Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség a kutyámnak komoly...

Segítség a kutyámnak komoly baja lehet?

Figyelt kérdés

van egy 10 hetes pitbullom már megvan a parvo és egy kombinált oltása.

Tegnap észrevettem egy vörös foltot a szemén másnapra bedagadt. Elmentünk az állatorvoshoz, megnézték kötőhártya nem sérült. valami külső sérülés érhette de adott neki szteroidot minimális mennyiségben hogy a gyulladás elmúljon.

Utána észrevette, hogy néhol pici foltokba a szőre fölfelé áll és mondta, hogy ez alergiás tünet lehet milyen tápot kap?-kérdezte -(brit ami csirkés is.) mondta hogy lehet h arra allergiás és h helyette hipoalergén tápot kapjon és a royal cannint ajánlotta nagyon.


Amint hazaértem közelebbről is megnéztem ezeket a szőr kidülledéseket és láttam hogy alatta barna foltocskák vannak ahol kidülled a szőre de nem szemölcs vagy vadhús hanem csak sima ártatlan folt, ami most jött ki a pociján is.



Szerintetek jó táp mert sokat hallottam hogy túl sok benne a kukorica és attol nemjó ehhez sajnos nem értek azért kérdezem meg

és nem értem hogy a brit mért nem jó ha abból pl.:bárányost adnék neki? (már 3-4hete kap britet igaz csirkéset)



Kép a szeméről: (ez még a tegnapi mikor még nem dagadt be)

[link]



Kép a szőréről:

[link]

[link]



Válaszokat köszönöm!



2013. máj. 27. 12:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kutyusom körmén láttam fehér foltot gonolom akkor még vitamin hiánya is van :( milyen vitamint tudtok ajánlani ? vagy akkor tápot váltok szép lassan.
2013. máj. 27. 12:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a doki milyen hippoallergén royalt ajánlott? a 30.000ft/10kg osat? mert a sima abból se lesz jó.


Vegyél neki brit care-t bárányos rizseset. az köztes megoldás(szerintem jobb is mint a sima royal)

A képen ezt a foltot nem igen lehet látni, de ha arra a barna foltra gondolsz az oldalán akkor simán csak utólag kialakult szín folt, előfordul. Ismerek kutyát akin 1éves kora körül is lettek plusz foltok.

2013. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a royal tiszta lehúzás, nem olyan jó mimt amennyibe kerűl. Válasz a Brit Care hippoalergén tápok közűl, szerintem pont jó lesz.
2013. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előző válaszolóval.

A képeken én rendellenességet nem látok (ami nagyon szembetűnő lenne) a royal cannin szerintem egy rakás k@ki,szóval a Brit Care árban és minőségben is elfogadhatóbb.Szerintem.

2013. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

akkor a brit sportot hagyjam ?


A tenyésztő Eukanubat adott a szüleinek de ő nem eszi meg...


a folt a szeménél van ami be is dagadt a másik pedig kicsit fel áll a szőre néhol... de alatta foltokat fedeztem fel

És szerintem attól áll most fel picit a szőre néhol...

2013. máj. 27. 13:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Brit Care-t javasolnám. A Royal Canin-t lehet, hogy csak azért tolta ennyire a doki, mert le van velük szerződve, vagy mert nem elég tájékozott.
2013. máj. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy kölyöknek még nem adunk sport tápot, hanem lehetőleg kölyöktápot veszünk. A sport a nagyon aktív felnőtt kutyáknak kell. Szerintem ez jó lenne. [link]
2013. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen! biztos le van velük szerződve mert minden plakátja,prospektus táp royal cannin
2013. máj. 27. 13:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell vele foglalkozni.A Brit Care kitűnő választás.
2013. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

van mellette junior táp is amit kap. keverve

(de akkor csak azt fogom neki adni)

Elsőnek el viszem másik dokihoz mert nem hiszem h allergiás lenne azért mert fel áll a szőre egy-két helyen....

nem rágja a lábát, nem vakarózik mint az őrültek, nincs kiütés. gyönyörű a tappancsa és a fülei is...

Muszáj látnia másik orvosnak is úgy érzem.


Köszönöm akik válaszoltak :)

2013. máj. 27. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!