Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos német juhászom...

5 hónapos német juhászom morog rám de csak akkor ha nagyon finomat kap ami ízlik neki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
következő módszereket próbáltam : beleeszek a táljába , kézből etetem , azt is hogy elveszem a tálját még az elején de annak utána olvastam és az állítólag nem tanácsos. Köszi a segítséget! ja még annyi hogy nem tudom vinni kutya suliban mert nincs a közelben :(
2013. máj. 30. 22:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja evés közben morog :D ja és félek hogy megharap szal óvatos vagyok :(
2013. máj. 30. 22:19
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Te mit szólnál ha épp az egyik kedvenc ételedet fogyasztod, odamegy valaki és beleeszik? Ne csesztesd kajálás közben.
2013. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam ezt a beleeszek a tányérjába, meg kézből etetést, de nekem sem vált be, aztán azt csináltam, hogy nem csak úgy elé teszem a kaját, hanem leültetem és megvárom amíg nyugalmi állapotba kerül, dicséret és ehet, egyiknél ez tökéletesen működik, másiknál már nem annyira, vele meg azt csináltam, ugyan így ültetés után ehet, de ha morgott, akkor visszaszorítottam a kajától egészen addig, amíg ki nem hátrált, elvettem tőle és aznap nem volt kaja.
2013. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2 es igazad van valamennyire ! de akkor sem normális hogy nem simogathatom meg evés közben mert ő morog rám
2013. máj. 30. 22:31
 5/20 anonim válasza:
0%

lehet én vagyok a hülye, de szerintem természetes ha morog a kutya evés közben, mert félti a kajáját.. nekem is német juhászom van (kettő) és az egyik mindig is morgott, mert félt, hogy elvesszük tőle, a másik kutyára is morog, ha a közelébe megy evés közben... a lány kutyus morog, a fiút nem érdekli :D, szóval mégcsak nem is ő a főnök..


szerintem is hagyd békén evés közben :D egyen nyugodtan szegény.

2013. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak nagyon nincs igaza! Most még csak 5 hónapos a kutya, bár igaz, ilyenkor is elég nagy már, de mi lesz, ha megnő? Birtokolni fogja a játékait, az ételét... sőt! El is lophat ételt az asztalról, a konyhából, ahonnan tud, és ha megpróbálod elvenni tőle megharaphat. Most serdülőkorban van, a határait próbálgatja, a helyét keresi a falkában. Akadályozd meg, hogy uralkodjon feletted!

Olvasd el ezt az oldalt, ennél hasznosabb tanácsokat sehol se fogsz kapni:

[link]

2013. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
6 os köszi ezt már olvastam és be is tartom de még nem sok sikerem van belőle
2013. máj. 30. 22:35
 8/20 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá. Ha nem megy, és továbbra is fennál a helyzet, hogy morog, netán súlyosbodik is, akkor nem ártana felkeresned vele egy kutyaiskolát. Szívesen :)
2013. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Ne csinálj semmit!


Kialakul majd a bizalom, a kötődés, a kapcsolat kettőtök között, mikor abszolút te leszel a vezető és akkor már nem fog rád morogni. Ez nem úgy megy, hogy ma még nem vagy az, holnap meg már igen. Ez egy hosszú és mindennapos folyamat :)


Esetleg annyit tegyél, hogy a fele kajáját teszed csak a tálba, aztán a másik felét meg kézből adod. Amúgy meg ne baszogasd, hagy egyen nyugodtan. Nem kell rögtön rémeket látni, hogy jajj ha most morog mi lesz később.


Az én rotim 3 hónapos korában is rám morgott, ha olyasmit evett és piszkáltam :) Ez természetes. Azóta sokat változott a kapcsolatunk, megtanultam kommunikálni a kutyával, illetve folyamatosan tanulok és már nem morog, illetve én se hozom magam olyan helyzetbe ezzel kapcsolatban, ahol esélyt adhatok neki morogni :)

2013. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
rendben csak az a baj hogy 40kmre van hozzám kutyasuli és nem hallottam róla semmit sem és lehet hogy nem a legjobb és nincs is rosszabb egy rossz kutyasulinál
2013. máj. 30. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!