Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle (tricolor) kiskutyát...

Beagle (tricolor) kiskutyát szeretnék venni, mire kell figyelnem amikor kiválasztom a kiskutyát? Honnan ismerhetem fel, hogy szaporítótól vásárolok? (ezt el akarom kerülni)

Figyelt kérdés

Törzskönyv nélkül szeretnék venni. A közelemben nem találtam tenyésztőt, aki anélkül is árulna.

Valamint olvastam, hogy a tricolor beagle-ök kiskorukban feketék(a fülük, ilyesmi)Ez igaz?

[link] ezek olyan színűek lesznek mint a szüleik(egyik képen látszanak)? Mert nagy barnafülű beagle-t szeretnék :)

Laikus vagyok ebben a témában, remélem nem kérdeztem túl nagy hülyeségeket! Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 14. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tenyésztő nem is fog adni tk nélkül, úgy csak szaporítótól kapsz. Miért tiltakozol ennyire egy olyan papír miatt, ami mindössze 5500 forint és ebben már a chip ára is benne van?
2011. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpel szaporítótól fogsz venni, mert aki törzskönyv nélkül árul kiskutyát, az szaporító. A tenyésztő csakis törzskönyvvel ad kutyát.

Amúgy ne innen vegyél kutyát, ahonnan megadtad. Ne expresszen, meg ilyen hírdetési izékon nézegess. 22ezerért nem fogsz egészséges kutyát kapni. Inkább gyűtjs még, 80-100ezertől felfelé lehet csak egészséges, jó kölyköt kapni tenyésztőtől.


www.olcsokutya.info -> itt minden infót megtalálsz, a kölyök kiválasztásáról, és arról is, hogyan tudod megkülönböztetni a szaporítót a tenyésztőtől.

2011. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ninna ♥ ***** válasza:

Törzskönyv nélkül ne vegyél kutyát, aki anélkül adja a kutyát, az egy mocskos szaporító, akármilyen dumát is lenyom neked a kutyáiról. Őket messziről kerüld el, ha tényleg jó helyről szeretnél egy gyönyörű kutyust venni.

A törzskönyv ára chippel együtt mindössze 5500 forint, nem hiszem, hogy ez olyan nagy összeg lenne egy kiskutya vásárlásakor. Ha tényleg jó kutyust szeretnél, akkor minőségi kennelből válassz kiskutyát, ahol bizony 80 ezer forinttól kezdődnek a kutyusok, szerintem egy szép beagle kutyust már 120 ezer forintért a legjobb helyről kapni lehet. Itt találod meg a magyar kenneleket, ahonnan érdemes vásárolnod: [link]


Egyébként ha meg a szaporítók és a tenyésztők különbségeiről szeretnél olvasni, akkor nagyon tudom ajánlani ezt az oldalt, mindent leír, amit tudnod kell: [link]

Több menüpont is van az oldalon, érdemes elolvasnod mindegyiket.


Ha tényleg tricolor beagle-t szeretnél, akkor a tenyésztőnél akár élőben, akár telefonon tudsz róla érdelődni, hogy mikor lesz alom, stb.

2011. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tenyésztő törzskönyv nélkül nem ad el kutyát. amelyik tenyésztésre nem alkalmas annak is kiváltja a törzskönyvét, csak felülbélyegezteti. a törzskönyv kiváltása tenyésztőnek 5.000 Ft. ezen nem spórol
2011. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az is vehet kiskutyát akinek nincs 80 e forintja egy kutyára akit tenyésztő árul, és ha megveszi szaporitótól (akiket ugyan én sem tartok sokra) legalább nem dobja majd ki a szaporító a kutyát, akit nem tudott eladni!

Egyébként nővéremnek beagle kutyusuk van, és makacs, de imádnivaló.

Szerintem barna lesz a fülük, már a buksijuk is barna, nem hiszem hogy fekete marad :)

Inkább arra vigyázz, hogy lehet beltenyészetből is a kutya.

És olvass sokat a beagle-ről tovább :)

2011. márc. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól mondják a többiek, vagy szaporítótól veszel, vagy törzskönyvvel.

Egyébként a beagle-ök fekete-fehéren születnek (a tricolorok), egy szál barna sincs a szőrükben, aztán kezdenek el fokozatosan barnulni. A fülük szerintem mindig barna.

A bicolorok születnek fehér-barnán.

Az enyém is teljesen fekete-fehér volt, mikor megszületett, most 10 hónaposan pedig már csak a háta tetején van rajta barna.

2011. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

chipp (kötelező, egy ismerősömet nemrég meg is büntették mert nem volt a kutyában és ma már csak így lehet kutyát eladni, ha nincs benne ne vedd meg)

Törzskönyv (ez a kutya anyakönyvi kivonata, tartalmazza a felmenőket és azok szűréseinek eredményeit)

Szülők szűrési eredményei (CEA, PRA stb fajtától függően)

Oltási könyv (figyelj, hogy a kötelező oltásai meglegyenek, 8 hetes korra már 2 nek lennie kell)

harapás hibát, köldöksérvet, süketséges ellenőriz, ha kan akkor leszálltak e a golyói, ellenőriz az alom többi tagja is egészséges e. A végbélnyílásnál nézd meg nincs e hasmenése, kérd meg, hogy legalább az anya kutyát megnézhesd (ha ismeretlen helyről veszed)

ellenőrizd féreg hajtva van e mert az terjed mint a nyavalya és el is kaphatod emberből pedig nagyon nehéz kihajtani XD

nézd meg nincs e felpuffadva a hasa és a bőrét ha kihúzod gyorsan visszaugrik e helyére (a nyakánál kell nézni) az ínyt nyomogasd meg, hogy gyorsan újra rózsaszín lesz e ( ha nem akkor keringési problémái lehetnek)

2011. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem tiltakozok az ellen, hogy törzskönyve legyen, csak nincs 120ezrem egy kutyára.

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 14. 16:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 16 évesen vettem az első kutyámat úgy, hogy végigdolgoztam a nyarat csóró diákmunkákból...

A kiskutya arának csak töredéke az ára.. Sokkal többet fogsz rá költeni az első időszakban.

Próbálj meg beszélni tenyésztőkkel hátha van valahol olcsóbb "hibás" kiskutya... vagy részletre, mi szoktunk kicsiket részletre adni

2011. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2011. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!