Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugratni tanítom a kutyámat?

Ugratni tanítom a kutyámat?

Figyelt kérdés
Valaki csinált már ilyet esetleg?
2013. máj. 26. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, h pl. akadály fölött ugorjon át?

Én tanítottam. Mi a kérdésed?

2013. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mármint hogy? Amugy én koccolni tanitotam meg :D
2013. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
persze, hogy tanítottam. Tud akadály fölött, a kezem fölött, a lábam fölött, a hátam fölött, a hasam fölött, tud karikát ugrani a kezem, lábam között, meg akadályon is, tud szökkenni,meg általában ha valamire mutatok, és mondom, hogy hopp, azt ő átugorja.
2013. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy kezdjek bele.Elkezdtem itthon úgy hogy egy kis akadályt én átugrottam és utána mutattam neki a jutalom falatot és akkor ő is átugrotta a kajáért... de sajnos kaja nélkül nem megy, és egyszerre se ugrik velem.
2013. máj. 26. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Csináld megvezetéssel, húzod az orra előtt a falatot, amikor odaér az akadályhoz, mondd, h "hopp" vagy amit szeretnél, h össze tudja kötni az ugrással, később már elég lesz a "hopp" is.

Lehet, hogy csak nem érti a feladatot...

Klikkert használsz?

2013. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én úgy tanítottam meg, hogy leültem a földre, kinyújtottam a kezem, és átvezettem felette(persze először nem magasan)

Ha pl a jobb kezem nyújtottam ki, a kutya mögöttem volt, és a ballal magam előtt átnyúlva keresztbe a jobb kezem fölött tartottam a ballal a kaját, és hívtam a kutyát, amikor odaért, mondtam, hogy hopp, és mivel húztam tovább a ballal a kaját, ezért, hogy elérje, át kellett ugrania a kezem fölött. ha átugrott, akkor hatalmas dicséret.

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy érdemes fal mellett, szóval, hogy a jobb tenyered nyomd rá a falra, mert akkor nem tudja kikerülni, és ha alacsonyan van a kezed, úgyis átugrik.

Így megtanulja azt, hogy a hoppra ugrani kell, és tudod majd más testrészeid fölött is ugratni, ugyan így vezetéssel, vagy más csak simán a hoppal.

Akadály fölött a kutyasuliban tanult meg ugrani, az könnyebb volt, mint így kéz fölött, mert csak át kellett vezetni az akadályok közt, és mondani, hogy hopp, és idővel úgy is emelve lesznek az ugrók, és átugrik.


A karikát meg úgy tanítottam meg, hogy itthon csináltam egy rögtönzött ugró akadályt, két cövekből, meg egy madzagból, és a fölött ugrattam párszor, utána leültettem távol az akadálytól, én oda álltam az akadály mellé, a kezemmel egy karikát formáztam az akadály fölött, de nem nagyon magasan még, hívtam, és mondtam, hogy "hoppkarika" és átugrott a kezem között, akkor nagy dicséret.

Később fokozatosan elhagytam az akadályt, és simán a kezem közt ugrattam, úgy, hogy a hopp-ot is elhagytam, így csak a karika maradt meg, mint vezényszó.


Amúgy, eleinte, ha nem volt az akadály, akkor nem ugrott át a kezem közt, de sok gyakorlással idővel simán elhagyható, és már tudja, hogy a karika ugrásnál valamibe ugrik bele, ezért tudta láb között is csinálni.


Remélem eléggé érthetően írtam le az általam végigjárt menetet.

Amúgy, én ilyen egyszerűbb trükkökhöz nem használok klikkert, csak az összetettebb trükkökre, amik több részből állnak össze, ezt egyszerűen csak nagy dicsérettel jutalmazom. De ha akarsz használhatsz klikkert, mert amúgy nagyon jó eszköz, csak én nem szeretem a kezemben fogni, ezért használom csak a nehezebb trükköknél.


Remélem tudtam segíteni

2013. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. mindenkinek ment a zöld kéz. Egyépként már jó utón haladunk, nektek hála! :)
2013. jún. 16. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!