Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti védekeztek bőrférgesség/szí...

Ti védekeztek bőrférgesség/szívférgesség ellen? És ha igen mivel?

Figyelt kérdés

Nekem most mondta az állatorvos, hogy célszerű lenne ez ellen is védekezni advocat vagy advantix-el lehetne megelőzni már nem emlékszem hogy melyiket is ajánlotta, csak sajna már előbb megvettem az aszisztenstől a duowin cseppet, ami mondjuk a szunyogokat taszítja legalább de ha már megfertőződött akkor meg nem irtja ki a kis mocskokat.


Szóval ha ez a börférgesség tünetmentes akkor most ez végülis miért probléma?

Ne értsetek félre értem a problematikát, csak ahogy olvastam ha elkezdjük irtani őket akkor a vérben megdöglenek és elég csúnya dolgokat okozhatnak a tetemek.

Szóval majdnem veszélyesebb a kezelés akkor ezek szerint nem?

Mindenesetre úgy gondolom hogy most beadom a duowin cseppet amúgy is 1-2 héttel el vagyok már csúszva és ha elmegy ez az esős idő akkor megkapja az advocat/advantix-et amivel tovább bírja, szerintetek?


Amúgy a foresto nyakörvre azt mondta a doki hogy az a szunyogoktól nem véd ami fura hogy elvileg a scalibor jóval olcsóbb és az meg véd a szunyogok ellen is vagy csak rá van írva?



#kutya #parazita #börférgesség
2013. máj. 21. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
legjobb tudomásom szerint a bőrből el szokták távolítani a férgeket ha már van benne. nem hagyják benne. persze még én is épp nyomozok ebben a témában alaposabban. amit tudok (amellett hogy a megelőzésre ügyeljünk) hogy a kutyát nem árt rendszeresen áttapizni van e valahol dudor, kitüremkedés, a bőrén ami nem mellesleg "vándorol" tehát ma nem ugyanott van ahol tegnap volt illetve a kutyának -evidens- viszketést okoz, és akkor irány a doki.
2013. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát nekem olyasmit mondott a doki hogy ha már kifejlődött a féreg akkor nem nagyon lehet vagyis inkább nagyon necces a gyógyítása.

A fene egye meg ezt a sok dögöt már...

(Amúgy köszi a választ)

2013. máj. 21. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom ajánlotta az Advantix spot on-t , amit két hetente kellene a kutyára cseppenteni. Repellenes hatása van a szúnyogok ellen, hasonlóan hat a Scalibor nyakörv is, csak hosszabb ideig. A másik megoldás, (ami szerintem is jobb és biztosabb) hogy havonta Stronghold spot- on-t teszel a kutyádra, ami a lárva férgeket elpusztítja, a kifejlett férget viszont nem, így megelőzésre szerintem ez a legjobb. A szúnyogszezont megelőzően egy hónappal már érdemes használni, és a szezon végéig alkalmazni. Talán a legbiztosabb, ha ezeket kombinálod. Talán a Stronghold hat a bőrféreg lárváira is.. Meg kell kérdezni az orvostól. De szerintem hatnia kellene, hiszen közeli rokonságú a két faj.
2013. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!