Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kimész a kutya sírjához?

Kimész a kutya sírjához?

Figyelt kérdés
Ha meghalt a kutyád és volt lehetőséged eltemetni ti nagy ritkán mondjuk halottak napján kimentek a sírhoz?
2009. okt. 6. 10:04
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
30%

10.59

Te mekkora egy álszent vagy. Szerinted aki azt írta, hogy nem megy ki se ember sírjához, se a kutya sírjához az tényleg akkora bűnt követ el. Szerinted ő nem szerethette a kutyáját vagy hozzátartozóját. Miért nem tudod elfogadni, hogy nem mindenkinek fontosak ezek a dolgok. Emlékezni lehet arra akit szerettünk másképp is, nem kell egy hülye sír előtt állni, vagy gyertyát gyújtani azért, hogy eszünkbe jusson az, akit szeret(t)ünk. Főleg röhejesnek tartom mikor valakinek ez csak halottaknapján jut eszébe. Képzeld sok ember gondolkozik úgy, hogy nem jár temetőbe. Szégyen vagy nem, én se járok senkihez, se rokonhoz, se a kutyámhoz. De, hogy még jobban megbotránkoztassalak, else temettem a kutyám. És képzeld el, ettől még nagyon szerettem, és hiába telt el jópár év a halála óta, és van másik kutyám még most is sokszor eszembe jut.

2009. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
89%
A szüleim kertjében van 2 kutyusom sírja, és igen, meg szoktam ott állni néha és gondolok sokat rájuk akkor is, ha nem vagyok ott. A legjobb barátom volt, az első kutyám, sokban hozzájárult ahhoz, amilyen emberré váltam. Igyekszem ilyenkor sem szomorkodni, de néha könnyek gyűlnek a szemembe, ha a régi kalandjainkra gondolok.
2009. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
78%

Itt talán arról volt szó kimész e , nem azzal van a baj hogy nem , hanem hogy csak egy állat!

Te sem vagy más mint egy állat , a föld legnagyobb állata=ember!

Erre senki nem volt kíváncsi !

Nem , ennyi , neked talán csak egy állat , nekünk pedig nem!

Te sem vagy más csak egy ember !

2009. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
45%

De itt pont az a lényeg, hogy minek kimenni és meglátogatni egy tetemet? Az már nem a kutyád, az már semmi! 20 év múlva már úgysem tudsz kijárni meglátogatni, mert már por sem lesz belőle. Akkor minek a rituálé? Nem az számít amit belül gondolsz a kutyáról? Hogy szeretted, hogy játszottatok? Minek ezt fizikailag manifesztálni egy "temetőzéssel"?

És igaz az, hogy ha jön a halottak napja akkor az embereknek eszükbe jutnak azok a szerettei, akik addig eszükbe sem jutottak. Képmutatás az egész.

Az igazi megemlékezés nem kívül, hanem belül történik, a külsőség érdektelen, a lélek számít. Vallásosék nem pontosan ebben hisznek?

2009. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Aki azt írta, hogy nem megy ki, mert csak egy állat annak üzenem semmi gond nincs azzal, hogy Te nem mész ki vagy, hogy Te igy gondolod, hogy nincs rá szükség. Csak azért ne úgy gondold már, hogy ő csak egy állat volt.

2009. okt. 6. 11:49
 16/41 anonim ***** válasza:
85%
Akik azt mondják, hogy azért nem járnak ki a kutyához, mert az már egy nagy semmi és csak a porral egyenlő, azok gondolom, a szüleikhez, a mamájukhoz, papájukhoz sem mennek ki a temetőbe, mert azok is már egyenlőek a semmivel és úgy is csak por maradt belőlük. Mindenkire csak otthon emlékeznek a sírok meg dőljenek össze, mert azokat gondozni sem kell, a szél leporolja és esetleg a szomszéd sírról még virágot is átfújhat. Gondolom, hogy anyátokhoz sem fogtok kimenni, mert már úgy is csak szemét maradt belőle. Én ha szerettem valakit, annak meglátogatom a sírját.
2009. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
37%

"Szégyen vagy nem, én se járok senkihez, se rokonhoz, se a kutyámhoz."

Fröcsögés helyett tanulj meg olvasni először. Köszi.

"Porból lettünk, porrá leszünk" Nem ismerős? A lélek számít, nem a földi maradványok.

2009. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
87%
Szégyellje magát mindenki, aki beletiport a kutyabarátok lelkébe. Nem kötelező sem az embereket, sem a kutyákat szeretni, még életünkben sem, de egy kegyeleti témánál nem illik bármilyen véleményt kinyilvánítani, ami a kérdésen túlment. Üzenem ezt annak is, aki le álszentezi a hozzászólókat, annak még inkább aki politikai síkra tereli ezt a kérdést (Nyilván a baráti kör stílusában válaszolt). Én egyiket sem hívom meg vendégségbe.
2009. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
19%

Te se tudod értelmezni a kérdést?

"Kimész a kutya sírjához?"

Ebben benne van az is hogy nem, az is hogy igen.

Ha annyira félti a kutyabarátok kis lelkét, minek kérdez ilyet? Aki kiáll kurwálkodni a sarokra, ne csodálkozzon ha meg is dugják.

Pl engem felháborít, ha a föld alá ásnak el egy szegény döglött kutyát, akkor az én kegyeleti jogaimmal mi van? Ja, csak egy irányba érvényes? Képmutatáás....

2009. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
66%

Erre nincsen mit mondanom!

Ha még nem mentél ki soha senkinek a sírjához , akkor tedd meg , olyan jó érzés , mintha abban a pillanatban megint veled lenne , hallgatná amit mondasz neki , "beszélgettek" !

Ebben mi rossza van ? Semmi , nekem minden este lefekvés előtt eszembe jut az én drága kiskutyám , Sokszor gyújtok gyertyát , és sokszor vagyok vele a sírjánál!

De te ezt úgysem érted meg , mert neked majd a szüleid is ha meghalnak semmik lesznek!

Nekem pedig nem , bennem tovább él!

2009. okt. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!