Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier? Jó...

Jack Russel Terrier? Jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Van egy cicám,de nagyon szeretnék egy kutyust is :) Panelházban lakom,54nm-es.Napi 2-3szor biztos el tudnám vinni sétálni,és a házunk mellett pont van egy kutyafuttató.

A kérdésem az lenne,hogy nagyon rosszul érezné-e magát panelban egy ilyen kutyus?Mivel elég kicsi a lakás..Épp ezért gondoltam valami kisebb testű kutyára.

A másik pedig,hogy szerintetek bántaná a cicát,vagy a cica őt?:D

Ennek a fajta kutyának milyen a jelleme?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 5. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
ha terriert akarsz akkor inkább yorkshire-t...jack russel meg hasonlók inkább kinnt szeretnek lenni, futkározni, stb. szobakutyit vegyél:) spicc, kisebb terrierek pl amit írtam yorkshire, stb. rengeteg van:)
2009. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
ja és googléban utána tudsz nézni mindennek. a kutya szerintem nem bántaná ha kiskorától kezdve cica van mellette...a cica már nem biztos....mert pl. ha kutya játszani akar vele, cica azt hiheti h támad és akkor lekarmolhatja.
2009. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
HÁt,ha biztos anapi 3 séta, akkor jó, imádom, hiperaktív kis kutya, egyik kedvenc fajtám. Nekünk van 1 középuszkárunk meg 1 macskánk, és nem bántják egymást, sőt!
2009. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a terrierek vadászkutyák eredetileg, ehez mérd, hogy mit szeretnél.

én jack russelt nem ajánlanék kis lakásba, ha nincs semmi kert...

2009. okt. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kert nincs,úgyhogy az sajnos nem megoldható :S

Neten utánanéztem különböző fajták jellemének,de én tapasztalatokra voltam kíváncsi ;)

Köszi az eddigi válaszokat:)

2009. okt. 5. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:
akkor bocsi tapasztalatot nemtok mondani csak amit tok:) nekem spiccem van amugy:)
2009. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Helló!

Nekünk Jack russelünk van. Panelban, 2 szobás. És nagyon jól meg van a kutyus. Annyi, hogy tényleg iszonyat pörgős egyéniség. Este anyum több mint 1 órára viszi le és ha feljönnek még simán körbefutja a lakást még 5x...semmi fáradékonyság. Én nagyon ajánlom neked, mert nagyon életvidám kiskutya és nagyon okos. Nekünk bejött:)

Ha 3x letudod vinni az tök jó. Ha van valami tó a közeletekben ahova időnként eltudod vinni, akkor oda is érdemes mert a miénk például imád úszni. Nagyon aranyos.:))

2009. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt is olvasd el a fajta bemutatót.

2009. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Minden a gazdi hozzáállásán múlik, lakásban is jól érzi magát egy pörgős kutya. A napi 3 sétán kívül még 2X le kéne vinni pisilni, vissza tudják tartani ha kell de gondolj bele: ha 3X wécézik egy nap az azt jelenti, hogy 8 óránként. Te mit tennél ha csak 8 óránként pisilhetnél?

Az ideális mozgás egy pörgős kutyának így néz ki: napi 5X leviszik, abból legalább 2 normális, fél órás séta, 1 pedig legalább 1 órás intenzív mozgatás. 2 lehet csak gyors wécéztetés.

Legalább is nálunk így működik, szerintem ez a megfelelő.

2009. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző!

Azért ebben nem értek egyet. A kutya szervezete egészen másképp működik, gondolj csak bele. Nekem kan kutyám van, és a legmelgebb napon, amikor rengeteget iszik, akkor is csak apró pöttyöket hagy mindenfelé...

Öreg korára majdnem minden kutya nehezebben tartja a vizeletét, szóval tény, hogy erre is gondolni kell, előre, de csak a komolyabb betegség esetén KELL 3-nál többször levinni.

A jack russelnél, nem a pisinek-kakinak, hanem a lemozgatásnak van jelentősége.

2 hosszú és tartalmas (minimum 2 óra, tanulással, ÉS kutyatársasággal), 1 WC-s séta bőven elég.

2009. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!