Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor sem lehet már fület...

Akkor sem lehet már fület vágatni, ha a fajtaideál megköveteli?

Figyelt kérdés
Vitaként került fel a téma. Argentin dogot szeretnénk hamarosan, és úgy gondolom náluk megköveteli a fajtaideál.

2013. máj. 20. 22:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy már évek óta be van tiltva. Kevés kutyafajta van ahol muszáj, mert egészségügyi problémát okozhat.
2013. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Ismerősöm boxereket tenyészt már 40 éve.Sok éve nem csonkíttatja a kutyáit,nem is ad el olyannak,aki azt szeretné tenni.

Érdekes módon soha egyetlen kutyájának sem volt semmi baja attól,hogy meg lett hagyva füle-farka.

2013. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező!

Semmilyen olyan dolgot nem írtam,amihez "hogy jössz ehhez a stílushoz" kérdést kellene kapnom.

A farokcsonkításról egy szót sem írtam.És az esztétikai és egészségügyi csonkítások között mérföldes távolságok vannak.

De ha jól emlékszem,arról sem szóltam egy szót sem,hogy egészségügyi célzattal történő csonkítást elítélném.

Sőt,az én kutyám is felakadt anno vhol,aminek következtében egy hatalmas hasított vágás keletkezett a fülében és a legvégső megoldás az egészségügyi fülvágás lett volna.De hál' isten kenegetve,kötözve és pihentetve begyógyult és a füle is megmaradt.


És amúgy sem értem,hogy lehet ebből a témából "vitatémát" kreálni,mivel a kérdésedre a válasz egy törvényben van meghatározva,ami a legegyszerűbben úgy szól,hogy AKKOR SEM LEHET VÁGATNI,HA AZ VAN A STANDARDBEN.

És itt a pont a végén.Ezen lehet vitázni,hogy ki ért ezzel egyet és ki nem,de hivatalosan nem lehet.

2013. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Mert milyen egyéb okból csonkolának?

Neked is javaslom a kaktuszt kutya helyet. Vagy bonsait ,azt lehet nyesegetni .

2013. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 bojtosloretta válasza:
36%
Szerintem ez egy ember által kitalált baromság ami felér az állatkínzással azt véve, hogy ez csak arra jó, hogy ijesztő legyen a kutya!!
2013. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pedig egy argentin dog szerintem elég tekintélyparancsoló még akkor is ha nincs kupírozva a füle. Minket is kerülnek nagy ívben, és sokszor mondták már, hogy olyan rémisztő.
2013. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!