Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes lett a kutyusom....

Vemhes lett a kutyusom. Légyszi ne ítéljetek el, leírom, hogy mi történt?

Figyelt kérdés
Másodszor tüzelt a goldenem, amikor éjszakára bezártuk az előszobába, nappal meg a mamám vigyázott rá. Nem jól, mint ez utólag kiderült. A tüzelés utánra kértem időpontot az állatorvoshoz ivartalanításra és el is vittük. Az orvos nem vállalta a műtétet, miután kiderült, hogy vemhes. Azt mondta, hogy rengeteg vérrel járna és nem biztos, hogy túlélné a kutyus. Így amellett döntöttünk, hogy megvárjuk az ellést és elaltatjuk a piciket. Szerintetek ez a legjobb megoldás? Mármint gondolom senki sem szeretne keverék kiskutyákat örökbe fogadni, mikor a menhelyek is tele vannak. Illetve ha egy kiskutyát sem hagyunk meg, akkor az nem jelent problémát a kutyánkra nézve? (az altatást az állatorvos végzi természetesen) Ja és arra is felkészített, hogy a goldeneknek sok kölyke lesz.. Hú, tisztára pánikba vagyok ettől... Légyszi írjátok le a véleményeteket.. És igen, tudom, hogy előbb kellett volna gondolkodni!!! Eddig ő a második kutyusunk és az elsőt még az első tüzelés előtt ivartalanítottuk..
2013. máj. 31. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Keressetek egy másik dokit! Valszeg akihez jártok, meghaladja a képességeit, még az utolsó napokban is szoktak ivartalanítani!

2013. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Keress gyorsan egy másik állatorvost, mert ez borzasztó, hogy ilyenek praktizálhatnak, mint ez. Utolsó napos vemhességeknél is simán lehet ivartalanítani, gondolom nektek is sokkal jobb lesz így és a kutyának is, hogy nem kell végigszenvednie az ellést és azt, hogy utána elveszik a kölykeit.

Nem kell félni az ivartalanítástól, egyáltalán nem igaz az, amit az állatorvos mondott, én lttam már vemhes kutya ivartalanítást, egy ellésnél sokkal nagyobb az esélye a komplikációknak, főleg ha ilyen fiatal kutyáról van szó. A kiskutyák kihordása is nagyon megterhelné a szervezetét, ízületeit. Ne tedd ezt vele, menjetek el máshova ivartalanításra.

2013. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek másik dokit! Gond nélkűl megcsinálják vemhes kutyáknál is és általában nem jár több gondal mint normál ivartalanítás.
2013. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát itt az egyetlen megoldás hh megvárjátok a piciket.

Majd ha megjöttek,megfelelő ideig az anyuknál hagyni őket.

Kellene majd egy nagy kosár vagy ágy is amiben a kicsik lesznek.

És igazából nem is tudja a mama hogy hogy történt ..??

milyen színű volt az "apa"?

de igazából ha ingyen vagy olcsón adjátok a kiskutyikat akkor simán elkelhetnek :)

az anyakutya egy ideig biztos hiányolja majd a kutyikat,de nem lesz semmi baja.

Gratulálok,anyuka lesz a kutyátok :)

2013. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja előző vagyok

bocsi nem láttam az első kommikat,nem tudtam hogy lehet így is.

Ha nektek jó akkor menjetek másik dokihoz.

2013. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolsó írt (ne haragudj utolsó) de sajnos nem így van.Nálunk tucatszámra vannak a tündibündi kiskutyák INGYEN is hirdettük őket (mi álltuk a féreghajtást és az oltásokat is és még etettük is őket) és SENKINEK sem kell.Mindenkinek fajtatiszta kellene ingyen,vagy olcsón.Ez a két elvárás pedig nem összeegyeztethető.


Kérdésedre a választ már sokan megírták kedves Kérdező.Keressetek másik orvost.Az anyakutyát már a vemhesség is megterheli,nemhogy a szülés....

2013. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5 keverék kiskutya vár nálunk is altatásra,mert senkinek sem kellenek.
2013. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Jézusom!miért nemkell senkinek cuki kiskutya?

mivan ha nem fajtiszta? És?

ha nem lenne kettő teknősöm és egy kankutyám biztos hogy elfogadnák egy kutyát,nem érdekelne hogy fajtiszta e.

2013. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadnál, kedves utolsó, akkor mehetsz a menhelyre és válassz onnan - nincs szükség még plusz 6 kölyökre, akik aztán ugyanúgy tovább tudnak szaporodni és ezzel hatványozva a már élő kutyák számát. Értsd meg h nem az a baj h nem fajtatiszták, hanem h így is annyi olyan kutya él már - kölykök is, cukik is - akiknek nincs gazdájuk...
2013. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
a kiskutyákat csak akkor lehet elaltatni, ha még egyáltalán nem szoptak, mert különben az anyára nézve, sulyos következményei lehetnek. De keress egy másik orvost, még nagyon fiatal a vemhesség, nem lesz baj. nekem a 9 éves szukámat ivartalanitották 1 hete, folyamatosan termelte a szervezete az ösztrogént, reggel műtötték, este teljesen uj kutya lett belőle. Rossz, mint egy kölyök.
2013. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!