Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon makacs a kutyám. Mit...

Nagyon makacs a kutyám. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudja már az Ül!, Fekszik! Marad!, Hozzám!, Kúszik!, Pacsi, Lökd! utasításokat...Nos, az a helyzet, hogy van amikor semmi kedve nincs megcsinálni....Mert nagyon ügyesen meg tudja csinálni, de olyan makacs, hogy állandóan elrohan...

Ja, és még az is zavar, hogy csak akkor csinálja meg a feladatokat, ha kap jutalomfalatot...hogyan tudnám ezekről leszoktatni?



2013. máj. 24. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
falkasorrendel minden rendben?
2013. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a trükkök-parancsszavak tanítása nem elég önmagában az engedelmességhez. Csomó kutya otthon, jutifalatért hihetetlen mutatványokra képes, de ahhoz, hogy úgy is megcsinálja ezeket, hogy gazdagabb az ingerkörnyezet, nincs juti vagy épp nincs "olyan" kedve, na, ahhoz már tekintélyt is kell szerezni a kutyánál.

Jutifalatnál folyamatosan növelni kell az elvárásokat: eddig minden pacsiért adok, most már szuperül megy, akkor ritkíthatom lassanként, egyszerű feladatoknál később teljesen el lehet hagyni és csak néha-néha megerősíteni. Ne csak otthon gyakoroljatok (nagyobb kihívás az izgi dolgokkal teli réten feladatozni, de az az igazi), ez is fontos.

2013. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy a falkavezérséggel van gond...Nem késő ezen változtatni? Hogy kezdjek el viselkedni vele, hogy én legyek a falkavezér?
2013. máj. 25. 08:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő változtatni.

Scribd-en fennvan Jan Fennelltől a Kutyapszichológia c. könyv. A 6. fejezet pont ezt taglalja. De az első 5 fejezetet is ajánlom.

2013. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A könyvet is meg fogom nézni:)
2013. máj. 25. 22:45
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Ha nem azt csinálja a kutya amit szeretnénk akkor csakavrj össze egy újság papírt és nem lesz gond vele többett...arra akarok kijukadni hogy egyszre-kétszer odacsapsz és ha csak a kezedbe veszed az újság papírt hallgatni fog rád!!!persze akkor már nem kell bánztani szegényt: )

az a helyzet h az én kutyám így tanult meg mindent és már nem is bánom hogy egy kicsit odacsaptam néha...

Ez nem számít állat bántalmazásnak!!!!!

2013. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, néha én is rácsapok a kezemmel az orrára, persze egy aprót, de kipróbálom az újsággal is. Köszönöm a tanácsodat!:)
2013. júl. 13. 21:46
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!


A nevelés nem egyenlő az idomítással! Attól, hogy trükköket tud, még nincs megnevelve. Először azt kellett volna, a trükk ráért volna később is.

2013. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az újságpappírral való csapdosás nem mindenkinél válik be. Én kutyám pl. menhelyről van, elég valószínű, hogy anno verték, ordítottak vele és bezárták... nos őt (ne értsetek félre) akár agyon is verhetném, nem tenné meg ily módon, amit én akarok.

Nálunk eleinte volt csak ilyen gond, jutiztunk ha valamit egyből és jól csinált meg. Ha nem egyből vagy mást csinált, én használom mai napig az "o-ó" korrigáló hangot, majd megkérem újból, hogy csinálja azt, amit. Ha siker, akkor persze juti. :) Eltelt 1-2 hónap és már juti nélkül is megcsinálta ezeket a dolgokat.

2013. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. júl. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!