Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "működik" egy lakásban...

Hogyan "működik" egy lakásban tartott, szobatiszta kutya?

Figyelt kérdés

Volt már kutyám, de kertes házban. Most lakásban élünk, és szeretnénk egy kutyust örökbefogadni. Pár éves, fiatal, szobatiszta, eddig is lakásban élt.

Az rendben van, hogy visszük majd kisebb-nagyobb sétákra, de konkrétan pisi-kaki miatt hányszor kell levinni egy lakáskutyát?

Köszi a válaszokat!


2013. ápr. 2. 07:17
 1/10 anonim válasza:
Ez az előző gazditól függ. Amire Ő szoktatta, attól kevesebbszer ne vidd le. Én általában ha nem vagyok otthon akkor reggel amint felkelek, mielőtt elindulok, amint hazaérek, és onnantól ilyen 1,5-2 óránként. Nálam sokan mondják hogy el van kényeztetve. :)
2013. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Napi háromszor egészségügyi séta kell, még négyszer sem árt levinni pisilni kakilni. Plusz délután akkor szoktam a nagy sétát beütemezni azaz akkor két órát jövünk megyünk, elengedem. Vagy nyáron kora reggel és késő este megyünk, a meleg miatt.
2013. ápr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 3x kellene legalább. Reggel, délben/délután és este.
2013. ápr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Minimum 3séta kell. Ebből reggel legalább egy fél óra, hogy mindent kiadjon magából, dél-délután 1-2óra, este megint egy 30perc minimum, de lehet több is hogy éjszakára jobban elfáradjon. Ha otthon vagytok egész nap, akkor lehet plusz sétákat, délben 1-2óra után, esetleg délután még egy óra mozgás. De ez nyilván függ hogy milyen kutya, mekkora a mozgásigénye. Ha olyan helyről fogadjátok örökbe, ezt el fogják mondani. (Azért írtam hogy olyan helyről, mert barátnőm a helyi gyepmesteriről hozott ki egy fél éves szuka kölyköt, de ott csak annyi volt hogy bement, meglátta, "oké, ő kell"; semmi tájékoztatás hogy milyen kutya lehet, [ránézésre labi keverék]; se chip, se ivartalanítási kötelezettség..na mindegy is; a lényeg hogy valószínűleg el fogják mondani amit tudni kell róla.)
2013. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minimum három.és korán kell kelni.
2013. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Három séta általában jó, de nem feltétlenül kell hozzá korán kelni.

Az én kutyusom simán el van 14-15 órát pisi nélkül, ami igen jól jön ha hétvégén sokáig akarok aludni. :)Persze nem szoktam kihasználni hogy ennyire bírja, mert ez nyilván nem egészséges, de azért van hogy kapóra jön.

És még ilyenkor sem azzal kezdi, hogy kirohan a házból és pisil. Békésen elszaglászik és csak akkor pisil, ha talál valami megjelölni valót.

Én csak 2x viszem le, egyszer reggel 30 percre, egyszer este, 2,5 órára.

Reggel 08:00-ra érünk haza a sétából, majd este 18:30-kor megyünk, itt tehát 10,5 órát bír ki. Majd este 9-re érünk haza és legközelebb reggel 07:30-kor megyünk, ilyenkor megint csak 10,5 órát tartja. Neki ez teljesen jó, de biztosan vannak olyan kutyák akiknek ez nem megfelelő.


Hétvégén pedig úgy csinálom, hogy este kicsit később megyünk le sétálni, kicsit tovább is tart, így 10-11 körül érünk haza. Ha esetleg nem tudom elütni ennyire az időt a sétával és hamarabb hazaérünk, akkor még 11 körül leviszem egy 20 percre. Így békésen horpaszthatok másnap ameddig csak jól esik. :)

2013. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is arra gondoltam, hogy ilyen 3-4 alkalom kell felkelés és lefekvés közt. Sétálni mennék többször, hosszan mert van egy örökmozgó gyerekem :)
2013. ápr. 2. 13:36
 8/10 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de ilyenkor mikor ilyen sok időt bír ki a kutya pisi nélkül, ilyenkor nincs előtte a víz amit iszik? vagy nem iszik? vagy csak kajához kap? vagy hogy oldjátok meg azt hogy ha iszik utána kibírja pisi nélkül?
2013. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kutya érkezése sajnos késik még, úgyhogy az utolsó hozzászóló kérdése engem is érdekelne.
2013. szept. 12. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy 14-15 órát gond nélkül kibír a kutyám.

Mindig van előtte víz.

2013. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!