Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kövér lenne a bulldogom?

Tényleg kövér lenne a bulldogom?

Figyelt kérdés
Angol bulldogom van, 5 éves, fiú. Másik állatorvosunk lett, és az első szava ez volt, amikor meglátta: ba..mmeg, ez mekkora? Tényleg gyönyörű,igazi bulldi, kb 35-40 kilós. Változatos az étrendje, hatalmas helye van, szaladgálni csak pár percig tud, utána kifárad. Mozgásigénye is kielégítve. Mekkorának kellene lennie? A régi állatorvosunk, aki pici korától látta, kezelte, mindég csak dicsérte, soha nem mondta, hogy kövér vagy diétáztassuk. Jelenleg diétás koszton van. Marmagassága kb 40 cm

2013. máj. 24. 20:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kutyád nem kövér hanem keverék szerintem amerikai bulldoggal van keverve az orra is hosszabb mint a standardnak, én minden kiállításon ott vagyok és tudom, hogy akármilyen zsíros nagy mellkasú kutya de sose volt bulldog 35-40kg. Ez egy fajta jellegű keverék, lehet van rajta 5kg fölös bár a kép alapján ez nem jön lede még 30-35 kilósan se fér bele a standardba.
2013. máj. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes engem inkább az foglalkoztatna, hogy miért van kihullva a hátán a szőr...
2013. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

[link]

ő lenne, talán így jobban látszik. A hátán a szőr azért ilyen, mert allergiás, kapja a gyógyszert rá, állatorvos 2 hetente jár fújni a hátát, szerencsére már javul a helyzet. (volt ekcémája is, pár tápra allergiás volt, kivakarta)

2013. máj. 25. 05:40
 14/16 anonim ***** válasza:
Valóban kicsit több a kelleténél, de ezt nem lenne olyan nehéz leadni. Légy következetes, és sajnáld meg, amikor vietnami éhezőket megszégyenítő 'majd meghalok az éhségtől' szemekkel néz rád.
2013. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szia!


Érezned kell a bordáit, akkor van jó súlyban egy kutya.

2013. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Krande ***** válasza:
Szerintem mozgasd attól függetlenül hogy kövér-e vagy csak túlsúlyos. Az nem árt még a sovány ebeknek sem :) Ha hamar kifullad, akkor egyszerre csak keveset, de azt viszont gyakran. Amúgy szerintem is a bordákat tapogasd hogy mennyit érzel. Esetleg tapogass át más, bulldog jellegű kutyákat összehasonlításhoz.
2013. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!