Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted ezzel ártok a...

Szerinted ezzel ártok a kutyámnak és lesz bármi komoly baja? (többi lent)

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy van egy ivartalanított kan labradorom 1.5 éves és picit kövér (nem látszik a horpasza) és jó lenne leadni 3-4 kg ot neki.


Az utcánkba lakik egy család akiknek egy német juhászuk van aki szintén el volt hízva, plusz dp-s is és le kellett fogyasztaniuk a kutyájukat. Beszélgettem a férfivel és mondta, hogy ő azt csinálta, hogy 8-10 napon keresztül nem adott semmi tápot, jutalomfalatot esetleg "nasit" a kutyának, csak naponta kapott egy 20-30 dkg-s pulykanyakat nyersen egy darab reszelt répával.

Amikor kérdeztem, hogy ez nem "morbid" fogyókúra e akkor ő azt mondta, hogy előtte az állatorvosával konzultált aki nem látta kifogását valamint sikeresen lefogyott a kutya és túl is élte! Mi a véleményetek erről?


2013. febr. 3. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Akár sportolhatnál is a kutyával.
2013. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 compactegon ***** válasza:
mozgasd inkább. amúgy is nagy a mozgásigényük tudtommal. a kutyák már csak ilyenek...
2013. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Miért nincs az álattartás szabáyozva?? egaább egy röpke vizsgát le kne tenni, mert már felfordulok nha, hogy miyen emberek tartanak álatot... "Nyávog a macskám és hasmenése van, mit csináljak?" -_- Meg egyebek... Mozgasd a kutyádat, napi egy-két órát legalább. Nagytestű kutyáról van szó, nagy a mozgásigénye.
2013. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha néhány napig nem kap enni akkor sem lesz semmi baja, de nem ez a megoldás. Csökkentsd az étele mennyiségét, és mozgasd többet.
2013. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ivartalanítás óta 25% al kevesebbet kap mint ami a napi adagja, legalábbis műtét után ezt javasolta az orvos, és naponta 4 sétája van! 3x15perc egészségügyi, valamint 1x 1.5 óra játék!
2013. febr. 3. 15:13
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja még annyit, hogy ócsárolni egyből tudtok ahelyett, hogy feltennétek egy kérdést, hogy "amúgy mennyit mozog?" vagy ilyesmi ?:) Meg ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnátok, hogy nem ez nem jó csináld inkább ezt meg ezt...

amúgy panelba lakunk szóval le van napi szinten fárasztva a kutyám...

2013. febr. 3. 15:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Mit kap enni?
2013. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kevés mozgás egy labradornak. De már egy tegnapi kérdésedben is válaszoltam. Nyugodtan csökkentsd még lejjebb az adagját és sokkal többet mozgasd. Ennél az én törpe uszkárom is többet van sétáltatva, pedig neki fele akkor mozgásigénye sincs mint egy labradornak.
2013. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem ócsároltam, hanem elképeltem és ha szépen megfigyeled a kérdésedre is válaszoltam. Bocs, hogy érzek, és nem vagyok robot. -_-
2013. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tegnap már feltettél ezzel kapcsolatban egy kérdést. Csak szerintem te valami csoda receptre vársz. Mióta fogyókúráztatod egyáltalán? Nem megy a dolog egyik napról a másikra.
2013. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!