Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire BRUTÁL egy...

Tényleg ennyire BRUTÁL egy tibeti masztiff?! Újságcikk (elrémisztő) szövege lent.

Figyelt kérdés

"Cases of Tibetan Mastiff pets attacking family members, visitors and passersby are occasionally reported in Chinese cities and often lead to serious injuries and even deaths".


CSALÁDTAGOKAT is?! Sok helyen pont azt olvastam (persze nem első kutyának, tudom), szereti a gyerekeket, lojális.


Most már nem tudom kinek higgyek...



2013. máj. 22. 00:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2013. máj. 22. 00:12
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden kutyafajta, a tibeti masztiff is olyan lesz, amilyenre nevelik.
2013. máj. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, egyáltalán nem agresszív fajta.
2013. máj. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De ez biztos? (Ennek én örülnék a legjobban). Kuvaszt sem ajánlják soha, pedig arra is érvényes az "olyan lesz, amilyenné neveled" szabály. Mégis nagyon durva állatnak tartják.
2013. máj. 22. 00:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok olyan ember tart kutyát, akiknek még egy hörcsögöt sem szabadna...

Aztán csodálkoznak ha ellenük fordul, és ezután jön az adott fajta besározása.

2013. máj. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek, a tengerentúlon és itt sajnos azt látom, hogy a legtöbb kínai félreneveli, vagy egyáltalán nem is neveli meg a kutyáját. Ez lehet az oka a támadásoknak.
2013. máj. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése. De igen, tud ilyen brutál lenni.
2013. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már így szóba hoztad a kuvaszt, ami kuvaszunk ágyelő pozícióban alszik mellettünk a házban és az utcán idegenek simogatják...

szerintem nincs olyan kutyafajta, amiről ki lehetne jelenteni, hogy "ez egy brutál fajta"

ahogy cesar millan is mondja, minden kutya elsősorban kutya, csak utána az adott fajta. Jól mondják az előttem szólók, olyan lesz, amilyenné neveled.

Egymás mellé lehetne tenni pl. egy nyugat-európában lakó, ágyban alvó, pusziosztó, ultra barátságos német juhászt, meg egy észak-koreai koncentrációs táborban élő őrkutya német juhászt, amelyik szabadon garázdálkodva foglyokat marcangol halálra (táborból szököttek elbeszélése alapján). Ugyanaz a fajta, mégis ég és föld.

2013. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen is tud lenni, de csak a nevelésen múlik. (vagy alapból ideggyenge, de akkor meg nem kéne megvárni, amíg idáig fajul a helyzet) Azért egyes fajtákra van ráosztva a veszélyes meg az agresszív, mert ők képesek bajt okozni. Mindenki röhög, amikor a csivava hörögve tépi a pórázt, mert méretéből adódóan képtelen bajt okozni. Ugyan ez igaz az összes kisebb kutyára. Biztos rontották már el puli nevelését is úgy, hogy emberre támadt, de az egész kutya 15 kiló, így fizikailag nincs olyan helyzetben, hogy egy felnőtt embert komolyan megsebesítsen. (fogod, felrúgod)

Ugyan ez tibeti masztiffal, rotival, kuvasszal, vagy dobival nem kivitelezhető, ott az ember fogja a rövidebbet húzni, szóval segííííítséééég, meneküljetek, agresszív kutya a láthatáááááron!

2013. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is hozzátartozik, hogy Kínában a tibeti masztiff státuszszimbólummá vált.

"A Hszinhua hivatalos kínai hírügynökség nemrégiben leltárba vette, mire is van szüksége egy gazdag embernek: egy fiatal és szép feleségre, egy Lamborghinire és egy tibeti masztiffra, "minél nagyobb és vadabb, annál jobb"."

2013. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!