Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj ha a kutyám csak...

Nagy baj ha a kutyám csak macska kaját eszik? (Nagyon válogatós)

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy tudom a kutyákat nem szabad macskajával etetni!
2009. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudom, hogy baj e, de biztos nem véletlenül van külön macska és külön kutya kaja... Tedd neki ki azt ami van, hagyj neki 15 percet, hogy kitalálja, hogy jó e neki vagy sem (kutyakaja) és 15 perc elteltével vedd el tőle. Ezt addig ismételd minden nap, amíg észre veszi, hogy meg kell enni azt ami van, különben éhes marad... Reggel száraztáp, este meleg étel.
2009. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy hallottam,hogy a macskakajától jobban elhízhatnak,ha sokat eszik.Próbálj neki kutyakajából több márkát kipróbálni,hátha valamelyik bejön.
2009. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A macska kaja hosszú távon nem egészséges a kutyának, súlyos tápanyag hiány fog fellépni, ami bármilyen betegséghez vezethet (ízületi problémák, szőrhullás, betegségre való hiperérzékenység, stb.). Sokkal magasabb a fehérje tartalma, illetve tartalmaz taurint is, amire a kutyának nincsen szüksége.

Vegyél neki jó minőségű száraztápot. Rakd le elé etetéskor, ha nem eszi meg, vedd el tőle. Másnap újból, aztán megint újból. Pár nap után úgyis megéhezik, és el fogja kezdeni enni a tápot.

Ne sajnáld, nem fog belehalni, semmi baja nem lesz, ha pár napig nem eszik.Legalább kitisztul a gyomra meg a belei is.

Indíthatsz úgy, hogy a száraztáp közé keversz krémsajtot vagy májkrémet, vagy éppen macska kaját, majd azt fokozatosan elhagyod (a májkrémet meg a sajtot nagyon szokták szeretni).

2009. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj. A macskakajában taurin van, ami a macskának jó, de a kutyának hosszutávon tönkreteszi a veséjét. Ha megeszi a macskatápot, akkor megeszi a kutyatápot is. Önsd le neki egykis huslevessel, akkor jobban fogja szeretni.
2009. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én kutyim is imádta a cicakaját. Nem lehet, hogy azért, mert kisebb?
2010. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!