Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell viselkednie a...

Hogyan kell viselkednie a kutyának mikor sétálni indulunk?

Figyelt kérdés
Akkor vigyem sétálni amikor éppen a foteljében fekszik és pihen, vagy mikor élénkebb?
2013. máj. 29. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Én akkor viszem, amikor már kicsit fárasztottam, mert egyébként húzna, mint a veszett fene.

Ha szeret sétálni, akkor úgyis látod, hogy automatikusan megindul a kapu fel, amikor te is.

2013. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az ő kedvéhez kell igazodni, akkor vidd amikor neked jó. Ha pörög, akkor legalább lemozogja magát, ha meg punnyad, akkor úgyis felélénkül.
2013. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akkor menjetek sétálni, mikor Te kijelented, hogy séta idő van :D Odahívod, de csak akkor rakod rá a nyakörvet-pórázt, mikor nyugodt és engedelmes. Már a séta elején Te lépj ki előbb a kapun/ajtón és a kutya csak hívásra menjen ki. Nyugodtan, laza pórázon sétáljon melletted.


Nálunk kert ellenére napi két séta van, de a reggeli gyakran csak 5 perc pisi-kaki az utca túloldalán. Ha hívom a fojtó csörgése közben, megjelenik farkcsóválva és vigyorogva, vagy csak tudomásul veszi és engedelmesen odajön :D sokszor ilyenkor még elvonul utána a házába és az ajtó zárásakor és/vagy hívásra mászik csak elő :)

Reggeli pisi-kaki "sétán", mikor se nyakörv, se semmi, akkor úgy kell kiparancsolni a kertből és egy pisilés után már rongyolna is a kertbe :D ma reggel is kiparancsoltam a házából erélyesen, utcán elintézte amit kellett és már rohant, kinyitotta a kaput és ment a kertbe. Viszont este már a készülődésemkor megjelent nyüszögve, hogy séta-séta :)

Késő esti pisilésnél télen úgy kellett kirugdosni a lakásból...most meg örömmel pattan fel alvásból is :D

2013. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Akkor vidd sétálni mikor itt az ideje.

Tök mindegy, hogy éppen a foteljában van vagy nincs.

Hogyan kell viselkednie?


Ásítozik, esetleg megrázza magát, nyújtózkodik, felélénkül.

Egyszóval felkészül a sétára.

2013. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt olyan kutyám, amelyik a mozdulatomra ne kapta volna fel a fejét, még akkor is, ha szundikált. Amikor pedig a fogas felé mentem, már ott ült az ajtó előtt.
2013. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor mi sétálni indulunk akkor a kutyának lekell nyugodnia.Lekell szépen ülnie, feküdnie és csak akkor indulunk ha ő megnyugodott.Nem izgágáskodhat mert azt utálom.Amúgy már tudja magától, ha nyitom az ajtót már lefekszik vagy leül és várja, hogy nyissam.Amúgy 7 hónapos.
2013. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy van, hogy akármit csinál a kutya, ha meglátja, hogy pórázzal a kezemben lépek ki az udvarra, akkor úgy örül, hogy ugrál:D megfogja a póráz végét,(ilyenkor elengedem, hogy vigye, míg elkészülök) és pórázzal a szájában leül a kapu mellé, közben meg úgy csóválja a farkát, hogy a kapu mellett nem nő a fű:D Amikor meg odaérek hozzá, elkérem a pórázt, a kezembe adja, ráhúzom a fejére a fojtót(azért fojtó, mert lényegesen egyszerűbb a le és fel helyezése) kinyitom a kaput, kimegyek,, és ő addig ott ül, amíg nem hívom. Sokszor eljátszottam kíváncsiságból, hogy nyitva hagytam a kaput, a pórázt ledobtam a földre, és elindultam, de nem jött utánam, míg nem hívtam.
2013. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!