Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát tanítani jutalomf...

Lehet kutyát tanítani jutalomfalat nélkül?

Figyelt kérdés
Csupán szóbeli dicsérettel jutalmazva. Gondolom lassabb. De mennyivel? Tapasztalat?

2013. máj. 22. 17:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Jutalomfalat nélkül lehet, de valami jutalom kell neki, akár étel, akár játék, mert különben hogy veszed rá arra a dologra amit meg akarsz neki tanítani? Valahogy meg kell neki mutatni, hogy mit akarsz, és a legtöbb kutya az üres kezedet nem követi úgy mintha lenne nálad valami jutalom. Az ilyen rángatás, meg lenyomom a fenekét hogy üljön meg már kiment a divatból.
2013. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Szóbeli dicsérettel, simogatással maximum akkor lehet dicsérni, ha a kutya egész nap be van zárva egy kis kennelbe és csak akkor veszitek ki, ha munka van. De amikor egész nap simogatjuk, szeretgetjük a kutyát és beszélünk hozzá, akkor ez vajmi kevéssé fogja őt motiválni. Ha nagyon labdás a kutya, akkor természetesen lehet labdával vagy bármi más játékkal is motiválni, de a jutalomfalat több kutyánál válik be.
2013. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

hát szerintem így nem lehet kutyát tanítani,ugyan is a pozitív megerősítés fontos..ha már jól tudja a parancsokat/trükköket a kutya, akkor elhagyható a jutifalat.


Szerintem nem érdemes nélküle kutyát tanítani!


A szóbeli dicséret elég kevés kutyát motivál szerintem,sőt sztem egyáltalán nem motiválja a szóbeli dicséret max ha már begyakorolt trükkről van szó.


ha nem is kajával,de labdával ,frisbee-vel,plüssel is lehet motiválni..


bár én kutyámat ismerve nem csinálna meg új trükköt kaja nélkül,amikor már begyakoroltuk akkor elhagyom a falatot de az elején nem!

így nagyon gyorsan tanul..

2013. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
Téged tud a főnököd szóbeli dicsérettel motiválni, vagy jobban örülsz egy kis prémiumnak? Illetve a szóbeli dicséretnél még a kilátásba helyezett büntetés is motiválóbb tud lenni.
2013. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Ha van valami, ami jobban motiválja/a jutalomfalat nem motiválja, akkor természetesen lehet.

A lényeg a pozitív megerősítés.


Én ismerek olyan kutyát, aki kajáért szeret dolgozni, szóbeli dicséretért meg egyenesen imád, azért él...

De olyan is van, hogy egészen speciálisan lehet jutalmazni, pl. az a jutalom, hogy játszhat más kutyákkal...


De ezt sosem te döntöd el. Az a jutalom, ami a kutyának ott akkor jutalomnak számít. (értsd: otthon a száraztápért is szívesen tanul trükköket, az erdőben meg oda se szagol, és minimum grillcsirkét kell vinned, hogy érdekelje a dolog...)


Sokan csinálnak ebből "presztízs kérdést", hogy "az én kutyám ne kajáért dolgozzon, hanem értem"... nem tudom, Te is közéjük tartozol-e, de szerintem ez h.lyeség.

Ahogy írták, a kutya jutalomfalat nélkül fog "működni" (már ha a viszonyotok rendben van, és nem csak akkor működik együtt veled, ha épp kedve van), a jutalomfalat/bármilyen jutalom csak addig kell, amíg megtanítod egy adott dologra. Utána is adhatsz emlékeztetőül néha persze.

(Egy dologra figyelj: ha a kertben megtanítottad fejenállni, és nem erőszakkal, hanem jutalommal motiválva, akkor ne várd, hogy a réten is egyből fejen álljon. Ott kicsit visszább kell venned az elvárásokból, és megint elkezdeni megtanítani fejen állni. (Sokkal gyorsabban le fog esni neki, hogy mit akarsz, de nem túl jó általánosítók, erre tekintettel kell lenned, és nem szabad túl magas elvárást támasztani!)

2013. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
40%

négyes válaszoló: kissé tévúton jársz, az embereket igenis lehet szóbeli dicsérettel motiválni. kutyákat kevésbé.

szerintem ne sajnáld tőle a jutifalatot, ez igazán nem fogja csökkenteni a tekintélyedet vagy elrontani a kapcsolatotokat.

2013. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy miért nem akarsz neki jutifalatot adni? Vagy allergiás? Saját tápot is lehet erre a célra.

Én szóban akkor dicsérek, ha éppen két juti között vagyunk. Tehát ha szépen sétál a lábam mellett, mert még tanulja, akkor valamikor kap egy jutit, következőleg csak megdicsérem, aztán megint juti.

2013. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
A kérdés a tanításra vonatkozott. Arra, amikor kitalálok egy új trükköt és azt meg akarom tanítani neki. Nem mondom, hogy nem létezik olyan kutya, amelyiket a szóbeli dicséret motivál a legjobban, de egy átlagos kutyának a kaja vagy a játék sokkal komolyabb motiváció. Ha valaki szóbeli dicsérettel akar új dolgoka tanítani egy kajás kutyának, az csak magával szúr ki.
2013. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutyát NEVELNI lehet jutalomfalat, jutalomjáték nélkül, de konkrét gyakorlatokra, kunsztokra KELL jutifalat, játék, bármi, amivel megvezetjük a kutyát és produkálja a kívánt cselekvést. Ha nem is vezetjük meg, akkor klikkeres formálással dolgozhatunk, de ott is KELL kaja.

El nem tudom képzelni, hogy egy-egy nehezebb gyakorlatot hogy lehet megtanítani bármilyen jutalom eszköz nélkül...

2013. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

Hát pedig el lehet képzelni a jutalom falat nélküli dolgozást.

Untig elég egy labda vagy akár egy darab rongy vagy egy jó darab bot. Azt is csak akkor mikor a feladat végrehajtását dicséret követi, utána meg a tárggyal való játék.


Vannak kifejezetten kajás kutyák akiknél a tárgy nem jön be csak a kaja. Nekem hál istennek nem voltak zaba gép kutyáim.

A kábítószert kereső kutyák sem jutalomfalatot kapnak a munka után, hanem labdát. Még a tanításuk kezdetén sem.

2013. máj. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!