Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendszeresen gyomorsavat...

Rendszeresen gyomorsavat hány. Miért?

Figyelt kérdés
Tudtok valami tanácsot adni? Két nagy testű kutyám van, mind a ketten ugyanazt eszik, super premium tápot, direkt "gyomorkímélőt", mivel a fiatalabb kutyámnak már kölyök korában is gondjai voltak a pocakjával. Reggel és este kapnak enni, egy napi adagot ketté osztva, mivel elég aktív életet élnek, így kisebb a gyomorcsavarodás kockázata, ha nem egyszerre falnak be mindent. A fiatalabb kutyám mégis minden reggel gyomorsavat hány. Ilyet az idősebbik kutyám csak akkor csinált, amikor orvosi utasításra koplalnia kellett néha 1-2 napot...
2013. máj. 31. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

lehet hogy férges

vagy probálj ki másik tápot

2013. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Csenge-bibu válasza:
Nézd meg, hogy nem-e eszi el az idősebbik a fiatal elől a tápot. Lehet, hogy a herarhia miatt van. Amennyiben tényle ez, próbáld meg elzárni őket egymástól az etetés erejéig.
2013. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sippara ***** válasza:
...vagy "túl jó" a táp. Nálunk is ez van - illetve volt -, a tényleg kiváló minőségű tápokból annyira keveset kéne kapnia, hogy az nem elég a gyomorsav felszívására, így utána hányt a kutya. Átálltunk eggyel "gagyibb" minőségre, és azóta semmi gond.
2013. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egymás mellett esznek, de soha nem nyúlnak a másik kajájához, ebben biztos vagyok, mert ott állok felettük végig. :) Tápot 3 félét cserélgetek nekik, hogy ne mindig ugyanazt kapják, mind a 3 "jóféle" táp. Féregteleníteni 3 havonta viszem őket.
2013. máj. 31. 15:12
 5/15 A kérdező kommentje:
Fejenként naponta fél kiló tápot esznek meg. 40 kilós kutyák.
2013. máj. 31. 15:13
 6/15 Csenge-bibu válasza:
Lehet, hogy azért éhes, amit az előbb leírtam.
2013. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csenge, mondom, naponta fél kiló táp és nincsenek egyedül hagyva, amíg esznek, látom, hogy mind a ketten elfogyasztják a saját adagjukat. Amúgy is, úgy nevelt kutyák, hogy csak a saját táljukból esznek meg bármit is...
2013. máj. 31. 15:15
 8/15 sippara ***** válasza:
Reggeli előtt vagy után szokott hányni? Mikor van vacsi, mikor van reggeli?
2013. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sippara ***** válasza:
Logikusan végiggondoltam, nyilván reggeli előtt hány sima savat :) bocsánat, fél négykor keltem és akadozik egy kicsit az agyam :)
2013. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Semmi gond. :) Igen, reggeli előtt szokott hányni. Olyan 10 körül reggeliznek és este 10 körül vacsiznak.
2013. máj. 31. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!