Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nyaka körül furcsa...

A kutyám nyaka körül furcsa sebek vannak. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Bővebben tehát: 11 hónapos rottweiler szukánk és kanunk van, testvérek. A kannak észrevettem a füle mögött valami varas sebet. Gondoltam biztos megszúrta valamivel, majd elmúlik. Aztán tegnap, mivel nem múlt el, kivágtam a szőrt körülötte, hogy gyógyuljon, kitisztítottam, lefertőtlenítettem. Persze egy kicsit vakarja, de úgy látom, hogy van egy nagy seb (kisebb mint egy 5 forintos), ami nyílt, meg vannak kisebbek körülötte.

Aztán észre vettem máshol is rajta... A nyakán alul, a marja fölött, kb. 4 helyen összesen.


Nem tudja valaki, hogy mi lehet ez? A sebek, ami nyílt, azon egy szabályos kör alakú lyuk van (picike), és kicsit gennyes. A szőr pedig össze van ragadva, darabosodva körülötte, gondolom varas. Most kitisztítottam az újabbakat is.


Nem kell amúgy nagy dolgokra gondolni, tényleg apró sebek, csak alapos simogatással lehet észrevenni, bár olyan, mintha "terjednének"... :S


A szukán sehol semmi ilyesmi nincs.

Arra gondoltam, hogy szoktak játszani, néha elég durván, de nem hiszem, hogy a szuka lyukasztgatná ki neki ... Azért nem annyira őrültek, és akkor a szukán miért nincs..?


Megmutatom dokinak is, csak gondoltam megkérdezem, hátha találkozott valaki ilyennel.


Gondoltam a rózsa tüskéire is, azok vannak az udvaron, de el vannak kerítve, tehát maximálisan nem férnek hozzá, maximum a kiálló ágakhoz érhetnek hozzá...


Lehet, hogy a másik kutya harapdálja tele?


2013. máj. 27. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a szuka csinája játék közben. Az én kutyámon is szokott ilyen seb lenni amikor a legjobb haverja huzogatja a nyakbőrét. Boxerek és a laza bőrbe kapaszkodnak.
2013. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a szuka harapdálja. Rajta azért nincs, mert a kankutyáknál szabály, hogy nőstényeket nem szabad bántani
2013. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem is lehetne ellene védekezni? Mert együtt élnek, 0-24-ben együtt vannak, különzárni nem tudjuk őket ... Majd figyelgetem, hátha még jobban eldurvulna... :S

Köszönöm!

2013. máj. 27. 15:34
 4/4 A kérdező kommentje:
A boxer laza bőréről jutott eszembe, hogy a kannak sokkal lazább a bőre, mint a szukának. A szukának szinte mindenhol feszes, a kanon meg van még egy kis "kabát", bár ahogy növöget, egyre kisebb a laza bőr... Akkor lehet, hogy azért is, mert laza a bőre...
2013. máj. 27. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!