordítása: Vegyenek könyves kölyköt, mert ha szaporítótól vesznek az minden esetben beteges, keverék és 2 hónap múlva szörnyű kínok közt meghal. Hahaha kacag a vakbelem. Én nem invesztálok pénzt egy szervezetbe sem és nem is fújom a reklámszövegüket. Ti tegyétek csak ha akarjátok.
2009. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Winner of Royal Hill ***** válasza:
93%
Kinek sokszázezres üzlet a tenyésztés? A tenyésztőnek netán?:O
2009. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%

kicsit számokkal.

8000.- kiváltani a kennel nevet, tenyésszemlés párok esetében a törzskönyv 4500.-, ha az egyik szülőnek megvan vagy egyiknek sincs 8000.-, kutyák átírása 2000/ kutya,alombejelentő 1500.-,tagsági 1 évre 6000.-, fedezőlap a kantól 1500.-,mikrochip ( orvosonként változó) a miénk 3500.-/kutya + az oltások. Első oltás 3600.- második 2700.- és így tovább...

Nem kell az embereknek a törzskönyv. Pedig az a kutya születési anyakönyvi kivonata. Többet lehet kérni a törzskönyves kutyákért mert "többet ér". Mi 60000.- tözskönyvnélkül és 100000 .- törzskönyvvel. De persze vettünk mi is felnőtt (1 éves) szukát tkv 40000 .- mert a nyakukon maradt és jött a következő alom:(

Sajnos én is a szaporító kategoriába tartozom mivel nem járok kiállításra és nincs tenyésszemléje a kutyáimnak. Viszont az a baj, hogy két kaszt van a tenyésztők és a szaporítók. Nem akarok neveket és kennelneveket felsorolni ( tudnék nem eggyet) Jó nevű tenyésztő aki odaadja a 6 éves szukáját egy barátjának mert a kutya már olyan sikeres, vagy olyat aki olyan rossz állapotba ajándékozott el egy párt, 6 hónapba telt mire vissza nyerték a fajtára jellemző súlyukat. Ezekkel a kutyákkal kiállításra jártak csak a tenyésztő is befiítalított. De ők a tenyésztők mi meg a szaporítók. ( természetessen nem disznóólakban és kisketrecekben tarom a kutyáimat)

2009. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Winner of Royal Hill ***** válasza:
35%

Ezek az árak már kicsit változtak,látszik,hogy nem vagy naprakész...

Én is rohadt szaporító vagyok,mert nem olyan régen csináltam egy törzskönyv nélküli almot,szegény kiskutyákat 2hetes koruktól kéthetente féreghajtottam, Royal Caninnal,majd utána Happy Dogal etettem,6 és 8 hetesen oltattam,majd eladtam őket TK nélkül, szerződéssel. Az utolsó hetekben heti 20ezrembe került a táp,35ezer volt az első oltás...

Így TK nélkül majdnem kifutottam nullára,de csak majdnem!

Ha TK-el kétszer ennyiért adtam volna a kicsiket akkor a fele banda a nyakamon lenne a mai napig.

A TK-ek csupán 55ezrembe kerültek volna...

És mert szaporító vagyok agyon elletem a kutyáimat az idős szukám 5,5 éves 2 alma született,ivartalanítva van.

A másik kettő még fiatal de többszörös CH-ok,TSZ-ések és 3 éves koruknál előbb nem fognak szülni. Csak mert szaporító vagyok...

2009. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyvezett almok elég nagy részét külföldi tenyésztők veszik meg, van amikor nem is Európán belül adnak el egy ígéretes kölyköt, hanem a Föld bármely részére. A külföldi nem sokallja a magyar árat, mert neki megér ennyit egy jó kutya. Ezért nagy tévedés az, hogy a törzskönyves kicsik drága mivoltuk miatt nem kelnek el. A szaporító is eladhatja külföldre a kölyköket, de tudjuk mind hova kerülnek azok...
2009. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Na hova kerülnek?
2009. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó előtti: Igen, mind tudjuk, hogy a szaporító mindig pincében tartja a kutyát, sötétben, hidegben bezárva, étlen, szomjan, oltatlanul, elhanyagoltan. A kicsiket nem féregtelenítik, nem oltják, nem etetik normálisan, bolhásak. Nem tudják őket eladni csak csúnya, rossz embereknek akik verik őket és nem gondozzák, kidobják őket az utcára, blablabla. Fejezzétek már be ezt az egész mesélősdit, úgy érzem itt magam, mint a választások alatt. Szidni az ellentábort és oltani a hülyeséget. Olyanok vagytok, mint a nagy gyerekek és szomorú hogy elhiszitek, hogy a tenyésztők jók és szentek. Üzlet az egész, naná hogy mocskolják a józan parasztembert aki nem "adózik" a MEOE-nak.

Én is megkérdezném: Na, hova kerülnek a kölykök? Áruld el milyen mesét etettek meg veled!

2009. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Még a jóhiszemű szaporítókat is átverik a külföldre szállítók, akik abból profitálnak, hogy megveszik itthon 20.000 forintért a kiskutyát és Németországban vagy máshol külföldön ötszöröséért adják el őket. De máshogy nem éri meg nekik, csak ha húsz-harminc kölyköt visznek apró, mocskos ketrecekbe zsúfolva, a kölykök étlen, szomjan, betegen utaznak, aztán bevágják őket egy állatkereskedésbe. A nagyüzemben szaporítók direkt ezeknek adják a kölyköket. Az a mese, hogy azzal áltatjátok magatokat, hogy minden kölyök jó helyre kerül, gondos, hozzáértő gazdik keze közé, holott ez nem így van.
2009. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy minden kutya jó helyre kerül? De nem csak a törzskönyv nélkülieknek lehet rossz sorsuk. A könyves kutyákat pl. nagy számban viszik Görögországba, Ciprusra, egy részük a repülőn meghal, a többinek meg kiváló élete lesz egy olyan helyen ahol veréssel nevelik a kutyát mert az a szokás, hozzáértők körében is. Ez csak egy konkrét példa, amiről én személy szerint tudok.

A te sztoridban meg megint ott a hiba. Betegen utaznak? Honnan tudod???? A szaporított kutya beteg???

2009. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!