Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lesz végre szobatiszta,...

Hogyan lesz végre szobatiszta, már mindent megtettem!?

Figyelt kérdés

A kiskutyám már 6 hónapos múlt, kistestű.

Elsőnek a kutya pelenkával próbálkoztunk, de egyszer sem csinálta rá, ledig vertünk helyhez szoktatót is. Sőt, még a pelust kicsit felitattuk a saját pisijével..


2. Napi 4-5x viszem sétálni, akkor kint el is végzi a dolgát. Reggelente néha becsúszik egy kis kutyagumi még. De a psisi az szinte minden reggel. Amikor anyuhoz viszem és ki van kötve, hgy a lakásba is be tudjon jönni, meg kis is tudjon menni akkor nem pisil be, se nem kakil hanem nyüszít s akkor tudom, hogy menni kell.(elég hosszú póráz 2 egybe van kötve)


Ahogy hazaérünk a belvárosi lakásba, itt mindig besikerül.


Szeptemberben jön a kisbabám, s addigra jó lenne, ha hozzászokna a napi 3x sétához, ill.a kutyapelus használatához, ha nagyon kell neki.


Segítsetek, mert már 3 hónapja ezt teszem! Nagyon szeretem, és megvállni biztos nem szeretnék tőle!


2013. máj. 30. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig tart egy séta? Mikor kap enni?
2013. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Huhh, a séta az változó. A reggeli az 15 perc körül, akkor párom viszi ki munka előtt. A délutáni, olyan 30 perc s én viszem ki. Utána, olyan 15 perces még kettő, aztán este vagy egy 30-35 perc.

Étel: száraz és kutyatáp, plusz néha amit mi eszünk(ez lehet nem túl jó).

2013. máj. 30. 10:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Kérd állatorvos segítségét, ő ad neked tippet. Illetve van egy nagyon jó író: dr. Szinák János. Keresd az ő könyveit, ő kutyákkal foglalkozott évtizedekig.
2013. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Valletta ***** válasza:
Ha csak reggel van benti pisi-kaki, akkor este később kellene levinni, reggel pedig korábban, illetve az esti etetést vagy egész későre kitolni, hogy ne kelljen neki amíg reggel le nem veszitek, vagy korábbra áttenni, hogy az utolsó sétán már legyen lehetősége elintézni.
2013. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
nah megy egy fontos dolog... este vegyétek el tőle a vizet.
2013. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Este 23:50kor jövünk be sétáról, párom akkor végez. Vizet azt még nem próbáltam, de akkor elteszem!

Pontosan 23:20kor szokott nagy wc-ni, psilni, mikor utolsó busszal jövünk haza.

Reggel 9-9:30ig visszük. De lehet előrébb kellene hozni,8ra!

A könyv tippet köszönöm, utána fogok járni!!:)


Egy kis érdekesség:

Amikor rosszat csinál, a lakásban végzi a dolgát ez a reakció:

Oda szeretném vinni, hogy megmutassam neki, hogy rossz, de nem lehet! Mert még amikor a közelében sem vagyunk a kaki/pisinek, már úgy sír, mintha vernénk, pedig nem ütöm!!! De annyira fél!:(

2013. máj. 30. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:
fölösleges megmutatni neki nem érti hogy mit akarsz tőle. A sírás meg valószínű csak hiszti hogy hagyd békén.
2013. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az nem jó amit csinálsz, hogy odaviszed ezzel azt fogod elérni hogy a végén megeszia kakiját és felnyalja a pisit. Lehet hogy éppen ez az amiért bepisíl, kakíl. Az éjszakai idő meg ha jól számolom közel 10 óra ez nagyon sok egy kistestű kölyöknek, nem csoda hogy nem bírja ki.
2013. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor 8 órakor kivisszük, nagyon fontos, hogy szobatiszta legyen.

Igen, az állatorvos is mondta, nogy hisztis, még akkor mikor a menhelyről 1-2 hete hoztam el.

Szóval, ez egy magával hozott tulajdonság:/ ez van.. Csak már annyiszor beletörődtem, hogy tuti nem lesz 100% szobatiszta:,(

2013. máj. 30. 10:47
 10/14 anonim ***** válasza:
10 óráig tényleg nem tudja tartani.
2013. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!