Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava gazdik mit szóltok a...

Csivava gazdik mit szóltok a kutyátokhoz?

Figyelt kérdés
Csivavát szeretnék. Kíváncsi vagyok a viselkedésére, etetésére,sétáltatására, nevelésére, hogy kell-e kutyaiskolába vinni, és hogy bírja az egyedül létet, mert amíg suliban vagyok egyedül lenne.Ja és, hogy nem nagyon beteges fajta-e?Tudtok valami jó kennelt?Elnézést a sok kérdésért, de minden tapasztalat számít.
2013. máj. 21. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A csivava egy idegbeteg kis patkány.... 10/9 neveletlen, harap, belegyömöszölik a táskába, kézbe cipelik.... nincsennek megnevelve, mert érthetetlen okból aranyosnak találják (a patkánytól meg félnek úgyhogy..
2013. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nem kényeztetném el, és nem tenném be a táskámba.
2013. máj. 21. 21:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne is figyelj...

Sosem volt csivavàm de ha rendesen meg vannak nevelve nagyon jópofa kutyák.

Nem nagyon ismerem ezt a fajtát de néhány dolgot azért leírnék, ha nem baj.

Minden kutyának jót tesz ha kutyasuliba viszek, előtte kutyaoviba hogy rendesen szocializálódjon. Itt szinte mindenben segítenek neked a nevelésével kapcsolatban.

Jó minőségű kutyatàppal etessétek. Az etetési útmutató a tápok hátulján általában ott van.

Sétáltatással kapcsolatban nem sok mindent kell elmondani. Kèrlek szépen csak ne flexi pórázon sétáltasd! Jó neki a rendes póráz, tanìtsd meg szépen láb mellett sétálni, legyen stabil a behívás és akkor el tudod engedni. Ne rontsd el te is ezzel kèrlek. A nyakörv is tökéletes neki, nem kell gyémánttal kirakott hámra költeni.

Még kölyök ès nem szobatiszta 2óránkènt kell levinni, majd elèg napi min. 3alkalommal.

Hozzá tudod szoktatni az egyedülléthez, csak szépen fokozatosan kell. Az elején picit fog sirdogálni, de hamar meg fogja szokni.

Kennelt sajnos nem tudok ajànlani, viszont jó helyről vedd a picit, mert nagyon népszerű fajta és sajnos kis millióan szaporítják őket...

Sok sikert a kutyushoz!:)

2013. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem nincs csivavám, de ismerek egyet közelebbről, aki néha eljárt hozzánk a gazdájával, hogy a mi (hasonló méretű) kutyánkkal futkározhassanak együtt. Az a kutya tökéletesen higgadt, póráz nélkül jött mindig, le sem veszi a szemét a gazdájáról!

Az egyik legfontosabb dolog minden kistestű "aranyos" kutyánál, hogy attól hogy kicsi, pontosan ugyanolyan következetesen kell nevelni, mintha 60 kilós lenne. Én kutyasuli párti vagyok, különösen ha első kutyusod - sok helyen van már külön kistestű kutyáknak tanfolyam. A szocializáció pedig semmiképp se maradjon ki, találkozzatok sok kutyával kicsi korától, illetve sok emberrel, sok ingerrel. Sétáltatni nyugodtan lehet rendes pórázzal, a flexin csak megtanulja, hogy ha húz, akkor előrébb juthat. Etetés jó táppal, ne hagyjátok válogatni, mert hamar ráérez az ízére.

Tenyészetet nem tudok ajánlani, de legyél nagyon körültekintő, hogy stabil idegrendszerű kutyusod legyen, amennyire tudom, hogy a túltenyésztett fajtáknál gond szokott lenni a labilisság, ami mindenféle viselkedésproblémához vezethet.

2013. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy csivavás ismerősünk,nincs semmi gond a kutyával,egy 12 éves kisfiúé,és a mi kutyáinknak a kis barátja.Legelőször mikor találkoztunk,féltem hogy megijednek,baj lesz,de semmi gond nem volt,a kiskutya olyan bizalommal jött oda hozzánk,pedig két nagytermetű kutyám van.Ritka az ilyen csivava,szerintem is nevelés kérdése,és jó helyről kell venni,ne legyen ideggyenge.
2013. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2013. máj. 22. 18:39
 7/12 PinkPixy válasza:
61%

Szia!


Én pont egy hete kaptam egy Mini Csivavát.Hogy őszinte legyek nagyon meglepődtem, ugyanis az első perctől kezdve szobatiszta (pelusra pisil/kakál és nem szőnyegre), hál' Istennek nyugodt, barátságos és nagyon okos.Hallgat a nevére, ha rászólok szót fogad és nem próbálkozik újra.A Törpe Schnauzeremmel és a Németjuhászommal jól kijön.Nekem jól tűri a hámot/nyakörvet, az egyedüllét ami egy kicsit nehézkes, de ezt is megszokja majd idővel.Személy szerint csak jókat tudok mondani erről a fajtáról.Az enyém Tiszalúcról van.


Remélem tudtam segíteni, de azt hozzá teszem, hogy elég sok az idegbeteg fajta (nekem nem ez az első Csivim), szóval ki kell fogni, ami nem idegbeteg.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj, megpróbálok segíteni!:)


Üdv.: Rebeka

2013. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. máj. 25. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: ne merd patkánynak nevezni ezt a fajta kutyát mert ennyi erővel te is patkány vagy!

Amúgy meg csak akkor rosszak ha nincsenek megnevelve.

Szóval kedves kérdező ezek a kutyák nagyon hűségesek bájosak és igen, CUKIK.Az egyedüllétet szerintem délelőtt még kibírja, de egész nap ne hagyd egyedül!Én is most szeretnék egyet a kennelekről pedig ezen az oldalon találsz infót: csivava.lap.hu

2013. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szervusz!! Nekem is csivavám van és én is azt hallottam róluk hogy nagyon agresszivek de ez a kutya mindenkinek úgy örül!!!! Ha elmegy egy ismeretlen ember az utcán annak is.

Lehet azért lett ilyen mert folyamatosan okítom,fegyelmezem,tanítom!!! Úgy hogy ajánlom ti se kerüljétek el az idomítást!! :) SOK SIKERT!!!

2013. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!