Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki volt már a kutyájával...

Ki volt már a kutyájával sátorozni?

Figyelt kérdés
Már sokszor sátoroztam, de nem kutyával. Most arra gondoltam, hogy mi lenne ha magunkkal vinnénk őt is. De fogalmam sincs hogy hogy zajlik egy ilyen. Ha most a kempingtől eltekintünk, mert mondjuk az erdő közepén vagyunk, akkor a kutya hol legyen? Bent a sátorban? Vagy hagyjam kint? Nem megy el éjszaka? Ha bent van akkor ha hall valamit nem borítja fel az egész mindenséget?
2013. máj. 26. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Függ a kutyádtól, miként viselkedne. Én voltam egyszerre 2 nj-vel is. A sátor közepén lévő helyen aludtak éjjel.//kétfülkés a sátram// Mivel alvás volt, nem történt borogatás.

De sátorozásig beszoktathatod boxba a kutyádat. Akkor biztosan nyugodtan fog viselkedni éjszaka.

2013. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vagy lehet, hogy csinálok egy "próba" sátorozást. Felállítom a kertben a sátrat, és egy éjszaka kint alszok vele.
2013. máj. 26. 20:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi is sátoroztunk a kertben nyaralás előtt.:D Akkor sem akart bejönni a sátorba és később nyaraláskor sem. Első éjszaka én is féltettem, ezért kikötöttem egy sátor melletti házhoz, de mivel otthon sem volt soha megkötve, nem örült neki. Második éjszaka pedig már el volt engedve, és eszébe se jutott elmenni, egy centit nem mozdult a sátram bejáratától. Mondjuk mi teljesen egyedül voltunk, így nem volt kire figyelnie.
2013. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
házhoz=fához. :D
2013. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én két leonbergivel sátraztam. Ők az előtérben, mi a hálófülkében. Semmi probléma se volt velük, végig aludták az éjszakát. Ha ki akarod kötni őket, akkor vehesz kutyás boltban leszúrót és akkor az se gond, ha nincs fa a közelben.


[link]

2013. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kint hagynád a kutyád felügyelet nélkül egy idegen helyen éjszaka? Én zárt helyen sátoroztam a kutyáimmal, de soha eszembe sem jutott kint hagyni őket. Leraktam a párnájuk a hálózsák mellé és ott aludtak. Mindenki így tett a többi sátorban is.

'Ha bent van akkor ha hall valamit nem borítja fel az egész mindenséget?' Neveled meg, és meg van oldva a dolog.

2013. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem direkt miatta előteres sátram van, és úgy szoktam, hogy valamelyik sátorrúdhoz odakötöm hosszú pórázzal, így ha valami miatt meg indulna tuti felébrednék rá. De ilyenkor az egész napos szabadtéri program miatt úgy alszik, mint akit agyonvertek. Ha nagyon hideg van, beengedem, hogy melegítsen :)
2013. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én simán kint hagytam. Itt jön az, hogy mennyire ismered a kutyádat és a kapcsolatotokat. Tudtam, hogy fáradt, idegen a hely, de ÉN ott vagyok sátorban, és ez elég volt. Azt is tudtam, hogy nem szökik, nyugodt kutya, nem fog az első neszre eltűnni. Szerettem volna, ha a sátorban alszik velem, de ha ő nem akarja, én nem fogom kényszeríteni.
2013. máj. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kutya viselkedését sosem találhatod ki 100%-ig és egyik kutya sem tökéletes. Mindenki hibázik. Plusz tegyük hozzá, hogy a kutyán és rajtad kívül még ott a könryezet, ami akkor is produkálhat váratlant, ha a kutyád tökéletesen viselkedik. Bármi történhet. És utána már késő azt mondani, hogy de hát ilyen eddig velünk sosem történt. Az meg, hogy be akar-e menni vagy nem, nem kívánságműsor. Ha egy olyan egyszerű dolgot nem tesz meg neked, mint hogy bemenjen egy sátorba, akkor ott valami gond van. Attól neki semmi baja nem lesz, nem bántás, nem kínzás, nem fáj, ezek után pedig kötelessége megtenni ha jól van nevelve.
2013. máj. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igazat adok neked, mégis, nem csinálnám másképp most sem. Nem buzdítok senkit, hogy ugyanígy tegyen, csak leírtam az én verziómat. Az pedig, hogy meg van-e nevelve, nem az mutatja, hogy ráerőltetek olyan dolgokat, amit nem szívesen tesz meg(primitív fajtánál biztos, hogy nem). Volt ő a sátorban, de nem tetszett neki. Most nyáron egy másik helyre megyünk, a helytől és az emberektől függően, lehet, hogy most meg fogom kötni, még nem tudom.

De nem kötekedésként, ha egész nap el van engedve, napokon keresztül probléma nélkül, akkor miért nem szabad éjszaka?

2013. máj. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!