Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes lett a kutyusom....

Vemhes lett a kutyusom. Légyszi ne ítéljetek el, leírom, hogy mi történt?

Figyelt kérdés
Másodszor tüzelt a goldenem, amikor éjszakára bezártuk az előszobába, nappal meg a mamám vigyázott rá. Nem jól, mint ez utólag kiderült. A tüzelés utánra kértem időpontot az állatorvoshoz ivartalanításra és el is vittük. Az orvos nem vállalta a műtétet, miután kiderült, hogy vemhes. Azt mondta, hogy rengeteg vérrel járna és nem biztos, hogy túlélné a kutyus. Így amellett döntöttünk, hogy megvárjuk az ellést és elaltatjuk a piciket. Szerintetek ez a legjobb megoldás? Mármint gondolom senki sem szeretne keverék kiskutyákat örökbe fogadni, mikor a menhelyek is tele vannak. Illetve ha egy kiskutyát sem hagyunk meg, akkor az nem jelent problémát a kutyánkra nézve? (az altatást az állatorvos végzi természetesen) Ja és arra is felkészített, hogy a goldeneknek sok kölyke lesz.. Hú, tisztára pánikba vagyok ettől... Légyszi írjátok le a véleményeteket.. És igen, tudom, hogy előbb kellett volna gondolkodni!!! Eddig ő a második kutyusunk és az elsőt még az első tüzelés előtt ivartalanítottuk..
2013. máj. 31. 11:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%
Én azt tartom a legroszabbnak, hogy elaltatod a kölyköket iután megszülettek, ezzel csak az a baj, hogy ha a szuka megszül egyedül akkor keresni fogja kölykeit és teljesen kikészül ha nem fogja őket találni valóban sokat szülnek a goldik de ha mégis e mellett maradnátok akkor egyet tartsatok meg akit a szuka felnevel és próbájatok neki gazdit kereseni. Legjobb lenne szülés előtt elvenni a kölyköket én is a hozzáértés hiányának tartom, hogy a doki nem válalta és keress másik dokit esetleg kérdezz meg menhelyeket ők kihez járnak vagy fajtamentőket. Ha jól tudom van hormonális injekció ami vetélést okoz ezt is választhatjátok
2013. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem lenne kettő teknősöm és egy kankutyám biztos hogy elfogadnák egy kutyát,nem érdekelne hogy fajtiszta e"


Mindenki ugyanezt szokta írni... BefogadNÁM, elvinNÉM..... De nem viszik el őket.... Se TE, se más.... És mivel a cuki kiskutyák tömegesen születnek a felelőtlen gazdák és az ostoba vagy éppen pénzéhes orvosok miatt, sokkal többen, mint aminek gazdát lehet találni, hát még az édes kölyköket is el kell időnként altatni.....

2013. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
24%
Amikor az ismerősöm kutyája vemhes lett akkor már megvoltak a kiskutyák gazdáji.Ha nem akarjátok megtartani a kutyákat akkor menjetek másik dokihoz mert igen sajnos nagyon sok kölyök van és nekik sincsen gazdijuk.
2013. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!