Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy ne...

Hogy vegyem rá, hogy ne válogasson?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a problémám, hogy a kutyám kb két hete megmakacsolta magát, és az addig imádott kajáját nem hajlandó megenni, csak belőle a húst(félig főtt csirkét kap, tésztával, rizzsel, vagy állatoknak gyártott pufival, és zöldségekkel)

Eddig imádta a hús mellé járó ételét, de az elmúlt két hétben beleszagol, és kb undorodva néz rám, pedig az le lehet, hogy megunta, mert mindig ezeket kapja, de nem hetekig egymás után csak ezt, vagy azt hanem hetente váltogatva, és ma marad meg itthon maradéknak leves, akkor annak a levét is hozzászoktam önteni, mert azt is szereti.

De most meg kieszi a húst, és jó esetben beleeszik a többibe, és ott hagyja.

Emiatt két hét alatt szépen lefogyott, és nem akarom hogy tovább fogyjon, de egyszerűen nem hajlandó megenni az adagját, hanem ha nagyon rendes, akkor max a felét megeszi. Már külön kapja a húst a kajájától, hogy először egyen normálisan, és a végén megkapja a húst is, de így se megyek semmire.


Szerintetek jót tenne neki az, ha egy vagy több napig koplalás lenne, és megkapná ugyan azt a kaját, amit nem akar megenni, vagy nem érnék vele sokat?

Az a baj, hogy már akartam vele kihagyni napot, hogy nem kap enni, de az zavar, hogy már eléggé sokat fogyott, és nem akarom, hogy esetleg ebből baj legyen.


Beszélgettem már állatorvossal, és ő is azt mondat, hogy a kutyának egészségileg semmi baja, szimplán csak válogat, és inkább éhezik.


Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit tegyek, mert a szívem szakad meg, ha ránézek, és így, hogy most ő felsége koplalásba kezdett, így most a sportban sem jeleskedik, mert nincs energiája.


Mit tegyek? koplaljon?


2013. máj. 28. 14:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez mind szép, de mi van, ha szimplán beteg, elrontotta a gyomrát, mérget evett és azért nem eszik?
2013. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

a kérdező leírta hogy az állatorvos szerint is csak válogat, teljesen egészséges a kutya.


"Beszélgettem már állatorvossal, és ő is azt mondat, hogy a kutyának egészségileg semmi baja, szimplán csak válogat, és inkább éhezik."


kicsit buta volt a kérdés így elhamarkodva.

2013. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

igen, leírtam, hogy doki is látta, meg ha mérgezés lenne a dologban, akkor szerintem 2 hét alatt bőven elvitte volna a kutyát.

Na, de ma tuti, hogy nem kap, egész este erre gyúrtam agyban, hogy nem fogom megsajnálni, és már tuti, hogy nem adok neki.

majd holnap meglátom, hogy kap-e mert szerintem egy koplaló nap nem lesz elég, egy ilyen makacs válogatás mellett.

Amúgy nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, eddig is sejtettem, hogy koplaltatni kéne, de most már 100%, hogy nincs könyörület.

2013. máj. 29. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!