Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire BRUTÁL egy...

Tényleg ennyire BRUTÁL egy tibeti masztiff?! Újságcikk (elrémisztő) szövege lent.

Figyelt kérdés

"Cases of Tibetan Mastiff pets attacking family members, visitors and passersby are occasionally reported in Chinese cities and often lead to serious injuries and even deaths".


CSALÁDTAGOKAT is?! Sok helyen pont azt olvastam (persze nem első kutyának, tudom), szereti a gyerekeket, lojális.


Most már nem tudom kinek higgyek...



2013. máj. 22. 00:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Értem, nekem kicsit fura felfogás ez a "tartsunk kutyát szimbólumértéke miatt", az meg pláne, hogy "minél vadabb, annál jobb", de így érthető, hogy ott náluk mi lehet a gondok okozója...


Sokan írtátok a szebbnél-szebb példákat arra, hogy valójában a neveltetés dönti el milyen kutya lesz belőle. Lehet arról valahol olvasni (mindenre kiterjedő, hosszadalmas cikkeknek is örülnék), esetleg valahol "beletanulni", miképp neveljük helyesen a kutyáinkat? A legjobbat szeretném kihozni majdan belőlük - és belőlem. :)

2013. máj. 22. 14:10
 12/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Sőt még olyan is van, hogy egy családban az egyik gazdánál a kutya jámbor békés magyarán szófogadó, de a másik családtagnál ha az visz ki az utcára szinte megváltozik a kutya viselkedése. Agresszív és verekedős. Nem csak a nevelés, hanem ez egy családban az emberek viselkedése is sokban befolyásolja a kutya viselkedését.
2013. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
És azt hogy lehet elérni, hogy mindenki mással is hasonlóan viselkedjen, mint pl. velem? Tehát szerinted hogy kell(ene) a családtagoknak viselkedniük?
2013. máj. 22. 16:27
 14/15 anonim ***** válasza:
Ajánlom Jan Fennel könyveit, sokat lehet belőlük tanulni. A kérdésedre a választ most itt hosszú lenne kifejteni, nem hiába írtak annyi könyvet a témáról. :)
2013. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszönöm!
2013. máj. 22. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!