Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen buktatója lehet annak,...

Milyen buktatója lehet annak, ha 7 hónapos kutyát vásárolok?

Figyelt kérdés
Lenne most egy nagyon jó vétel, még csak a képen láttam a kutyát, de gyönyörű. Holnap megyek megnézni. Olcsón adná a gazdája, állítólag magának akarta megtartani, az ő kutyái kölyke, de rájöttek hogy 3 kutya már sok. Legalábbis nekem ezt mondta.
2013. máj. 27. 16:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a törzskönyveket kérd el. Az a minimum. Nézd meg a szülőket, és ha lehet, a testvéreit is (gondolom, azt nem lehet). Kérd el az oltási papírjait. Kérdezd meg, van-e valamire szűrve. Nézd meg, milyen környezetben tartják, mit kapnak enni.

Minél több időt tölts a kutyával. Figyeld a mozgását, a reakcióit váratlan zajokra, ingerekre, új dolgokra. Kérd meg a gazdát, hogy vigyétek el sétálni egy körre.

2013. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznos válasz! Én leginkább arra gyanakszom, hogy talán beteg lehet? De nem tudom ennyi idős korára már kijöhet-e rajta valami? Kép alapján álomszép a kutya, persze ez nem jelent semmit...
2013. máj. 27. 16:30
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire értesz a kutyákhoz, de pl. ha valami nyilvánvaló betegsége van, allergiás pl., az úgyis látszik rajta. Ha meg mondjuk csináltak rajta egy szűrést (bár ha 2 kutyája van összesen, az annyira nem lehet egy nagystílű tenyésztő...) akkor lehet, hogy kiderült valami örökletes betegség, vagy valami.

Az is lehet, hogy, mittudomén, vadászni akart vele, de nem megfelelő habitus. Vagy ideggyenge, vagy ilyesmi. Azért írtam, hogy figyeld a kutyát minél többet. Ha szemmel látható gond van vele, az hamar feltűnik, ha meg nem, akkor úgysem.

Úgyis a személyes szimpátiád fog dönteni. Anyukám pl. schnauzertenyésztőhöz ment kiválasztani a kölyökkutyáját, és ott talált egy 9 hónapos skót juhász kan kölyköt rettenetes állapotban, rettegve, elhanyagolva, visszamaradva a fejlődésben, pánikbetegen, szóval teljes csőd. Persze, hogy azt hozta el a schnauzer szukája helyett... :P Egy évébe telt, míg kikupálta, de sikerült neki.

2013. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt megveszed, vidd el egy kivizsgálásra.


Buktató lehet még hogy félre van nevelve, de azon úgy is lehet segíteni, szóval szerintem az nem akkora gáz.

De az is előfordulhat, hogy nagyon domináns, ezért nem bírnak vele. Tölt el a kutyával egy kis időt mielőtt magadhoz veszed, ez viszonylag gyorsan kiderül. De ha értesz a kutyákhoz, akkor ez sem lehet akadály. :)

2013. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Meg még azért is furcsállom, mert magától mondta, hogy enged az árból.... Namost én a kért ár többszörösét is megadnám a kutyáért. Szerintem valami nem frankó. Azért menjek el és nézzem meg? Mert ma még le tudnám mondani, holnap délelőttre beszéltük meg.
2013. máj. 27. 18:35
 6/18 A kérdező kommentje:

Annyi van még, hogy nincs származási lapja, de azt ki lehet kérni, meg nincsen benne chip, de az sem egy nagy történet. Amit néztem neki tápot Royal Canin 12 kg 20 ezer körül van, szóval ezek a plusz költségek nálam nem osztanak szoroznak.

Viszont amit még nem értek, hogy az első "jött mentnek" odaadná a kutyát? Most nyilván magam ellen beszélek, de eddig nem is látott, csak telefonon beszéltünk és már odaadná nekem, nem gyanús?

2013. máj. 27. 19:20
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát, ha tenyésztő, akkor lehet, hogy már most látja, hogy nem felelne meg a tenyésztési céljainak.

A mi tenyésztőnk is magától engedett az árból, azóta se nagyon kíváncsi a kölyökre, valszeg nem hozta be a hozzá fűzött reményeket.

2013. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy hasonló esetem, de én nem mertem végül megvenni. a kutyus nagyon szép volt, volt törzskönyvje is, nem is rossz felmenőkkel, és 50 euróért árulta, úgy, hogy el is hozta volna nekem, 1 éves szuka volt. Ő állitolag azért akart megválni tőle, mert az idősebb kutyája nem tűrte meg és összevesztek. Nekem mondjuk fontos szempont volt az is, hogy kijöjjön más kutyával, mert alapból van itthon már 2. De erre azt mondta, hogy a fiatalabb, csak akkor verekedett, ha az idősebb támadta, de nem értem, hogy 1 évig semmi gond nem volt, aztán hirtelen egy szép törzskönyves kutyától csak igy megakar szabadulni? Lehet rosszul döntöttem, de végül én nem hoztam el. Inkább egy kölyköt akarok majd, akit én nevelek fel a saját szabályaimmal, a félrenevelt kutyát szerintem nehezebb kijavitani.
2013. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

50 euróért? Hát az is nagyon gyanús. Ha utána számolunk csak az oltások ennek többszörösébe kerültek, és akkor még nem beszéltünk az egyéb költségekről.

Csak attól félek, hogy elhozom és kiderül hogy vagy beteg, vagy idegbeteg, és akkor mit csinálok? Nyilván ha beteg kezeltetném, de minden pénzem rámenne, és mellé megszakadna a szívem. Ha meg az derülne ki hogy idegbeteg, itt nem maradhatna, mert én majd idővel gyereket is szeretnék, szóval nekem egy jó idegrendszerű kutya kell. De az illető meg nyilván nem venné vissza, hiszen ha tényleg gond van vele akkor ezért akar tőle megszabadulni... De mi van ha semmi baja, csak nekem most óriási mázlim van? Jajj de nehéz ez...

2013. máj. 27. 20:44
 10/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben rákérdeznk, Ha nem hajlandó olyan szerződést kötni, hogy ha a kutyával orvosi gondok vannak, akkor visszaveszi, akkor tényleg el se hozd.
2013. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!