Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor sem lehet már fület...

Akkor sem lehet már fület vágatni, ha a fajtaideál megköveteli?

Figyelt kérdés
Vitaként került fel a téma. Argentin dogot szeretnénk hamarosan, és úgy gondolom náluk megköveteli a fajtaideál.

2013. máj. 20. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, akkor sem.
2013. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Mit értesz az alatt,hogy fajtaideál?Azt,ami az embereknek tetszik?

Egyébként nincs kivétel a fülvágási tilalom alól.Szerencsére.

2013. máj. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sippara ***** válasza:
48%
Sajnos akkor sem legális a dolog, ha az eredeti standard vágott fület ír elő (sőt, azt hiszem, ki is vették a kupírozásra vonatkozó részt, de ezt majd valaki okosabb megmondja).
2013. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. De szerintem felesleges is, mivel eredeti funkcióját Európában a kutya már nem tölti be... A miénknek sincs nyírva a füle.
2013. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
helyesbítek nem kutya, hanem a fajta.
2013. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Lehetni lehet, csak nem szabad. Vannak még olyan tenyészetek, ahonnan tudsz fülvágott kiskutyát venni.
2013. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy a legszebb, ha természetes.

De a farokvágást meg egyáltalán nem értem. Miért szebb egy kis csonk, mint a kutya szép farka?

2013. máj. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem lehet, gyakorlatilag meg ha nagyon akarsz, találsz olyan orvost itthon is, aki megcsinálja. Ha mégsem, még mindig átviheted pl. Szlovákiába.
2013. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Viszont versenyen már kizárhatnak érte.Illetve van kiskapu,ha be tudod bizonyítani,hogy nem itthon lett vágva,vagy alapból külföldről hozattad a kölyköt,ahol már vágva volt neki.


De miért is kell levágatni neki??

A versenyeken már vegyesen megy az elbírálás vágott és vágatlan fülűt is ugyanúgy nézik.Funkciója már nincs.Ergo csak a saját ízlésed miatt képes lennél megcsonkítani a kutyádat??


És még az állatokat hívják állatoknak...

2013. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, azért álljunk meg egy szóra. Hogy jössz ehhez a stílushoz?


Mint írtam, vitaként merült fel a téma, és például a farokcsonkításról egy szó nem esett. Bár annak legalább van haszna is. Példa: 3 éves amerikai bulldog lánykánk annyira örül mindennek, hogy szétverte a farkát szépen lassan, és most muszáj neki vágatni, mert már sorvad, és az orvos szerint ha eléri a gerincét, bele is halhat. Ugyan nem tetszik a farokvágás, de sajnos ezt muszáj. Még egy ilyen esetet jobb lenne elkerülni a későbbiekben.

Köszönöm az értelmes válaszokat.

2013. máj. 21. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!