Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelési tippek?

Nevelési tippek?

Figyelt kérdés

Ha minden igaz, holnap megyünk egy kiskutyáért, akit meghelyről fogadtunk örökbe.

Ő lesz az első kiskutya, akit egyedül nevelek majd.

Ha vannak tippjeitek, hogy mit csináljunk, illetve mit ne csináljunk a kutyával, ami később bajt okozhat, azt osszátok meg légyszi!

Vagy , hogy nálatok mi okozott nehézséget, és azt hogyan oldottátok meg. Érdekelnének mások esetei, illetve tapasztalatai. :)



2013. máj. 31. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ne szoktasd hogy az ágyadban aludjon mert ha odaszokik többet nem szeded le onnan és ne engedj utána mert hisztis és harapós lesz. te vagy a falkavezér rád kell hallgasson
2013. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? A kiskutyák fogváltáskor mindent megrágnak. MINDENT! Így fontos, hogy vegyél neki valam játékot amit rágcsálhat. (pl kötél, mert azt marcangolni is tudja :D ) De még így sem biztos, hogy nem a kedvenc cipődön éli ki magát!! Ha rajtakapod, hogy valami olyat rágcsál, amit nem kéne, szólj rá: NEM szabad!! De sose verd meg, csak ha tényleg nagyon nagy galibát okozott (pl.: megharapott valakit) Ha olyan viselkedést mutat, ami jó, azért dicsérd meg. Nagyon ügyes, okos kutya vagy!! Ezt ne unott hagon, lelkesen, mert a kutyák a hangsúlyból értenek. NE szégyelld, lehet visítós hangod van, mikor dicséred a kutyát, de ő megérti, a hangsúlyod, és megérti, hogy örülsz annak, amit csinált. Egy idő múlva berögzülnek neki, a jó és rossz viselkedések is. Ezért le kell tiltani a rossz viselkedést. Ez amolyan hideg-meleg játék. HA jót csinált, dicséret, ha rosszat rászólás/szidás. Ha tanítaani is szeretnéd ajánlom "Vámosi-Nagy Nóra: Klikk-ahogy a kutyák szeretnek tanulni."

Ami jobb ha nem csinálsz:

Ne nyünyürgesd a kutyát! Mgayarul: NE az legyen, hogy megszidod a papucs rágásért, beveti a bociszemeket, meg a ,,szegény elhanyagolt kutyus vagyok" stílust, és akkor odahívod és: -Jól van semmi baj kutyuskám, majd veszünk másik papucsot.

NEM!

NEM!

NEM!

Ha egyszer letiltod a viselkedést, akkor után ne "béküljetek". A letiltás, csak pár alkalom után rögzül a kutyában. Mikor már 5x szidod le egy viselkedésért, akkor valószínűleg többet nem csinálja. Ez sok mindenre vonatkozik. Macska kergetés, tárgyak tönkretevése, morgás, stb.

Ha panellban laktok, szoktasd hozzá, az időközönkénti sétához, wécézéshez. Pl minden 2. órában viszed le sétálni, így megszokja, és megtanulja visszatartani kér óráig. Ha bármi kérdésed van, keress fel itt, vagy a sziszix01@gmail.com e-mail címen. :)

2013. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

Ezt kihagytam: Apropó falkavezérség: Ez arról szól, hogy a kutya téged tekintsen a feljebbvalónak. Nem csinálhat mindig azt amit akar. Csak a te ,,beleegyezéseddel" csinálhat bizonyos dolgokat. ajánlom figyelmedbe ezt a két oldal:

www.egyikkutyamasiknem.hu itt adások :)

www.kutyatrukkok.webnode.hu

2013. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Túl vagyok most már nem egy ideiglenes kutyán, és már nagyon rutinosan szoktatok bele szont bármilyen előéletű mentett kutyát a városi életembe.

Amik nálam kulcsfontosságúak:

Ha lehet, azonnal, mielőtt hazajövünk, nagy séta flexin. Akkor kipróbálgatom, hogy mennyire irányítható a kutya, meg mennyire motiválja a kaja.

Első este fürdünk, ha az egészségügyi állapot enegdi. Hasznos is, na meg egy fürdetéssel azonnal fel tudod mérni, mennyire "tökös" a kutya - mivel ez ellen azért sok kutya tiltakozik, ott el is tudod neki magyarázni, hogy az van, amit te akarsz.

A legtöbb kutya nagyon elhagyottnak érzi magát vizesen, megfosztva a szagától :)

Ezután szokott lenni egy kevés kaja, hogy tudja, hogy azért jó fej is tudok lenni.

Aztán az első pár napon kaja csak kézből, semmiféle tányérból evés. Sok-sok visszahívás, meg én klikkerezni szoktam, és tényleg mindenre klikkelek, ami tetszik. Ha véletlenül a bal lábam mellett ül, ha megáll a zebránál, ha ácsorgunk valahol és magától leül.

Ezzel a technikával kb. 2-3 nap után a flexit már el is hagyom, és úgy sétálok vele, hogy folyamatosan mozgásban vagyok, ha elbóklászik elszaglászik, máris hátat fordítok és elmegyek a másik irányba. Ha hozzám jön, mindig kaja, ha mellettem marad, akkor is. Ha meg hívom és nem jön, én elmegyek.


Ezek a lényegi pontjai igazából, meg persze ezer dolog egyed függő, de én így tényleg extra gyorsan teljesen jó városi kutyát tudok nevelni, aki szépen ül a villamoson, meg minden.

2013. jún. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!