Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedik a tüzelő kutya?

Hogyan viselkedik a tüzelő kutya?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel, hogy hány napig tart, mikor vérzik, mikor hagyja magát, hanem az, hogy a gazdival hogy viselkedik.

Eddig is volt szuka kutyánk, de ő a kertben volt, letudta, nem volt furi.

Most viszont kaptunk egy 4 éves kutyust épp a vérzéses időszakban.

Kiválasztott engem gazdinak, folyamatosan szagolgat, követ mindenhova, folyamatosan nyüszít, dörgölőzik és mászik az ölembe.

Közben a falka rendeződes is megy, próbálja a herélt kiskutyát meg a lábamat dugni, az ajtón előre menni, ugrálni. Megy a próbálkozás, hogy mit lehet és mit nem. Érdekes így a helyzet.

Az érdekel, hogy hogy viselkednek ilyenkor a gazdival, mert nem tudom eldönteni, hogy csak a tüzelés, vagy a beilleszkedés vagy alapból ilyen kattant?



2013. márc. 24. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
3 szukám van, egyik sem viselkedik másként ha tüzel. Szerintem jólnevelt kutyán nem kéne, hogy látszódjon.
2013. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint egyébként. Hozzámkerülése után pár héttel kezdett el tüzelni a szuka kutyám, talán egy picit levertebb volt, de semmi ilyen pofátlanságot nem engedett meg magának. Ennek nincs köze a tüzeléshez, szimplán pofátlan a kutya. Neveld őt, akkro majd elmúlik:)
2013. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jól van akkor, csinálom tovább a nevelést és idővel felfogja, hogy hol a helye a falkában. :)

Csak ezen aggódtam, hogy ha modt a tüzelés miatt kattant, akkor semmit nem ér a kezdeti nevelés, hogy én megyek előre az ajtón, én eszek előbb, ő a maradékot kapja, hasonlók.

Bár úgy könnyebb lenne, ha e miatt lenne és pár nap múlva megnyugodna... De kihívás elfogadva! :D

2013. márc. 24. 23:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert! A jelenlétedben történő hágást pedig kőkeményen büntesd, mert az egyik legnagyobb pofátlanság, amit elkövethet. Nyugodtan megfoghatod a grabancánál fogva, és pár métert odébbhajíthatod, hamar le fog neki esni, hogy ezt nagyon nem kéne. (És most jöhet a lehurrogás, hogy szemét állatkínzó vagyok:D)
2013. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok évig volt szuka kutyánk, tüzelések idején énekelt (főleg éjszaka), ami enyhén szólva idegesítő volt. Egyébként jó büdös szaga volt, állandóan nyalta magát,mogorva lett. Bebújt a házába, ki sem akart jönni. Ha elmúlt, megint ugyanaz a játékos kutya lett.
2013. márc. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kell kutyát nevelni. :) Ha a lábamat dugná, a grabancánál megmarkolva lenyomom a földre. Tudja már, ki a domináns... Csak úgy, mint a farkasok. Vagy ha csak készülne, rövid éles hangal figyelmeztetem, hogy ne tegye.

Az eddigi kutyáink udvaron voltak, és igen, ők is inkább mogorvábbak lettel tüzelésnél. Ezért sem tudom eldönteni, hogy most miért bújik ennyire meg tolja a popsiját és követ mindenhova.

2013. márc. 25. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!