Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy ne...

Hogy vegyem rá, hogy ne válogasson?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a problémám, hogy a kutyám kb két hete megmakacsolta magát, és az addig imádott kajáját nem hajlandó megenni, csak belőle a húst(félig főtt csirkét kap, tésztával, rizzsel, vagy állatoknak gyártott pufival, és zöldségekkel)

Eddig imádta a hús mellé járó ételét, de az elmúlt két hétben beleszagol, és kb undorodva néz rám, pedig az le lehet, hogy megunta, mert mindig ezeket kapja, de nem hetekig egymás után csak ezt, vagy azt hanem hetente váltogatva, és ma marad meg itthon maradéknak leves, akkor annak a levét is hozzászoktam önteni, mert azt is szereti.

De most meg kieszi a húst, és jó esetben beleeszik a többibe, és ott hagyja.

Emiatt két hét alatt szépen lefogyott, és nem akarom hogy tovább fogyjon, de egyszerűen nem hajlandó megenni az adagját, hanem ha nagyon rendes, akkor max a felét megeszi. Már külön kapja a húst a kajájától, hogy először egyen normálisan, és a végén megkapja a húst is, de így se megyek semmire.


Szerintetek jót tenne neki az, ha egy vagy több napig koplalás lenne, és megkapná ugyan azt a kaját, amit nem akar megenni, vagy nem érnék vele sokat?

Az a baj, hogy már akartam vele kihagyni napot, hogy nem kap enni, de az zavar, hogy már eléggé sokat fogyott, és nem akarom, hogy esetleg ebből baj legyen.


Beszélgettem már állatorvossal, és ő is azt mondat, hogy a kutyának egészségileg semmi baja, szimplán csak válogat, és inkább éhezik.


Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit tegyek, mert a szívem szakad meg, ha ránézek, és így, hogy most ő felsége koplalásba kezdett, így most a sportban sem jeleskedik, mert nincs energiája.


Mit tegyek? koplaljon?


2013. máj. 28. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Detto ugyanez volt az én kutyámmal is.

Okos állatok, azt jelzik, hogy köszi, nem kérek tápot, inkább legyen csak hús.


Én azzal bűvészkedek, hogy sima húslevest, vitamindús erőlevest kap (amit mi is eszünk), benne szétmorzsolom a répát, májat és ráöntöm forrón a száraztápra.


Fél óra alatt beissza a táp, megpuhul, megdagad, aztán öntök rá újabb adag langyos húslevest, hús- és májdarabokkal.


A kutya nekiesik, lefetyeli a tápról a levest, így folyadékhoz és vitaminhoz jut, aztán megeszi a puha állagú tápot a levessel együtt, amibe porhanyóssá vált a máj, így nem tudja kiválogatni, de a szagát érzi.


Fontos, hogy egyszerre kis adagot adjál, mert ha felét otthagyja, dobhatod ki (megbüdösödik, szétmállik).

2013. máj. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nah nálam ilyen nincs...nem eszi nem kap mást... kizárólag kézből kap kaját. Nem is finnyás... Megoldás: feladatra, kézből etetés.
2013. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Ez a "ne adj neki négy napig neki enni, majd megjön az étvágya" szöveg nem jön be a finnyás kutyák többségénél.


Az előző kutyámnál ráadásul kiderült, hogy a végén azért koplalt, mert már öreg volt és fájtak a fogai. Elég volt beáztatni a tápot és magától megette, kísérő nélkül.

Sajnos későn jöttem rá...


Most új kutya van, egy négy hónapos, de már ő is válogat.


A tápot le lehet önteni az emésztését segítő natúr joghurttal, kefirrel, attól függ, mit szeret.


Főszabályként mindig kis adagot, mert ha megsavanyodik, öntheted ki!

2013. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az enyém most lesz egy éves, a fogai tökéletes állapotban vannak.

Neki akkor sem kell, ha beáztatom a kaját, akkor se a félszárazan kapja.

Nem tápot kap, mint már írtam, mert a tápokban nem hiszek, inkább a barf-fal játszadozok, mert sokkal egészségesebbnek gondolom, mint a tápot.

Amúgy, én is csináltam, hogy májat késsel szétnyomkodtam, és főtt rizsára ráöntöttem, és még főztem, hogy ne legyen nyers a máj, illetve ehhez kevertem még hozzá kenőmájast, hogy minél jobb szaga legyen. de ha megérzi pl azt, hogy rizzsel adom, akkor már nem kell. ugyan ez a tésztánál, tegnap már szalonnát pirítottam, és annak a zsírjában pirítottam tarhonya tésztát, és azt főztem meg, abból is evett egy keveset, aztán ugyan ilyen undorodó fejet bevág, és nem kell neki. Ilyen pufiból szoktam neki venni füstölt húsosat, tepertőset, eddig imádta, előbb ette meg azt, mint a húst, de most az se kell neki.

De a vicc az egészben az, hogy ha ezeket a kajákat, amiket adok neki külön külön adom, akkor megeszi, csak a rizs, tészta, meg a pufi nem kell most neki az istennek sem.

Tudom, hogy nagyon hülye vagyok én is azzal, hogy hagyom, hogy az orromnál vezessen, és eléri a célját, mert most mindig mást kap, de így se eszik.

Így meg ahogy pl hétvégente agilityzünk, eddig bírta az egész napot, most meg olyan hamar elfárad, és elkedvtelenedik a pályán, hogy semmivel se tudom felpörgetni, és tudom, hogy amiatt van, mert nem eszik, és nincs meg a szükséges energia bevitele.


már a kajájával minden lehetséges dolgot műveltem, hogy feldobjam, sőt, még hanyagoltam is pár napig ezeket az összetevőket, arra gondolván, hogy unja, de az újakat sem hajlandó enni, csakis a húst, de a húst meg olyan nagy mennyiségben, hogy hihetetlen.

De csak húst se ehet, mert ki van számolva, hogy egy hónapban mennyi húst kell venni, hogy minden napra tökéletesen elég legyen a menüjéhez, ha most megemelem a hús adagot, akkor nem marad a hó végére, és ha akkor se akar mást enni, akkor nem fogok tudni neki mit adni.

Pedig tényleg jó kajákat kap, minden héten adok neki májat is, meg kap csontot is, hogy a fogát is tisztítsa, de arra is figyelek, hogy mivel csontos húst kapnak, ne legyen semmiből sok, szóval eléggé sokat matekoztam azzal, hogy kiszámoljam, hogy miből mennyit kell neki adni, hogy minden szükséges tápanyagot megkapjon, de most azzal, hogy így válogat egyszerűen nem tudok mit kezdeni.


Amúgy nagyon szívesen várok még tanácsokat, ötleteket, mert minden apró infónak nagyon örülök most!

Az eddigi válaszokat köszönöm, ment a zöld kéz!

2013. máj. 28. 15:38
 5/13 anonim ***** válasza:

azért szerintem ne keverjük össze a valódi válogatást a rossz egészségi állapottal. tehát ha a kutya foga nem megfelelő akkor valóban téves az a tanács hogy koplaljon szerencsétlen, de ebben az esetben a gazdi a hibás aki még annyit sem vesz észre hogy a kutya egészségügyi okok miatt nem eszik. ettől nem a tanács lesz rossz.


az enyém nemrégen ugyanezt kezdte el. én bizony koplaltattam. nála viszont elég maxi három nap. de ez úgy hogy nem adok elé egyáltalán kaját. ugyanis a kutya nem hülye. megeszi a szükséges minimumot 8pár falatot) aztán cső. hiába veszem el előle nagy méltósággal, a dolog ugyanaz: nem eszik a kutya, csak keveset/válogat.


szóval én azt tanácsolom hogy két napig koplaltasd. nagyon fontos hogy ne jusson egy falat élelemhez se. illetve hogy ez alatt a két nap alatt te se tedd elé a kajáját. semmit. mintha neki nem is kellene ennie. figyelj arra is ha a megszokás miatt a kajaidőben megilletődve les rád, akkor se adj neki enni. észre se vedd. mintha el is felejtetted volna hogy neki is ennie kell. én elkövettem már azt a hibát hogy "megsajnáltam" azt gondoltam biztos most enne azért les annyira, mi lett a vége? belenyammogott és nagy urasan otthagyott.


a harmadik napon leteszed elé a szokásos menüt. hidd el meg fogja enni.

2013. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sippara ***** válasza:
Érdemes lehet arra a pár hétre, amíg "betöröd" tápra váltani. Egész egyszerűen azért, mert az nem romlik meg akkor sem, ha napokig nem eszi a kutya. Sima natúr válogatás ez, most dől el, hogy hülyére tud-e venni (és hidd el, ha rájön, hogy a kajával már sikerült, minden mással is meg fog próbálkozni). Elé rakod, tíz perc múlva elveszed - függetlenül attól, hogy evett belőle vagy sem.
2013. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

megint hülyére vett:( a húst megint megette a többit meg otthagyta...

holnap bekeményítek akkor, és nem adok neki, de ez nekem rosszabb, mint neki...úgy érzem, mintha kínoznám vele...nem baj, legfeljebb a közelébe se megyek az etetés ideje alatt, meg utána még órákig, mert sajnálom szerencsétlent... de, akkor is muszáj "betörni", mert ez nem állapot...


Amúgy, szerintetek ehhez lehet annak köze, hogy egy éves, és talán méregeti a határokat? mert sok helyen olvastam, hogy ilyen idős tájt "kamaszodnak" és nehéz velük, de reménykedtem benne, hogy mi leszünk a kivételek...

2013. máj. 28. 22:21
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha a félig főtt hús levében főznéd meg a rizst és azt összeturmixolnád pl a májjal?

Nekem válogatásra a koplaltatás jól bevált, illetve mikor ezt nem tehettem meg (aktívan dolgozó kutya, szükséges egy minimális energiaszint, hogy teljesítsen...) akkor az állati zsiradékok kisegítettek: lazacolajjal spricceltem le a kajáját, olvasztottam kacsazsírt és azzal kevertem össze a kajáját...

A szénhidrát mentes étrendet nem próbáltad, vagy nem szeretnéd? Nincs feltétlenül szüksége ilyenekre, hogy pufi, rizs meg tészta. Ha eleve nem kapna akkor nem finnyázhatna rájuk, így te se stresszelnél és remélhetőleg a kutyád is rendesen enne.

2013. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt is csináltam, amit írtál.

Neki is kéne az energia bevitel, mert én is rendszeresen járok vele mindenhova.

holnap nem fog kapni, holnap után csak rizset, a hús levével, és ha megeszi, akkor visszatérhetek remélem a normális kerékvágásba, de ha nem eszi meg holnap után se akkor se adok neki húst, hanem még egy nap koplalás. remélem beválik.

2013. máj. 28. 22:41
 10/13 anonim ***** válasza:

ha tápra vált ugyanott lesz. a baj ott volt hogy hagyta válogatni. így a kutya a számára jó falatokat megeszi viszont lényegesebben keveset így fogyásnak indul. az első adandó alkalommal meg kellett volna ezt csinálni és még ennyire se fogyott volna.


a h.lyeség ott van hogy leteszi elé a kaját -mégha tápot is- és a kutya elkezdi enni a pár szemet majd otthagyja. ugyanott van. hiába veszi el nagy kegyesen a maradékot. a kutya nem eszik. és a gazda csinál magából balekot mert mindig leteszi elé. így a kutya soha nem fog változtatni a hozzáállásán hiszen tudja hogy holnap is kap, nem fog éhen halni. a sajnálatnak nincsen helye szintén. különben a kutya fog "nyerni". aztán majd jöhetnek az ilyen olyan húsleveses ízesítések... mindenkinek a saját dolga mit tesz azért hogy a kutya ne válogasson. ha valakinek az tetszik hogy a kutyája folyamatosan fogy mert válogatva eszik akkor az tetszik. ha valaki külön speciális menüket akar gyártani hát akkor azt gyárt. csak akkor ne sajnálkozzon hogy a kutyája válogat. ahogyan azon se ha leteszi elé a kaját minden nap amiből a kutya elfogyassza a minimális mennyiséget és mégis fogy.


ezen csakis ezzel lehet változtatni. mert így a kutya megijed hogy nem jár mindig a kaja és azonnal meggondolja hogy válogasson e továbbra is hiszen lehet holnap nem lesz . nem mellesleg felnőtt kutyáknál heti egy koplaló nap szükséges is. tehát ha így vesszük akkor nem is olyan nagy kínzás a két nap, de megtanulja a kutya hogy nem válogathat. legalább is egy jódarabig biztosan. ha máskor is bepróbálkozik automatikusan minimum két koplalónappal kell reagálni. nincs mese.

2013. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!